Patterdale’i terjeri koeratõu teave ja omadused

GettyImages 1267342828 e1695313619822

Patterdale’i terjer on koeratõug, mis on tuntud oma võime poolest pakkuda seltskonda ja suurepäraseid jahiinstinkte. Ehkki väikest kasvu, on see tõug tugev ja vastupidav, mis teeb neist ideaalsed kaaslased seikluslikele omanikele. Nende karismaatiline isiksus ja kohanemisvõime muudavad nad armastatuks nii maal kui linnas. Siin on süveneme Patterdale’i terjeri unikaalsesse iseloomu, ajalukku ja omaduste mitmekülgsusse, et mõista, miks nad on nii hinnatud kaaslased paljudes kodudes.

Kollakarva Patterdale'i terjeri portree.

Patterdale’i terjer on särtsakas ja energiline koer, kes sai alguse Ühendkuningriigist, kuid on nüüdseks USA-s väga populaarne. Need kompaktsed, enesekindlad ja iseseisvad koerad aretati algselt rebaste ja küülikute jahtimiseks. Patterdale’i terjerite kutsikate koolitamine võib olla keeruline, kuna neil on kangekaelsuse maine. Kuid nad on ka võluvad ja südamlikud ning loovad tugevad sidemed oma peamise hooldajaga.

Patterdale’i terjerid armastavad nii suuri kui ka väikeseid peresid, kui nad saavad palju tähelepanu. Nad on energiarikkad koerad ja ei oleks õnnelikud madala energiatarbega peres. Samuti ei meeldi neile pikaks ajaks üksi jääda, nii et suured pered võivad paremini sobida, sest alati on kellegagi suhelda. Patterdale’i terjerid arenevad suurte tagahoovidega kodudes või maal. Veenduge, et teil oleks turvaline õu, sest nad on altid jälgimisele ja minema ekslema. Lisaks nõuavad Patterdale’i terjerid palju tähelepanu ja treeningut. Kui otsite energilist ja aktiivset koera, võib Patterdale’i terjer olla teie jaoks ideaalne koeratõug.

Patterdale’i terjerit kaaludes on soovitatav eelistada lapsendamist päästeorganisatsioonidelt või varjupaikadest, et pakkuda abivajavale koerale armastavat kodu. Kui aga otsustate osta Patterdale’i terjeri kutsika, on oluline valida hea mainega kasvataja. Viige läbi põhjalik uurimine tagamaks, et kasvataja järgib eetilisi tavasid ja seab esikohale oma koerte heaolu. Tuntud Patterdale’i terjerite kasvatajad seavad esikohale oma koerte tervise ja temperamendi, viivad läbi vajalikke terviseuuringuid ja pakuvad kutsikatele toitvat keskkonda. See aktiivne lähenemine tagab, et toote koju terve ja õnneliku kutsika, hoides samal ajal ebaeetilisi aretusviise.

Kiired faktid

  • Päritolu: Inglismaa
  • Eluaeg: 10-12 aastat.
  • Kõrgus: 10-15 tolli.
  • Kaal: 15-35 naela. Need on tugevad ja vastupidavad, ruudukujulise välimusega.
  • Mantel: Lühike, tihe ja võib olla sileda, katkise või kareda tekstuuriga.
  • Värv: Must, punane, pruun ja laiguline (pigmenteerimata/valgete alade laigud).
  • Temperament: Energiline, julge, sõltumatu, lojaalne ja südamlik.
  • Treeningu vajadused: Kõrge.
  • Koolitusvajadused: Arukas ja koolitatud täitma mitmesuguseid ülesandeid, kuid võib olla kangekaelne, seetõttu on soovitatav läbi viia positiivse tugevduskoolitus.
  • Hoolduse vajadused: Suhteliselt vähe hooldust vajav; harja kord nädalas, lõika regulaarselt küüsi ja pese hambaid kaks korda nädalas.
  • Sõna “terjer” pärineb kesk-prantsuse sõnast “chien terjer”, mis tähendab maa koera. Enamik terjereid aretati kahjurite jahtimiseks ja Patterdale’i terjer aretati rebastest vabanemiseks.
  • Kuna neid kasvatati pigem oskuse, vastupidavuse ja jõu kui välimuse järgi, võivad Patterdale’i terjerid välimuselt erineda.

Patterdale’i terjeri pildid

GettyImages 1440973352
GettyImages 1332297010
GettyImages 640930754
GettyImages 1215118800
GettyImages 1383079565
GettyImages 101292241

Patterdale’i terjerite ülevaade

Patterdale’i terjer, tuntud ka kui lihtsalt Patterdale’i terjer või Black Fell Terrier, on väike ja tugev terjerite tõug, mis pärineb Inglismaa järvepiirkonnast. Need koerad on tuntud oma visaduse, jahipidamisoskuste ja sõbraliku käitumise poolest.

Patterdalesil on tihe, karm ja ilmastikukindel karv, mis on saadaval erinevates värvides, sealhulgas must, punane, maksa-, šokolaadi- ja pruunikas. Nende karvkatet on lihtne hooldada ja see nõuab aeg-ajalt harjamist.

Patterdale’i terjerid on tuntud oma energilise ja meeleoluka olemuse poolest. Nad on väga intelligentsed, tähelepanelikud ja on suurepärased töökoerad, eriti jahil ja kahjuritõrjel. Nad on ka lojaalsed, südamlikud ja on suurepärased kaaslased aktiivsetele peredele.

Need terjerid on julged ja ülesande täitmisel üsna kindlameelsed. Neil on tugev saagitung, mis tähendab, et nad võivad kalduda jälitama väikeloomi. Sotsialiseerumine ja koolitamine juba varases eas on nende instinktide juhtimiseks ja teiste lemmikloomadega hästi läbisaamiseks hädavajalikud.

Jätka lugemist:  Pankrease vähk koertel: sümptomid, põhjused, ravi ja ennetamine

Patterdales on väga aktiivsed koerad, kes vajavad regulaarset treeningut, et olla õnnelikud ja terved. Nad naudivad selliseid tegevusi nagu toomine, matkamine ja agilitytreening. Ilma piisava füüsilise ja vaimse stimulatsioonita võivad nad igavleda ja avaldada soovimatut käitumist.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Patterdale’i terjerid on väikesed, kuid tugeva jahitaustaga tugevad koerad. Nad on tuntud oma elava isiksuse, lojaalsuse ja mitmekülgsuse poolest nii töökoertena kui ka pere lemmikloomadena. Siiski vajavad nad aktiivset omanikku, kes suudaks neile piisavalt treenida ja vaimset stimulatsiooni pakkuda.

Patterdale’i terjeri esiletõstmised

Iseloom: Patterdale’i terjerid on tuntud oma energiliste, julgete ja iseseisvate isiksuste poolest. Nad on ka lojaalsed ja südamlikud kaaslased ning saavad hästi läbi laste ja teiste lemmikloomadega. Siiski võivad nad olla kangekaelsed ja tahtlikud, seetõttu on oluline varajane koolitus ja sotsialiseerimine.

Välimus: Patterdale’i terjerid on väikesed koerad, kelle keskmine kaal on 15–35 naela ja kõrgus 9–15 tolli. Neil on lühike tihe karv, mis võib olla sile, katki või kare. Nende karvkate on erinevates värvides, sealhulgas must, punane, pruun ja täidlane.

Treening ja treening: Patterdale’i terjerid on kõrge energiaga koerad ja vajavad palju treeningut. Neid tuleks lisaks mänguajale teha vähemalt üks pikk jalutuskäik või jooks päevas. Patterdale’i terjerid on ka intelligentsed koerad ja neid saab koolitada mitmesuguste ülesannete täitmiseks. Kuid nad võivad olla kangekaelsed, seetõttu on soovitatav läbida positiivse tugevduskoolitus.

Hoolitsemine: Patterdale’i terjerid on hooldamise osas suhteliselt vähe hooldatavad koerad. Neid tuleb harjata vaid kord nädalas, et eemaldada lahtised karvad ja jaotada naharasu.

Patterdale’i terjerite ajalugu

Patterdale’i terjer sai nime Inglismaa küla järgi, kust nad on pärit, ja nad on Fell Terrieriga tihedalt seotud. Fell töötati välja Põhja-Inglismaal, et nad suudaksid taluda karmimat kliimat.

Patterdale’i terjerid on ka äärmuslike ilmastikutingimuste talumisel üsna mitmekülgsed. Algselt aretati rottide, rebaste ja muude kahjurite jahtimiseks, kuid nende väikesed kehad on võimelised ulukite välja uhumiseks tunnelitesse ja urgudesse suruma.

Tänapäeval ihaldatakse neid koeri peamiselt nende kartmatute ja elavate isiksuste pärast. Mitte just iidne tõug, neid tunnustas United Kennel Club 1995. aastal. Patterdale’i terjerit tunnustavad ka järgmised klubid;

  • ACA – Ameerika koerte assotsiatsioon
  • ACR – Ameerika koerte register
  • APRI – American Pet Registry, Inc.
  • CKC – Continental Kennel Club
  • DRA – Ameerika koeraregister, Inc.
  • NKC – Rahvuslik Kennelklubi

Patterdale’i terjeri suurus

Patterdale’i terjer peaks kaaluma üksteist kuni 13 naela ja olema õlgadel kaksteist kuni 15 tolli.

See tähendab, et paljud koerad võivad olla oma tõu keskmisest väiksemad või suuremad.

Patterdale’i terjeri isiksus

Nagu enamik terjereid, on ka Patterdale suur koer väikeses pakendis. Nad on lahkuvad, elavad ja lõbusad. See koer hoiab sind varvastel. Koputage oma Fitbitile ja saate nendega sammu pidades teha palju samme.

Nad on töökoerad ja neile meeldib teha tööd, ükskõik kui suur või väike. Nad võivad olla väga tahtlikud, nii et koolitusel on soovitatav kasutada positiivset jõustamist. Soovitatavad on lühikesed koolitused, et nad ei kaotaks huvi.

Patterdale’i terjer vajab noorena varajast sotsialiseerumist – kokkupuudet paljude erinevate inimeste, vaatamisväärsuste, helide ja kogemustega. Sotsialiseerumine aitab tagada, et teie Patterdale’i terjeri kutsikas kasvab hästi ümaraks koeraks. Patterdale’i väljaminev iseloom sobib hästi aktiivse inimesega, kes suudab neile palju tähelepanu pöörata.

Jätka lugemist:  Hiidšnautseri koeratõu teave ja omadused

Nad armastavad lapsi ja on suurepärased lemmikloomad, sest nad suudavad igas vanuses lastega sammu pidada. Nad naudivad toomise mängu sama palju kui interaktiivset, stimuleerivat mänguasja või pikka jalutuskäiku. Kuni nad tunnevad end hõivatuna, on nad väga rahul. Neid ei tohiks pikaks ajaks üksi jätta, kuna nad on isoleerituna tundes kalduvad hävitavalt käituma. Suured pered on selle vastu võitlemiseks suurepärased.

Patterdale’i terjeri tervis

Kuigi enamik Patterdale’i terjereid on üldiselt üsna vastupidavad ja terved, võivad mõnedel esineda mõningaid terviseprobleeme, mistõttu on oluline säilitada hea hooldus ja korrapärased veterinaarkontrollid. Mõned levinumad terviseprobleemid, mille all Patterdale’i terjerid kannatavad, on järgmised:

  • Kuiv nahk: Koerte kuiv nahk, tuntud ka kui koerte kuiv nahk või kseroos, on tavaline seisund, mis võib teie karvasele kaaslasele põhjustada ebamugavust ja ärritust. Koerte naha kuivust võivad soodustada mitmed tegurid ning oluline on tegeleda selle põhjustega ja pakkuda asjakohast hooldust.
  • Objektiivi luksatsioon: Läätse luksatsioon koertel on tõsine silmahaigus, mille korral lääts, vikerkesta taga olev läbipaistev struktuur, mis aitab valgust võrkkestale fokuseerida, nihkub oma normaalsest asendist silma sees. Sellel läätse nihkel võib olla tõsiseid tagajärgi koera nägemisele ja silmade üldisele tervisele.
  • Inverterbraalse ketta haigus: Intervertebral Disc Disease (IVDD) koertel on suhteliselt levinud lülisambahaigus, mis mõjutab lülidevahelisi kettaid, mis on selgroolülide (selgroo luude) vahel paiknevad padjakujulised struktuurid. Need kettad toimivad amortisaatoritena ja võimaldavad lülisamba paindlikkust. IVDD tekib siis, kui need kettad degenereeruvad või herniate, avaldades survet seljaajule ja põhjustades erinevaid neuroloogilisi sümptomeid. IVDD võib ulatuda kergest kuni raskeni ning see võib olla haigetele koertele valulik ja potentsiaalselt kurnav seisund.
  • Hüpotüreoidism: Hüpotüreoidism koertel on tavaline endokriinne häire, mis tekib siis, kui kilpnääre ei tooda piisavalt kilpnäärmehormoone. Need hormoonid mängivad koera ainevahetuse reguleerimisel üliolulist rolli, nii et kui nende tootmine on ebapiisav, võib see kaasa tuua mitmesuguseid terviseprobleeme.
  • Puusaliigese düsplaasia: Puusaliigese düsplaasia on seisund, mille korral puusaliiges ei arene korralikult. Seda iseloomustab puusa lõtv ja halvasti istuv kuulliigend, mis võib põhjustada erinevaid probleeme.

Patterdale’i terjeri hooldus

Nagu kõigi koerte puhul, peaksite ka oma Patterdale’i terjeri regulaarsete veterinaarkontrollidega kursis olema, et varakult avastada terviseprobleeme. Teie loomaarst võib aidata teil välja töötada hooldusrutiini, mis hoiab teie koera tervena. Patterdale’i terjerid on altid kaalutõusule ja neil on kõrge energiatase. Veenduge, et teie koer saaks päevas vähemalt ühe hea pooletunnise kuni tunni pikkuse jalutuskäiku, millesse on segatud paar head, aktiivset mänguseanssi ja lühemaid jalutuskäike. Õnneks on nende kõrge energiatase tal lihtsam liigsest kaalust vabaneda. sobiva treeninguga.

Patterdale’i kõrvad on floppy ja nad on altid kõrvapõletikele, seetõttu on oluline kõrvu regulaarselt kontrollida ja puhastada, et seda vältida. Kui teie koeral tekib terav aroom või kui leiate, et ta kriibib või hõõrub kõrvu, on tõenäoline, et tal on kõrvapõletik ja see võib vajada reisi loomaarsti juurde.

Kärbi oma koera küüsi enne, kui need liiga pikaks muutuvad – tavaliselt üks või kaks korda kuus. Need ei tohiks vastu põrandat klõpsata. Kui seda on liiga raske ise teha, saab teie hooldaja aidata. Üks raskemaid töid iga looma eest hoolitsemisel on nende suu tervise säilitamine. Väikestel tõugudel esineb hambaprobleeme ja kõige parem on alustada poegade hammaste harjamisega varakult, et aidata neil sellega harjuda.

Patterdale’i terjerite toitmine

Ideaalne Patterdale’i terjerite dieet tuleks koostada väikese ja aktiivse tõu jaoks. Terjerid on kurikuulsad selle poolest, et nad on väga toidust sõltuvad ja kipuvad üsna kergesti ülekaaluliseks muutuma, seega peaksite järgima regulaarset söötmisgraafikut ja piirama maiustusi. Otsige kvaliteetset toitu või õppige ise loomatoitu optimaalseks toitumiseks tegema.

Jätka lugemist:  Kirbuhammustuse allergia koertel: sümptomid, ravi ja ennetamine

Nagu kõigi koerte puhul, muutuvad ka Patterdale’i terjeri toitumisvajadused kutsikaeast täiskasvanueas ja muutuvad ka eakateks eluaastateks. Peaksite küsima oma veterinaararstilt soovitusi oma Patterdale’i terjeri toitumise kohta, kuna konkreetse soovituse andmiseks on üksikute koerte vahel liiga palju erinevusi, sealhulgas kaal, energia ja tervis.

Patterdale’i terjeri karvkatte värv ja hooldus

Patterdale’i terjeri mantlid on erinevates värvides, sealhulgas täidisega, mustad, punased ja pruunid, ning need võivad olla ka siledad, katkised või karedad.

  • Smooth Coat – lühike ja läikiv
  • Katkine karvkate – karm, pikemate karvadega näo ja lõua ümber
  • Rough Coat – pikemad juuksed üle kogu paksu topeltkarva

Kuigi see tõug ei ole ideaalne valik allergikutele, on nende karvkate on väga lihtne hooldada. Hea pintsel nädalas peaks neid tippvormis hoidma. Šampooni ainult vastavalt vajadusele. Neil on õlid, mis on olulised, et aidata neil taluda sooja ja külma ilma.

Üks väga levinud probleem lühikeste sileda karvkattega tõugude puhul on see, et neil kipub üsna kergesti nahk kuivama. Patterdale’i terjereid peetakse kergeteks heidutajateks, kuid stressirohketes olukordades võib tekkida liigne koorumine.

Patterdale’i terjerid on tihedalt seotud fellterjeriga, kes kasvatati Põhja-Inglismaal karmidele ilmastikutingimustele vastu pidama. Patterdale’i terjer talub ka kuuma ja külma ilmaga, kuid peaks elama oma perega siseruumides.

Patterdale’i terjerite lapsed ja muud lemmikloomad

Patterdale’i terjerid tunnevad sidet kõigi pereliikmetega. Siiski võivad nad mängides tormavad, nii et teie Patterdale’i terjeri kutsikas peab olema väga väikeste lastega korralikult sotsialiseeritud ja järelevalve all. Patterdale’i terjerid saavad tavaliselt teiste koertega hästi läbi, kuid neil on tugev saagitung ja neid ei tohiks usaldada väikeste loomade, näiteks lindude või hamstrite läheduses.

Nagu iga tõu puhul, peaksite alati õpetama lastele, kuidas koertele läheneda ja neid puudutada, ning jälgima nende suhtlemist. Õpetage oma last mitte kunagi lähenema ühelegi koerale, kui ta sööb või magab, ega proovima koera toitu ära võtta. Ühtegi koera, olgu ta kui tahes sõbralik, ei tohi kunagi jätta lapsega järelevalveta.

Patterdale’i terjerite päästerühmad

Spetsiaalselt Patterdale’i terjerite jaoks mõeldud päästevõimalusi võib olla raske leida, kuna see on haruldane tõug. Siiski võite alati pöörduda kohaliku varjupaiga poole ja proovida päästeteenust, mis teenindab igasuguseid koeri. Saate vaadata järgmist:

  • PTCA pääste
  • Koerte ajaveeb
  • Russelli päästeteenistus

Patterdale’i terjerite tõuorganisatsioonid

Maineka koerakasvataja leidmine on üks olulisemaid otsuseid, mille teete uue koera toomisel oma ellu. Mainekad kasvatajad on pühendunud tervete, hästi sotsialiseeritud kutsikate aretamisele, kellest saavad suurepärased kaaslased. Nad kontrollivad oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes, sotsialiseerivad oma kutsikaid juba noorest east peale ja pakuvad teile eluaegset tuge. Teisest küljest on tagaaia kasvatajad rohkem huvitatud kasumi teenimisest kui tervete ja hästi kohanevate koerte kasvatamisest. Nad ei pruugi oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes läbi vaadata ja nad ei pruugi oma kutsikaid korralikult sotsialiseerida. Seetõttu on tagaaia kasvatajate kutsikatel tõenäolisem nii tervise- kui ka käitumisprobleemid.

Rohkem teavet teile

  • Lapsendamine
  • Parima koeranime valimine
  • Koera koju toomine
  • Jalutusrihma otsas kõndimise koolitus
  • Kodutreeningu kutsikad
  • Kutsika toitmine
  • Sisetegevused koertele
  • Oma koerale trikkide õpetamine
  • Kuidas oma koerast pilte teha

Kokkuvõttes on Patterdale’i terjer energiline ja julge koeratõug, mis on tuntud oma võimekuse poolest jahil ja kaaslase rollis. Neile on omased tugev iseloom ja vastupidavus, mis teeb neist suurepärased kaaslased aktiivsetele inimestele. Patterdale’i terjerid on lojaalsed, armastavad ja kaitsevad pereliikmed. Tänu oma suurepärasele intelligentsusele ja õppimisvõimele saab neid edukalt treenida. On oluline märkida, et nendele energilistele koertele on vaja pakkuda piisavalt füüsilist ja vaimset stimulatsiooni, et nad oleksid õnnelikud ja tasakaalus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga