Weimaraneri koeratõu teave ja omadused

GettyImages 91815079 e1694183576543

Weimaraner on elegantne ja intelligentne koeratõug, mis on tuntud oma hõbedase karvkatte ja lojaalse olemuse poolest. Need võluvad kaaslased on oma sportliku kehaehituse ja väljendusrikka ilmega võitnud paljude inimeste südameid. Enne, kui otsustate Weimaraneri endale sõbraks valida, on oluline tutvuda tõu omapärade, ajaloo ning vajalike treeningute ja hooldusega. Selles artiklis käsitleme Weimaraneri tõu karakterit, tervist ja eripäraseid omadusi, et aidata teil mõista, mida tähendab elu selle graatsilise koeraga.

Lähivõte noorest Weimaranerist.

Algselt aretatud püssikoeraks suurte ulukite, nagu hirve ja karu, käsitlemiseks. Weimaraner, tuntud ka kui “hõbedane kummitus”, oli nende kodumaal Saksamaal väga nõutud koeratõug. Tänapäeval võib neid elegantseid, kuid nõudlikke koeri jahimaadel veel kohata, kuid piisava liikumise korral võivad nad saada ka toredaid peresõpru.

Weimari koerad võivad olla suurepärased kaaslased, kuid nende jahipärandi tõttu on neil palju energiat ja kõrge saagitung. Seetõttu tasub algajatel omanikel ja korterielanikel olla ettevaatlik, sest see koeratõug vajab järjepidevat koolitust ja rohkelt tegevust. Kui aga olete valmis tõu vajadustele vastama, premeeritakse teid pühendunud ja südamliku pereliikmega. Nagu alati, on Weimaraneri kutsikate jaoks väga oluline varakult sotsialiseerida.

Weimaraneri kaalumisel on soovitatav eelistada lapsendamist päästeorganisatsioonidelt või varjupaikadest, et pakkuda abivajavale koerale armastavat kodu. Kui aga otsustate osta Weimaraneri kutsika, on oluline valida hea mainega kasvataja. Viige läbi põhjalik uurimine tagamaks, et kasvataja järgib eetilisi tavasid ja seab esikohale oma koerte heaolu. Mainekad Weimaraneri kasvatajad seavad esikohale oma koerte tervise ja temperamendi, viivad läbi vajalikke terviseuuringuid ja pakuvad kutsikatele toitvat keskkonda. See aktiivne lähenemine tagab, et toote koju terve ja õnneliku kutsika, hoides samal ajal ebaeetilisi aretusviise.

Weimaraneri kutsikas istub tagaistmel

Weimaraneri kutsikad: armsad pildid ja faktid

Müüa roosas särgis noor naine, kes hoiab oma Pommeri kutsikad.

“Kutsikad müügiks?” Kaaluge selle asemel lapsendamist

hea koerakasvataja husky kutsikaid kallistamas

Hea koerakasvataja leidmine

Kuidas leida täiuslik koerasõbralik korter

Kuidas leida täiuslik koerasõbralik korter

Kiired faktid

  • Päritolu: Weimaranerid on Saksa tõug, mida algselt aretati jahikoertena. Neid kasutati suurulukite, näiteks hirvede ja karude küttimiseks.
  • Suurus: Need on suured koerad, isased on veidi suuremad kui emased. Neil on pikk, sale keha ja lühike sile karv.
  • Tõurühm: Weimaraner on klassifitseeritud püssikoeraks. See tähendab, et nad olid algselt aretatud selleks, et aidata jahimeestel uluki jälitada ja kätte saada.
  • Eluaeg: Nende eluiga on 10 kuni 13 aastat.
  • Mantel: Weimaraneril on lühike ja sile karv, mis on hõbehall. Kasukat on suhteliselt lihtne hooldada ja see ei vaja sagedast vannitamist. Siiski tuleks neid regulaarselt kontrollida puukide ja kirpude suhtes.
  • Temperament: Nad on tuntud oma õrna ja südamliku temperamendi poolest. Nad on ka lojaalsed ja intelligentsed koerad. Weimaranerid võivad lastega hästi hakkama saada, kuid mõnikord võivad nad olla kangekaelsed.
  • Treeningu vajadused: Weimaraner on kõrge energiaga koer ja vajab päevas vähemalt 30–60 minutit treeningut. See võib hõlmata kõndimist, jooksmist ja mängimist.
  • Koolitus: Weimaranereid on positiivsete tugevdamismeetoditega suhteliselt lihtne treenida. Nad on innukad oma omanikele meeldima ja õpivad kiiresti uusi käske.
  • Heidi oli Weimaraner, kes kuulus president Dwight D. Eisenhowerile.
  • Kõige kuulsamad weimaralased on William Wegmani omad, kes pildistas oma hästi käituvaid koeri paljudes kostüümides.

Weimaraneri pildid

GettyImages 870351492
GettyImages 583983446
GettyImages 532672214
GettyImages 1257783001
GettyImages 1409958855
GettyImages 1194716837

Weimaraner ülevaade

Teie esimene kokkupuude Weimaraneriga võis olla fotograaf William Wegmani fotode, kalendrite ja raamatute kaudu, kes kasutab parukaid, kostüüme ja rekvisiite, et kasutada ära tõu võimet omada peaaegu inimlikke ilmeid. Tema igavesti kannatlikud weimarilased on kehastanud Louis XIV-d, poseerinud voodis televiisorit vaadates ja esinenud Punamütsikesena.

Kuid Weimaraneri varaseim töö oli olla igakülgne jahikoer, kes tegeles suurte ulukitega, nagu hirved, karud ja hundid. Kuna Saksamaa metsad kahanesid ja suurulukitest jäi väheks, pöörasid Weimaraneri käitlejad tõu anded lindude, küülikute ja rebaste jahtimiseks.

Ta on saanud oma nime paigast Saksamaal, kus ta välja kujunes – Weimari õukonnast, mille aadlikud tahtsid jälile julgelt ja intelligentsiga abielus olevat koera, kellel oleks hea lõhnavõime, kiirus ja vastupidavus. Kuidas nad saavutasid oma unistuste koera, mida algselt tunti Weimari pointeri nime all, pole teada, kuid arvatakse, et Weimaraneri loomiseks aretatud tõugude hulka kuuluvad inglise pointer, dogi ja hõbehall Huehnerhund ehk kanakoer.

Tänapäeval kutsutakse weimaralasi hellitavalt Weimsideks, hõbedaseteks kummitusteks või hallideks kummitusteks. Osa nende veetlusest peitub klanitud hiirehallist kuni hõbehallini karvkattes ja helekollastes, sinakashallides või hallides silmades. Kuid Weimaraneris on palju enamat kui tema eripärane välimus.

Elegantsed, aristokraatlikud koerad on armastavad ja pühendunud. Weimaraneri esimene soov on olla koos oma inimestega, eelistatavalt käeulatuses. Pole asjata, et paljud weimaralased kannavad nime Shadow. Nad lebavad teie jalge ees või järgivad teid läbi maja.

Kuid Weimaranerid ei sobi kõigile. Esmakordsed koeraomanikud ei pea kandideerima. Nendel koertel on palju energiat ja vastupidavust ning nad vajavad palju treeningut ja vaimset stimulatsiooni. Ilma selleta muutuvad nad tõenäoliselt närviliseks ja pingeliseks. Neid võib olla üsna käputäis, neil on palju energiat põletada ja mõistust, et välja mõelda, kuidas üksi hätta sattuda!

Kuna nad on jahikoerad, on weimaralastel tugev saagitung. Kui neid ei koolitata ega kontrolli all hoida, ajavad nad taga ja tapavad kõike, mis meenutab saakloomi, sealhulgas kasse ja väikseid koeri, hiiri, konni, linde ja palju muud. Seejärel kingivad nad teile uhkusega oma trofeed. Samuti jälitavad nad jooksjaid ja jalgrattureid.

Vaatamata oma jahiinstinktidele on weimaralased toakoerad (nagu enamik koeri). Nad ei sobi temperamentselt kennelis elamiseks ega tagaaias hoidmiseks, kus inimestega on vähe suhtlemist. Weimid on sõltumatud mõtlejad ja testivad pidevalt teie piire.

Kui teil pole varem Weimaraneri kutsikat olnud, on teil hea käia kutsikate lasteaias, millele järgneb kuulekustund. Treening peaks siiski olema õrn ja kindel, sest karm kohtlemine tekitab temas pahameelt. Kui Weimaraner on koolitatud, on see mitmekülgne koer, kes võib olla lähedal ja isiklik jahikaaslane, võistelda agilitys ja olla hea peresõber.

Weimaraneri tipphetked

  • Lojaalne ja südamlik: Weimaralased on tuntud oma lojaalsuse ja kiindumuse poolest oma pere vastu. Neid kirjeldatakse sageli kui “takjapaelaga koeri”, sest neile meeldib olla omanikega lähedal.
  • Õrn ja mänguline: Weimaranerid on õrnad koerad, kes sobivad hästi vanemate lastega. Nad on ka mängulised ja naudivad õues aega veetmist.
  • Arukas ja koolitatav: Weimaranerid on intelligentsed koerad, keda on lihtne koolitada. Nad on innukad oma omanikele meeldima ja õpivad kiiresti uusi käske.
  • Kõrge energia: Weimaranerid on kõrge energiaga koerad, kes vajavad palju treeningut. Need ei sobi korteris elamiseks ning vajavad jooksmiseks ja mängimiseks suurt hoovi.
  • Hoolduse vajadused: Weimaranersil on lühike ja sile karv, mida on suhteliselt lihtne hooldada. Neid tuleb harjata vaid kord nädalas ja vannitada vastavalt vajadusele.

Weimaraneri ajalugu

Weimaraner pärineb 19. sajandi algusest, mil ta töötati välja Weimari õukonnas praegusel Saksamaal. Sealsed aadlikud armastasid jahti pidada ja nad tahtsid julge, intelligentse, hea lõhnavõime, kiiruse ja vastupidavusega koera. See koer jäi neile lähedale, kui nad ulukit otsima läksid, ja oleks lähedane kaaslane õhtul kamina ääres.

Kuidas nad saavutasid oma unistuste koera, mida algselt tunti Weimari pointeri nime all, pole teada, kuid arvatakse, et weimari koeratõugude loomiseks kasutatud tõugude hulka kuulusid verekoer, inglise pointer, saksa lühikarvaline pointer, sinine dogi ja hõbekoer. hall Huehnerhund ehk kanakoer.

Aastakümnete möödudes Saksamaa metsad kahanesid ja suurulukitest jäi väheks. Weimaraneri käitlejad pöörasid tõu andeid lindude, küülikute ja rebaste jahtimiseks. 1897. aastal loodi Saksamaal eksklusiivne klubi, et hoida tõugu ja tagada, et vastutustundlikud kasvatajad jälgiksid selle arengut. Kellelgi ei lubatud Weimaranerit osta, kui nad just klubiga ei liitunud. Weimaranerite aretamisel kehtestati ranged juhised.

1929. aastal lubati Ameerika sportlasel Howard Knightil liituda Saksa klubiga ja tuua kaks Weimaraneri koera USA-sse. Sakslased olid oma “hallide kummituste” eest nii kaitstud, et kuigi Knight lubas, et kaitseb tõu puhtust, klubi saatis talle kaks sugutühitatud koera. Knighti see aga ei heidutanud. Ta jätkas tööd, et hankida mõned aluskoerad, keda ta saaks USA-s aretada

Lõpuks 1938. aastal omandas ta kolm emast ja isase kutsika. Emaste hulka kuulusid kaks pesakonnakaaslast Adda ja Dorle v. Schwarzen Kamp ning aastane emane nimega Aura v. Gailberg. Isane kutsikas sai nimeks Mars aus der Wulfsreide. Teised kasvatajad ühinesid Knightiga tema püüdlustes aretada USA-s weimaranereid ja 1942. aastal asutati Weimaraner Club of American. Ameerika Kennelklubi tunnustas tõugu 1942. aasta lõpus.

Tõug tegi ametliku näitusedebüüdi Westminster Kennel Clubi näitusel 1943. aastal. Teise maailmasõja ajal muutus Saksa kasvatajatel koerte pidamine keeruliseks, mistõttu saadeti USA-sse palju silmapaistvaid weimaralaseid. Teise maailmasõja lõpus saadeti paljud neist Ameerika sõjaväelased tõid Weimarareerid koju kaasa ja nende populaarsus kasvas kiiresti, eriti kui president Dwight D. Eisenhower tõi oma Weimaraneri Heidi Valgesse Majja.

1950. aastate keskpaigaks või lõpuks olid Weimaranerid AKC poolt registreeritud tõugudest 12. kohal. Kahjuks, nagu sageli juhtub, tõi see kaasa palju vastutustundetut aretust. Kuna tõu kvaliteet langes ja temperamendiprobleemid muutusid tavaliseks, langes Weimaraneri populaarsus.

1960. aastate lõpuks langes Weimi registreerimiste arv peaaegu pooleni 1957. aasta tasemest. Registreeringute arv vähenes 1970. ja 1980. aastatel. See andis tõule pühendunud kasvatajatele (mitte ainult aretuskutsikate müümiseks) võimaluse parandada Weimaraneri tõu tervist, temperamenti ja kehaehitust. Registreeringute arv hakkas tõusma 1990. aastatel ja täna on Weimaraner taas Ameerika populaarseimad tõud. Ta on AKC registreeritud 155 tõu ja sordi seas 30. kohal.

Weimaraneri suurus

Isased Weimaraneerid on õlgadel 25–27 tolli pikkused ja kaaluvad 70–85 naela. Emased on 23–25 tolli pikad ja kaaluvad 55–70 naela.

Weimaraneri isiksus

Varasemad jutud Weimaranerist andsid mulje, nagu oleks koer saanud täiesti treenitud ja igati täiuslik. Isegi tänapäeval on paljud inimesed seda tõugu puudutavat usku. Nende kahjuks pole sellist asja nagu koer, kellele oleks programmeeritud hea käitumine.

Tüüpiline weimarilane on sõbralik, kartmatu, tähelepanelik ja sõnakuulelik – kõik omadused, mis teevad temast suurepärase kaaslase ja valvekoera. Teisest küljest on ta enesekindel, tark, rahutu ja tahtlik. See on koer, kes võtab majapidamise üle, kui annate talle pool võimalust. Ta närib, haugub, ajab kasse taga ja varastab prae letilt – kui te ei anna talle sotsialiseerumist, siis kogenud treener, et vältida tõsiseid käitumisprobleeme, nagu hammustamine.

Temperamenti mõjutavad mitmed tegurid, sealhulgas pärilikkus, treenitus ja sotsialiseerumine. Kena temperamendiga kutsikad on uudishimulikud ja mänguhimulised, soovivad inimestele läheneda ja olla hoitud. Valige kesktee kutsikas, mitte see, kes peksab oma pesakonnakaaslasi või see, kes peidab end nurgas. Kohtuge alati vähemalt ühe vanemaga – tavaliselt on ema see, kes on kättesaadav –, et tagada nende kena temperament, millega te rahul olete. Kohtumine õdede-vendade või teiste vanemate sugulastega on abiks ka selleks, et hinnata, milline on kutsikas, kui ta suureks kasvab.

Nagu iga koer, vajavad ka Weimari koerad noorena varajast sotsialiseerumist – kokkupuudet paljude erinevate inimeste, vaatamisväärsuste, helide ja kogemustega. Weimi jaoks peaks sotsialiseerumine jätkuma aga kogu elu. Sotsialiseerumine aitab tagada, et teie Weimaraneri kutsikast kasvab hästi arenenud, sõbralik ja sõbralik koer ja jääb selliseks.

Tema kutsikate lasteaia klassi registreerimine on suurepärane algus. Tema sotsiaalseid oskusi aitab lihvida ka külastajate regulaarne kutsumine ja tema viimine elavate parkide, koertega kauplustesse ja rahulikele jalutuskäikudele, et kohtuda naabritega.

Weimaraner Health

Weimaranerid on üldiselt terved, kuid nagu kõik tõud, on neil teatud tervislikud seisundid. Mitte kõik Weimid ei haigestu mõnda või kõiki neid haigusi, kuid selle tõu kaalumisel on oluline neist teadlik olla.

  • Puusa düsplaasia: See on puusaliigese kõrvalekalle. See võib mõjutada ühte või mõlemat poolt. Puusa düsplaasiaga koertel võib või ei pruugi olla mingeid kliinilisi tunnuseid. Kuigi arvatakse, et puusaliigese düsplaasia kalduvus on pärilik, arvatakse, et toitumine, kiire kasv ja keskkond mõjutavad seda haigusseisundit.
  • Mao laienemine-volvulus (GDV), mida nimetatakse ka puhitus või torsioon: See on eluohtlik seisund, mis võib mõjutada suuri, sügava rinnaga koeri, eriti kui neile antakse üks suur söögikord päevas, nad söövad kiiresti, joovad pärast söömist suures koguses vett ja treenivad pärast söömist jõuliselt. Mõned arvavad, et ka kõrgendatud sööginõud ja toidu tüüp võivad seda põhjustada. See on tavalisem vanemate koerte seas. GDV tekib siis, kui magu venitatakse gaasi või õhuga ja seejärel väänatakse (torsioon). Koer ei suuda kõhus liigsest õhust vabanemiseks röhitseda ega oksendada ning vere normaalne tagasivool südamesse on takistatud. Vererõhk langeb ja koer saab šoki. Ilma kohese arstiabita võib koer surra. Kahtlusta puhitus, kui teie koeral on kõht laienenud, ta eritab liigselt ja oksendab ilma oksendamata. Ta võib olla ka rahutu, masenduses, loid ja nõrk ning kiire südame löögisagedus. Oluline on viia koer võimalikult kiiresti loomaarsti juurde.
  • Von Willebrandi tõbi (VWD): See on pärilik verehaigus, mis on põhjustatud VIII hüübimisfaktori antigeeni (von Willebrandi faktori) puudulikkusest. Esmane märk on liigne verejooks pärast vigastust või operatsiooni. Samuti võivad esineda muud nähud, nagu ninaverejooks, igemete veritsemine või mao- või soolteverejooks. Enamik von Willebrandi tõvega koeri elab normaalset elu. Kui tunnete, et see on muret tekitav, võib teie loomaarst teha teste, et teha kindlaks, kas teie koeral on see probleem.
  • Distihiaas: See on seisund, mille korral koeral on lisaripsmete rida, tavaliselt alumisel laugal, mis põhjustab sarvkesta ärritust ja rebenemist.
  • Entroopioon: See defekt, mis on tavaliselt ilmne kuue kuu vanuselt, põhjustab silmalau sissepoole rullumise, ärritades või vigastades silmamuna. Võib kahjustada ühte või mõlemat silma. Kui teie Weimaraneril on entroopioon, võite märgata, et ta hõõrub silmi. Seisundit saab vajadusel kirurgiliselt korrigeerida.
  • XI faktori puudus: See on veel üks veritsushäire, mis on tavaliselt väike, kuid võib pärast traumat või operatsiooni muutuda raskeks.
  • Hüpotüreoidism: Hüpotüreoidism on põhjustatud kilpnäärmehormooni puudulikkusest ja võib põhjustada selliseid sümptomeid nagu viljatus, rasvumine, vaimne tuimus ja energiapuudus. Koera karv võib muutuda karedaks ja rabedaks ning hakata välja kukkuma, samas kui nahk muutub sitkeks ja tumedaks. Kilpnäärme alatalitlust saab väga hästi toime tulla igapäevase kilpnäärme asenduspilliga. Ravi peab jätkuma kogu koera eluea jooksul.
  • Progresseeruv võrkkesta atroofia (PRA): See on degeneratiivne silmahaigus, mis lõpuks põhjustab pimedaksjäämist, kuna fotoretseptorid kaovad silma tagaosas. PRA on tuvastatav aastaid enne, kui koer näitab pimedaksjäämise märke. Õnneks saavad koerad kasutada oma teisi meeli pimeduse kompenseerimiseks ning pime koer saab elada täisväärtuslikku ja õnnelikku elu. Lihtsalt ärge tehke harjumuseks mööblit ümber tõsta. Mainekad kasvatajad lasevad oma koerte silmad igal aastal veterinaar-silmaarsti poolt sertifitseerida ega kasvata selle haigusega koeri.
  • Immuunsüsteemi vahendatud haigus: Väike osa Weimaraneri kutsikatest reageerib vaktsineerimisele, eriti kombineeritud vaktsiinidele, palavikuga, valgete vereliblede arvu suurenemisega ning kudede ja liigeste põletikuga. Reaktsioonid tekivad kõige sagedamini 12–16 nädala vanuselt. Ameerika Weimaraner Club soovitab kutsikaid vaktsineerida alles 8. ja 12. nädala vanuselt nelja põhivaktsiiniga: katku, adenoviirus 2, paragripi ja parvoviirusega. Marutaudi vastu võib vaktsineerida 16 nädala vanuselt.

Weimaraneri hooldus

Esimene asi, mida Weimaraneri kohta teada tuleb, on see, et ta on kodukoer. Ta ei ole mõeldud kenneli- ega tagaaiaeluks ega sobi ka korteris elamiseks. See väga aktiivne koer vajab suurt, turvaliselt tarastatud õue, kus ta saaks joosta, ja aktiivset perekonda, kes suudaks talle vajalikku harjutust ja vaimset stimulatsiooni pakkuda.

Abiks on ka huumorimeel, eriti kui näete, kuidas teie Weim on teie õue muutnud, püüdes seda hiirtest, muttidest ja putukatest vabastada. Ta tunneb enda üle uhkust oma tublide pingutuste eest, seega ärge unustage teda kiitmast, kui oma peas arvutate, kui palju aega, raha ja vaeva kulub selleks, et õue nii nagu teile meeldib. Võib-olla soovite teda hoolikamalt jälgida ja pakkuda talle täiendavat treeningut.

Kui soovite vältida meelelahutuslikku haukumist, närimist ja kaevamist, vajavad Weimari koerad iga päev paar tundi treeningut. Mängige tõmbamis- ja muid jooksumänge, viige ta sörkima või matkama, õpetage teda jalgrattaga koos jooksma või tegelema mõne koeraspordiga, nagu agility või flyball. Ja loomulikult saab ta alati jahile kaasa võtta.

Veenduge, et teie õu oleks põgenemiskindel. Vangistuse osas on Weimid Houdinised ja nad õpivad väga hästi uksi ja väravaid avama ning üle aia hüppama või nende alla kaevama. See on veel üks põhjus, miks on parem pidada neid kodukoerteks. Majas on teie varjuks küps, hästi koolitatud Weimaraner magamistoast vannitoast köögini ja koopasse.

Weimaraneri kutsikas on väljakutse ja nõuab hoolikat järelevalvet. Ta võib olla hävitav närija ja teda on raske kodus treenida. Kastikoolitus on hea mõte. Igas vanuses weimari koerad, kellel on eraldumisärevus, mis pole selle tõu puhul ebatavaline, võivad muutuda hävitavaks ja võivad turvalist pesa luua püüdes teie vaipa või diivani sisse kaevata.

See ei ole kindlasti käitumisprobleem, kuid pidage meeles, et weimaralaste huuled on lõdvad. Ei, nad ei uputa laevu, kuid joomise ajal pritsivad vett kõikjale. Hoidke käterätikud suu pühkimiseks ja lekete puhastamiseks käepärast.

Weimaranerid on väga intelligentsed, kuid nad on ka iseseisvad mõtlejad. See kombinatsioon võib muuta nad treenimisel väljakutseks. Ole järjekindel ja kindel, kuid õrn. Weimaraner on tundlik ja ei reageeri hästi vihale, kuid peate suutma öelda “ei” ja seda tõsiselt mõelda. Hoidke koolitused lühikesed ja huvitavad ning lõpetage need alati, kui ta on midagi õigesti teinud, et saaksite teda hästi tehtud töö eest kiita.

Viimaseks, kuid mitte vähem tähtsaks, hoidke oma huumorimeelt. Teie Weimaraner võib olenevalt paljudest teguritest teha nii, nagu te palute, kuid ei pruugi, kuid ta jääb alati stiilile vastu. Nende talentide hulgas, mida teie Weimaraner võib omandada, on teie külmiku ukses olevast dosaatorist jää saamine, segistite avamine ning väravate ja uste – sealhulgas külmiku uste – avamine. Talle on lihtne trikke õpetada ja võiksite seda teha lihtsalt selleks, et hoida teda hõivatud ja probleemidest eemal.

Weimari söötmine

Soovitatav päevane kogus: 2,5–3,5 tassi kvaliteetset kuivtoitu päevas, jagatuna kaheks toidukorraks. Märkus. Kui palju teie täiskasvanud koer sööb, sõltub tema suurusest, vanusest, kehaehitusest, ainevahetusest ja aktiivsusest. Koerad on isiksused, nagu inimesedki, ja nad ei vaja kõik võrdselt toitu.

Kui te pole kindel, kas ta on ülekaaluline, tehke talle silmaproov ja praktiline test. Kõigepealt vaadake teda alla. Sa peaksid nägema vöökohta. Seejärel asetage käed tema seljale, pöidlad piki selgroogu, sõrmedega allapoole. Peaksite saama tema ribi tunda, kuid mitte näha, ilma et peaksite tugevalt vajutama. Kui te ei saa, vajab ta vähem toitu ja rohkem liikumist. Lisateavet Weimi toitmise kohta leiate meie juhistest õige toidu ostmise, kutsika toitmise ja täiskasvanud koera toitmise kohta.

Weimaraner karvkatte värv ja hooldus

Weimaraneri karv on lühike, sile, klanitud ja ühevärviline, ulatudes hiirehallist hõbehallini, tavaliselt heledamate toonidega peas ja kõrvades. Selgelt pikk karv on Ameerika Kennelklubi tõustandardi järgi diskvalifitseerimine – tõu väljanägemise kirjalik kirjeldus –, kuid Euroopa riikides tunnustatakse pikakarvalist sorti.

Pikakarvalistel Weimaraneritel on siidine karv ja sabad ja jalad, kuid neid näeb siin maal harva. Weimi nina on tumehall. Kõrvaklappide sees ja huultel, kus karv on õhuke või puudub üldse, on nahk roosa, mitte valge ega must.

Weimaraner on üks lihtsamini hooldatavaid tõuge. Isegi kui ta on läbi pori jooksnud, tundub, et mustus langeb talt maha. Iganädalane harjaste harjaga harjamine peaks hoidma tema karva ja naha terve. Weimaranersi kuur, kuid harjamine aitab hoida lahtised juuksed riietelt ja mööblilt eemal. Hõbedase mantli läikima panemiseks pühkige ta seemisnahaga maha.

Vajadusel ujuma. Ta tunneb suurt rõõmu kõiges haisvas veeremisest, nii et seda võib juhtuda sagedamini kui tavaliselt vaja oleks. Kõigil rippuvate või rippuvate kõrvadega tõugudel on tavaliselt probleeme kõrvapõletikega. Kontrollige oma Weimaraneri kõrvu kord nädalas ja pühkige need veterinaararsti soovitatud puhastusvahendiga niisutatud vatitükiga. Ärge kunagi torkake vatitampooni ega midagi muud kõrvakanalisse, vastasel juhul võite seda kahjustada. Teie Weimaraneril võib olla kõrvapõletik, kui kõrva sisemus lõhnab halvasti, näeb välja punane või tundub õrn või kui ta raputab sageli pead või kratsib kõrva ääres.

Harjake oma Weimaraneri hambaid vähemalt kaks või kolm korda nädalas, et eemaldada hambakivi ja selle sees peituvad bakterid. Igapäevane harjamine on veelgi parem, kui soovid ennetada igemehaigusi ja halba hingeõhku.

Kärpige küüsi üks või kaks korda kuus, kui teie koer ei kanna neid loomulikult. Kui kuulete neid põrandal klõpsimas, on need liiga pikad. Lühikesed, korralikult pügatud küüned hoiavad jalad heas seisukorras ja hoiavad ära jalgade kriimustamise, kui teie Weimaraner innukalt teid tervitama hüppab.

Alustage oma Weimaraneri harjamise ja uurimisega, kui ta on kutsikas. Käsitsege tema käppasid sageli – koerad on jalgade suhtes tundlikud – ja vaadake tema suhu ja kõrvu. Muutke hooldamine positiivseks kogemuseks, mis on täis kiitust ja auhindu, ning paned aluse lihtsatele veterinaaruuringutele ja muudele käsitsemistoimingutele, kui ta on täiskasvanu.

Hoolitsedes kontrollige, kas nahal, kõrvades, ninas, suus, silmades ja jalgadel pole haavandeid, lööbeid või infektsiooni tunnuseid, nagu punetus, hellus või põletik. Silmad peaksid olema selged, ilma punetuse ja eritisteta. Teie hoolikas iganädalane eksam aitab teil varakult märgata võimalikke terviseprobleeme.

Weimari lapsed ja muud lemmikloomad

Aktiivsele vanemale lapsele, kes tunneb koeri, võib Weimaraner olla suurepärane kaaslane. Kuid nad on väikelaste jaoks liiga tormavad ja võivad jooksvaid väikelapsi taga ajada. Õpetage lastele alati, kuidas koertele läheneda ja neid puudutada, ning jälgige alati koerte ja väikelaste vahelist suhtlust, et vältida kummagi osapoole hammustamist või kõrva või saba tõmbamist.

Õpetage oma last mitte kunagi lähenema ühelegi koerale, kui ta sööb või magab, ega proovima koera toitu ära võtta. Ühtegi koera, olgu ta kui tahes sõbralik, ei tohi kunagi jätta lapsega järelevalveta. Weimaraners ei ole parim valik peredele, kus on kassid, väikesed koerad, küülikud, hamstrid, liivahiir või linnud. Weimaraneridel on tugev saagitung ja seda instinkti on raske, kui mitte võimatu ümber suunata. Nad lähevad järele ja tapavad võimaluse korral kõik väikesed või suured karvased loomad, mida nad näevad.

Weimaraneri päästerühmad

Weimaranereid ostetakse sageli ilma selge arusaamata, mis nende omamisega kaasneb. Paljud weimaralased vajavad lapsendamist ja/või kasvatamist. On mitmeid pääste, mida me pole loetlenud. Kui te ei näe oma piirkonna päästeteenust, võtke ühendust riikliku tõuklubi või kohaliku tõuklubiga ja nad saavad teid suunata Weimaraneri päästmise poole.

  • Atlanta Weimaraner Clubi päästeteenistus
  • Great Lakes Weimaraner Rescue
  • Weimaraner Heartlandi päästekeskus
  • Mile High Weimaraner Club
  • Weimaraneri lõunamaa päästmine
  • Weimaraner Rescue of Texas

Weimaraneri tõuorganisatsioonid

Maineka koerakasvataja leidmine on üks olulisemaid otsuseid, mille teete uue koera toomisel oma ellu. Mainekad kasvatajad on pühendunud tervete, hästi sotsialiseeritud kutsikate aretamisele, kellest saavad suurepärased kaaslased. Nad kontrollivad oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes, sotsialiseerivad oma kutsikaid juba noorest east peale ja pakuvad teile eluaegset tuge.

Teisest küljest on tagaaia kasvatajad rohkem huvitatud kasumi teenimisest kui tervete ja hästi kohanevate koerte kasvatamisest. Nad ei pruugi oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes läbi vaadata ja nad ei pruugi oma kutsikaid korralikult sotsialiseerida. Seetõttu on tagaaia kasvatajate kutsikatel suurem tõenäosus tervise- ja käitumisprobleemide tekkeks.

Rohkem teavet teile

  • Lapsendamine
  • Parima koeranime valimine
  • Koera koju toomine
  • Jalutusrihma otsas kõndimise koolitus
  • Kodutreeningu kutsikad
  • Weimari kutsikad
  • Kutsika toitmine
  • Sisetegevused koertele
  • Oma koerale trikkide õpetamine
  • Kuidas oma koerast pilte teha

Kokkuvõttes on Weimaraner üks silmapaistev koeratõug, mis on tuntud oma elegantse välimuse, suurepärase intelligentsuse ja suurepärase jahiomaduste poolest. Selle hõbehall karvkate ja sügavad silmad teevad selle tõu visuaalselt unikaalseks ning aktiivse ja energilise iseloomuga Weimaraner nõuab palju liikumist ja vaimset stimulatsiooni. Nende suurepärane lojaalsus ja sõbralikkus teevad neist suurepärased kaaslased, kuid vajavad varajast sotsialiseerimist ja järjepidevat treeningut. Weimaraner jääb koeratõugude seas eriliseks – nii oma tööoskuste kui ka kaaslase omaduste poolest.

Jätka lugemist:  Kuvasz: iseloom, haridus, tervis, hind | Pet Yolo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga