Suurte Püreneede koeratõugude teave ja omadused

GettyImages 1392624178 e1699369134229

Write a 50 to 100 words compelling introduction in Estonian about: “Suurte Püreneede koeratõugude teave ja omadused

GettyImages 1392624178 e1699369134229koer” decoding=”async”>

Suured Püreneed, mida sageli nimetatakse lihtsalt Püreneediks või Pyreeks, on majesteetlik ja suur tõug, mis on tuntud oma ülla välimuse ja vankumatu pühendumuse poolest oma perekonnale. Prantsusmaalt ja Hispaaniast Püreneede mäestikust pärit Suur-Püreneede koer aretati algselt kariloomade eestkostjaks – selles rollis on nad jätkuvalt silmapaistvad. See õrn eestkostja tõug kaitseb lambaid, kitsi, kariloomi, inimesi, lapsi, rohtu, lilli, muid lemmikloomi, muru mööblit, lindude toitjaid ja kõiki tõelisi või kujuteldavaid kiskjaid, kes võivad teie isiklikku ruumi tungida.

Pürsid on raevukalt lojaalsed, eriti lastega. Kuigi nad võivad olla võõraste suhtes reserveeritud, ei ole nad tavaliselt põhjuseta agressiivsed. Nende iseseisev olemus ja tugevad kaitseinstinktid muudavad varajase sotsialiseerumise ja treenimise hädavajalikuks, et neist saaks hea kommetega ja hästi kohanenud kaaslased. Kui kavatsete tuua koju Püreneede kutsika, tehke kindlasti oma koolitöö ära. Nende uskumatu intelligentsus ja iseseisvus võivad treenimise keeruliseks muuta. Nad hauguvad ka – palju. Selle tõuga on teil vaja kindlat juhtimist ja palju kannatlikkust. Siiski premeerivad nad teid omakorda armastuse, kaitse ja kaaslasega.

Suurte Püreneede kaalumisel on soovitatav eelistada lapsendamist päästeorganisatsioonidelt või varjupaikadest, et pakkuda abivajavale koerale armastavat kodu. Kui aga otsite Püreneede kutsikaid ja otsustate osta, on oluline valida hea mainega kasvataja. Viige läbi põhjalik uurimine tagamaks, et kasvataja järgib eetilisi tavasid ja seab esikohale oma koerte heaolu. Tuntud kasvatajad seavad esikohale oma Püreneede kutsikate tervise ja temperamendi, viivad läbi vajalikud tervisekontrollid ja pakuvad koertele toitvat keskkonda. See aktiivne lähenemine tagab, et toote koju terve ja õnneliku kutsika, hoides samal ajal ebaeetilisi aretusviise.

Suurepärased Püreneede kutsikad kaisus poristeel

Suurepärased Püreneede kutsikad: armsad pildid ja faktid

Suured Püreneed lillat roosi nuusutamas

30 parimat koeranime suurimate Püreneede koerte jaoks

Müüa roosas särgis noor naine, kes hoiab oma Pommeri kutsikad.

“Kutsikad müügiks?” Kaaluge selle asemel lapsendamist

hea koerakasvataja husky kutsikaid kallistamas

Hea koerakasvataja leidmine

Kiired faktid

  • Päritolu: Suur Püreneed on iidne tõug, mis sai alguse Püreneede mägedest Prantsusmaa ja Hispaania vahel.
  • Suurus: Need on suured koerad, kelle isased on õlgadel 27–32 tolli pikad ja kaaluvad 100–120 naela. Emased on veidi väiksemad, 25–29 tolli pikkused ja 85–100 naela kaaluvad.
  • Eluaeg: Suurte Püreneede eluiga on 10–12 aastat.
  • Mantel: Suurtel Püreneedel on paks kahekordne karvkate, mis on valge, valge hallide või punakaspruunide märkidega või valge kollaste märkidega. Aluskarv on pehme ja villane, väliskarv aga pikk ja sirge.
  • Temperament: Nad on õrnad, rahulikud ja lojaalsed koerad. Seetõttu saavad nad laste ja teiste lemmikloomadega hästi läbi ning on suurepärased valvekoerad.
  • Treeningu vajadused: Need koerad vajavad mõõdukat treeningut, näiteks igapäevaseid jalutuskäike või matku.
  • Koolitus: Püreneed on intelligentsed koerad, kuid nad võivad olla kangekaelsed. Neid on kõige parem koolitada positiivsete tugevdamismeetoditega.
  • Tervis: Üldiselt on nad terved koerad, kuid neil on kalduvus mõnele terviseprobleemile, nagu puusaliigese düsplaasia, küünarliigese düsplaasia ja puhitus.
  • “Sõprade” vilistlane Jennifer Anniston võttis kasutusele Great Püreneede segu nimega Chesterfield. Armas kutsikas varastas nii tema kui ka miljonite fännide südamed.
  • Nende pikkuse ja rahuliku temperamendi tõttu kasutatakse Püreneed sageli teraapiakoertena.
  • Elvis kinkis oma armastatud Suurtele Püreneedele armsa hüüdnime “Muffin”.
  • Kuigi tõupuhtad püreenid võivad omada ikoonilise kohevapalli välimust ja tobedat naeratust, on Great Pyrenees Mix’i omaksvõtmisel kindel pluss. Esiteks võivad nad olla treeningutele vastuvõtlikumad või neil on vähem puusaprobleeme. Viimastel aastatel on populaarsuse tõusu märganud suurte Püreneede segude, nagu Anatoolia lambakoera Great Pyrenees Mix, Husky Great Pyrenees segu või Saksa lambakoera Great Pyrenees segu.

Suurte Püreneede pildid

GettyImages 928334302
GettyImages 1483304981
GettyImages 147027894
GettyImages 502036997
GettyImages 975086066
GettyImages 1173838841

Suurte Püreneede ülevaade

Suured Püreneed töötati algselt välja karjade valvamiseks koos karjastega. Tänapäeval töötab ta tavaliselt inimestega, sageli teraapia- ja päästetöödel. See on koer, kes armastab kärusporti.

Püreneed on intelligentne koer, kes on harjunud ise töötama ja ise asju välja mõtlema. See võib olla suurepärane omadus, kuid omaette mõtlemine võib tekitada ka mõningaid treeninguid. Ja sa pead seda koera koolitama. Kui ei, muutub ta täiesti kontrollimatuks – ja tema täissuuruses kuni 160 naelast sa seda ei taha.

Kuna treenimine nõuab palju järjepidevust, kannatlikkust ja positiivset tugevdamist, ei sobi Suur Püreneed omanikule, kes ei taha vajalikku meeskonda panna. Siiski on ta seda tööd väärt. Rahulik majas, tal õnnestub kuidagi jalge alla mitte jääda ja tal on hämmastav võime eristada sõpra vaenlasest.

Pyr on julge ja pühendunud oma perele ning kaitseb vajadusel oma eluga neid, keda ta armastab. Paljud inimesed tunnevad end Püreneedes oma kodus turvalisemalt, kuid tasub veel kord rõhutada, et tegemist on koeraga, kes nõuab palju sotsialiseerumist, alustades võimalikult varakult. Kui ta seda ei saa, võib ta muutuda agressiivseks või kartlikuks ning ta ei pruugi ilma teie loata (või isegi ilma) teie õue lubada mittepereliikmeid. See võib tunduda lahe, kuni te lõpetate kirjade vastuvõtmise ja teie sõbrad keelduvad tulemast.

Kui ta on õigesti kasvatatud, on ta sotsiaalne tüüp ja talle meeldib olla aktiivne ja mängida teiste mis tahes tõugu koertega. Ta armastab lapsi ja kõige parem on anda talle nendega võimalikult palju kokkupuudet. Kui ta on treenitud, võite ta viia hooldekodudesse, kuna tema suurus on ideaalne neile, kes on ratastoolis. Talle meeldib autoga sõita, kuid veenduge, et konditsioneer oleks kõrgel. Ta on suur jaheda ilma fänn.

Kõigil, kes elavad Pyriga, peaks olema komplekt kõrvatroppe. Ta haugub palju, sest see on tema töö. Ta häälitseb – valjult -, et tõrjuda tüütuid sissetungijaid, ja tal on sissetungijate lai määratlus. Ta haugub öösel veelgi rohkem tänu oma erakordsele nägemis- ja helimeelele, mis võimaldab tal tuvastada koiotid, hirved, huntid, kährikud, karu ja possumid (nende kõigi eest tuleb kaitsta). Tema häälestiil peletab nad kindlasti eemale ning kaitseb perekonda ja vara.

Pyri kuulmine on nii tundlik, et ta suudab tuvastada sissetungijaid isegi siis, kui kõik maja aknad on suletud; õhukonditsioneer, televiisor ja õhukuivati ​​töötavad kõrgel; ja iPod mängib AC/DC täisvõimsusel. Ta kuuleb seda tõesti hästi ja annab teile kindlasti teada, mida ta kuuleb.

Ta annab sulle teada ka oma emotsioonidest. Peaaegu kõik Pyrs kasutavad käppa, et anda oma inimestele teada, kui väga neid armastatakse. Ta annab käpaga su õlale, kui sõidad, süles, kui sööd, ja jalale, kui mõni nami maius on lähedal (isegi mitte-nii-nami maius). Tal on kahekordsed küünised – mitte üks küünis nagu enamikul koertel, vaid kaks, mis on üksteise lähedal. Ärge isegi mõtlege neid eemaldada, sest ta kasutab neid ronimiseks (osa teie kaitseteenustest). Hoidke topeltkasteid trimmituna, sest need võivad kergesti piirde külge kinni jääda ja kergesti rebeneda.

Ta tunneb end kodus igat tüüpi mööbliga, sealhulgas diivanite, voodite ja toolidega, isegi kui pole võimalust, et ta sobib. Ärge unustage seda detaili; ta pigistab end ühel või teisel viisil, isegi kui see tundub füüsiliselt võimatu. Suur püri tuletab teile meelde, et tema mugavus peaks olema teie jaoks ülimalt tähtis. Kelle kuradi jaoks on teie arvates ülisuured voodid tehtud?

Suur Püreneed on suurepärane tõug, kes on südamlik ja õrn, töökas ja iseseisev. Ta võib olla pühendunud perekaaslane või kohusetundlik karjäärikoer. Tema uhkus ilmneb kuninglikust viisist, kuidas ta ennast kannab. Ärge tehke viga – tal on töö ja ta armastab seda teha.

Püreneede tipphetked

  • Iidne: Nad on üks maailma vanimaid koeratõuge, mis pärinevad 10. sajandist. Algselt kasvatati neid lambakarjade valvamiseks Püreneede mägedes Prantsusmaa ja Hispaania vahel.
  • Rahulik temperament: Nad on tuntud oma leebe loomuse ja kaitseinstinktide poolest. Neid kasutatakse sageli teraapiakoertena ning otsingu- ja päästekoertena. Seetõttu on nad lastega perede seas populaarne tõug.
  • Suur suurus: Need on suured koerad, kelle isased on õlgadel 27–32 tolli pikad ja kaaluvad 100–120 naela. Emased on veidi väiksemad, 25–29 tolli pikkused ja 85–100 naela kaaluvad.
  • Iseloomulik mantel: neil on paks topeltkarv, mis on valge, valge hallide või punakaspruunide märkidega või valge ja kollaste tähistega. Aluskarv on pehme ja villane, väliskarv aga pikk ja sirge. Nad valavad tugevalt, nii et peate olema valmis paljuks hoolduseks. Need ei sobi kuuma kliima jaoks.
  • Eestkostjad: Nad vajavad varajast sotsialiseerimist ja koolitust, et vältida nende muutumist agressiivseks. Nad on oma olemuselt territoriaalsed.
  • Ainulaadne kõnnak: Nad on tuntud oma lumeräätsa kõnni poolest, mis on laia jalaga kõnnak, mis aitab neil lumel kõndida ilma uppumata.

Suurte Püreneede ajalugu

Lambaid valvavad Suur-Püreneed said alguse Püreneede mäestikest, mis moodustavad loomuliku piiri Prantsusmaa ja Hispaania vahel. Teda tuntakse erinevate nimede all: Püreneed Ameerika Ühendriikides ja Kanadas, Pürenee alpi karjakoer Ühendkuningriigis ja suurem osa Euroopast.

Arvatakse, et tema esivanemad ulatuvad Väike-Aasiast pärit koerte kümne kuni üheteistkümne tuhande aasta taha. Arvatakse, et tema esivanemad tulid Püreneede mägedesse millalgi umbes 3000 eKr. Seal töötati välja tõug, et luua koer, kes aitaks karjaseid.

Algul peeti Suur-Püreneed talupoegade koeraks. Kuid 1675. aastal kuulutas kuningas Louis XIV õukonnas dofiin, et Suur Püreneed on Prantsusmaa kuninglik koer. See ajendas Prantsuse aadlit omandama Suured Püreneed ja kasutama neid valduste valvamiseks.

Esimesed Põhja-Ameerikasse imporditud Püreneed läksid Kanadasse Newfoundlandi. Seal omistatakse tõule Landseeride Newfoundlandi loomine pärast Suurte Püreneede ja Newfoundlandi ristamisi.

1800. aastate jooksul saavutas tõug populaarsuse kogu Inglismaal, Euroopas ja Ameerika Ühendriikides. Ta viidi Šveitsis bernhardiini aretusprogrammi, et taastada koerte arv kuulsas hospiitsis, kust bernhardiin pärines. Pyri kodumaal hakkas aga tõug hoolimatute aretusvõtete tõttu halvenema.

Kaks maailmasõda mõjutasid kogu koerakasvatust; õnneks imporditi USA-sse mitu Suurt Püreneed, enne kui Euroopa mandriosa II maailmasõja tõttu tegelikult suleti. Pärast sõda alustasid kasvatajad jõupingutusi tõu endise hiilguse taastamiseks ja tänapäeval on Püreneed väga armastatud ja imetletud koer.

Suur Püreneede suurus

Suur Püreneed on hiiglaslik koer (nii suuruselt kui ka südamelt). Keskmine pikkus on isastel 27–32 tolli ja naisel 25–29 tolli. Keskmiselt peaks Suur Püreneed olema meeste puhul 100–160 naela ja emase puhul 85–115 naela.

Suur Püreneede isiksus

Rahulik, leebe, kuulekas käitumine on Suure Pyri normiks. Häbelikkus, agressiivsus ja närvilisus ei ole vastuvõetavad, kuid andke oma osa, pakkudes palju sotsialiseerumist, kui ta on kutsikas. Treeninguga on ta hästi käitunud. Ta on õrn ja võib olla mõnevõrra tõsine.

Julge ja oma rahvale pühendunud ta on parim sõber, keda keegi võiks paluda; ta on ka soe tekk ja öösiti lohutav hing. Talle meeldib olla teraapiakoer. Ta on intelligentne, harjunud ise töötama ja ise asjadest aru saama, mis tähendab, et ta on iseseisev mõtleja ja võib olla kangekaelne. Ta suudab olla hea valvekoer, olles samas sõbralik, rahulik ja õrn.

Nagu iga koer, vajab ka suur pirukas varast sotsialiseerumist – kokkupuudet paljude erinevate inimeste, vaatamisväärsuste, helide ja kogemustega – kui nad on noored. Sotsialiseerumine aitab tagada, et teie Great Pyr’i kutsikas kasvab hästi ümaraks koeraks. Tema kutsikate lasteaia klassi registreerimine on suurepärane algus. Tema sotsiaalseid oskusi aitab lihvida ka külastajate regulaarne kutsumine ja tema viimine elavate parkide, koertega kauplustesse ja rahulikele jalutuskäikudele, et kohtuda naabritega.

Suurte Püreneede tervis

Mitte kõik suured pirnid ei haigestu mõnda või kõiki neist haigustest, kuid seda tõugu kaaludes on oluline neist teadlik olla.

  • Luuhooldus: Suurt tõugu luud nõuavad erilist tähelepanu. Kohtle oma Great Pyri nagu antiiki, kuni ta on umbes 18-kuune. Tema luud kasvavad nii kiiresti, et tal võivad tekkida kasvuvalud, mis on ebamugav. Ta ei täida enne kolme-neljaaastaseks saamist.
  • Mao torsioon: Seda nimetatakse ka puhitus, see on eluohtlik seisund, mis võib mõjutada suuri, sügava rinnaga koeri. See kehtib eriti siis, kui neile antakse üks suur söögikord päevas, nad söövad kiiresti, joovad pärast söömist suures koguses vett ja treenivad pärast söömist jõuliselt. Puhitust esineb sagedamini vanematel koertel. See tekib siis, kui kõht venitatakse gaasi või õhuga ja seejärel väänatakse (torsioon). Koer ei suuda maos liigsest õhust vabanemiseks röhitseda ega oksendada ning vere normaalne tagasivool südamesse on takistatud. Vererõhk langeb ja koer saab šoki. Ilma kohese arstiabita võib koer surra. Kahtlusta puhitus, kui teie koeral on kõht laienenud ja ta eritab liigselt sülje ja oksendab ilma oksendamata. Ta võib olla ka rahutu, masenduses, loid ja nõrk ning tal on kiire pulss. Nende märkide ilmnemisel on oluline viia koer võimalikult kiiresti loomaarsti juurde.
  • Puusa düsplaasia: See on pärilik seisund, mille korral reieluu ei sobitu tihedalt puusaliigesega. Mõnel koeral on valu ja lonkatus ühel või mõlemal tagumisel jalal, kuid teistel ei ilmne väliseid ebamugavustunde märke. (Röntgenuuringud on kõige kindlam viis probleemi diagnoosimiseks.) Mõlemal juhul võib artriit areneda koera vananedes. Puusa düsplaasiaga koeri ei tohiks kasvatada – nii et kui ostate kutsikat, küsige kasvatajalt tõendeid selle kohta, et vanemaid on puusaliigese düsplaasia suhtes testitud ja neil pole probleeme.
  • Küünarliigese düsplaasia: Sarnaselt puusa düsplaasiaga on ka see degeneratiivne haigus. Arvatakse, et selle põhjuseks on ebanormaalne kasv ja areng, mille tulemuseks on väärarenenud ja nõrgenenud liiges. Haigus on erineva raskusastmega: koeral võib tekkida lihtsalt artriit või ta võib muutuda halvaks. Ravi hõlmab kirurgiat, kehakaalu reguleerimist, meditsiinilist juhtimist ja põletikuvastaseid ravimeid.
  • Patella luksatsioon: Tuntud ka kui libisenud põlvpüksid, on see levinud probleem väikestel koertel, kuid võib esineda ka suurtel koertel. Patella on põlvekedra. Luksatsioon tähendab anatoomilise osa nihkumist (luuna liigeses). Patellar luksatsioon on siis, kui põlveliiges (sageli tagajalg) libiseb sisse ja paigast ära, põhjustades valu. See võib sandistada, kuigi paljud koerad elavad selle seisundiga suhteliselt normaalset elu.
  • Addisoni tõbi: See on tõsine haigus, mida nimetatakse ka hüpoadrenokortikismiks. See tekib siis, kui neerupealised ei tooda piisavalt neerupealiste hormoone, mis mõjutab soola ja kaaliumi taset kehas. Addisoni tõve varajased tunnused on letargia, oksendamine ja halb isu. Tõsine märk võib olla südame rütmihäire. Ravi koosneb fludrokortisoonatsetaadist või kortikosteroididest ja toidu soolamisest. Agressiivsete ravimeetodite hulka kuuluvad intravenoossed ravimid.
  • Katarakt: Katarakt põhjustab silmaläätse hägusust, mille tagajärjeks on nägemise halvenemine. Koera silm (silmad) on hägune. Katarakt tekib tavaliselt vanemas eas ja mõnikord saab selle nägemise parandamiseks kirurgiliselt eemaldada.
  • Entroopioon: Entropioon, mis on tavaliselt ilmne kuue kuu vanuselt, põhjustab silmalau sissepoole rullumise, ärritades või vigastades silmamuna. Võib kahjustada ühte või mõlemat silma. Kui teie Suurel Pyril on entroopioon, võite märgata, et ta hõõrub silmi. Seisundit saab korrigeerida kirurgiliselt.
  • Anesteesia tundlikkus: See võib mõjutada madala ainevahetusega koeri, nagu Püreneed. Enne operatsiooni tuletage oma loomaarstile seda tundlikkust meelde.

Suur Püreneede hooldus

Hea tara teie õue ümber on tingimata vajalik ja see peaks olema vähemalt neli jalga, kuid eelistatavalt viis või kuus jalga kõrge. See koer on harjunud oma karja kaitstes Püreneede mägedes ringi liikuma ja ta vajab territooriumi. Kui sul pole tara, millega teda piirata, jookseb ta territooriumi haarama.

Vaatamata oma suurusele ja sageli puuritavale välimusele on need koerad hiilivad ja väledad. Teadaolevalt on nad isegi piirdeid skaleerinud. Ja kui lumi triivib aia kõrgusele, kõnnib ta sellest otse üle, nii et võtke see labidas välja ja viige vaiad eemale, kui te ei taha, et ta lumetormi ajal naabreid külastaks. (Nad võivad olla üllatunud – teda on lumes lähenemas veidi raske näha.)

On põhjust, miks püri päästerühmad ei võta püri kellelegi, kellel pole tara või kes arvab, et saavad teda lihtsalt õues treenida; seda lihtsalt ei juhtu. Ta peab olema koolitatud juba väikesest kutsikast, kuid vaatamata oma suurusele vajab ta õrna positiivset tugevdamist.

Ta on hirmutavalt intuitiivne, laitmatute kommetega ja mäluga nagu elevandil: ta ei unusta kunagi midagi, mistõttu tuleb treenimisel alati lahke ja õrn lähenemine. Negatiivne treenimine muudab Pyri häbelikuks, arglikuks ja kartlikuks, mis on problemaatiline iga koera puhul, veel vähem selle suurusega koera puhul.

Kastikoolitus on kasulik igale koerale ja on lahke viis tagada, et teie Pyril ei juhtuks majas õnnetusi ega satuks asjadesse, mida ta ei peaks. Aedik (suur) on ka koht, kuhu ta saab uinakule tõmbuda. Kastikoolitus noores eas aitab teie Pyril leppida vangistusega, kui ta peaks kunagi pardale minema või haiglasse minema. Kuid ärge kunagi pistke oma Pyr-i kogu päeva jooksul kasti. Ta ei tohiks selles veeta rohkem kui paar tundi korraga, välja arvatud siis, kui ta öösel magab. Suured Püreneed on inimeste koerad ja nad ei ole mõeldud veetma oma elu aedikusse või kennelisse lukustatuna.

Suured Püreneed vajavad umbes 20–30 minutit treeningut päevas, et hoida teda parimas seisundis. Seda pole sellise suurusega koera jaoks palju. Ta jumaldab jahedat või külma ilma ja armastab pikki matku teha seni, kuni pole palav (või isegi soe). Ta on suur ja vastupidav koer, kes kannab seljakotte ja varustust, kuid ärge laske tal seda suvel teha, sest teda tuleb hoida jahedas.

Püreneed on intelligentne tõug ja neil võib liiga kergesti igav hakata. Pakkuge mänguasjadega korralikku stimulatsiooni, et vältida hävitavat käitumist. Ta naudib oma perega koosolemist ja võib põhjustada majapidamise hävingu, kui ta jääb pikaks ajaks üksi. Suurte Püreneede koolitamine võib olla keeruline, kuid see võib olla ka lihtne, kui alustate varakult ning säilitate lahkuse ja järjepidevuse.

Algselt kariloomade valvamiseks aretatud Pyr on harjunud omaette töötama ja mõtlema. See omadus on endiselt tugev, olenemata sellest, kas ta on pärit lemmikloomade või töökoerte liinist. Ta vajab, et kehtestaksite reeglid kohe, kui ta teie koju tuleb. Kui sa ei taha oma diivanile 100-kilost koera, siis armsat 20-kilost kohevapalli ei tohiks ka diivanile lubada.

Kannatlikkus on tema treenimise võti, kuid pidage meeles, et isegi pärast põhitreeningut ei ole teil kunagi koera, kes suudaks ringi liikuda, sest ta uitab teie hüüetest ja käskudest hoolimata.

Sotsialiseerumine on Great Pyri jaoks kohustuslik. Ta on kasvatatud valvama ja kui ta pole korralikult sotsialiseerunud, võib ta muutuda agressiivseks või kartlikuks. Pärast seda, kui ta on korralikult vaktsineeritud, viige oma kutsikas erinevatesse olukordadesse, sealhulgas kutsikaklassidesse. Hoidke teda ka oma perega majas. Väljas seotuna jäetud koer muutub agressiivseks isegi omanike suhtes.

Samuti on oluline jalutusrihma treenimine, eriti kui arvestada, et teie Püreneed kasutavad lõpuks kuni 160 naela raskust, et tõmmata teid sinna, kuhu ta tahab jõuda. Ärge laske tal rihmast lahti võtta, sest ta kahtlemata ringi rändab. Kutsikate lasteaias algab jalutusrihma treenimine ja seal õpitud tehnikaid tuleks regulaarselt harjutada.

Kui teie Suur Püreneed on saavutanud treenituse taseme, millega olete rahul, saate teda kaasa võtta paljudele erinevatele treeningüritustele ja võistlustele, eriti neile, mis toimuvad rihma otsas.

Suurte Püreneede toitmine

Soovitatav päevane kogus: 4–6 tassi kvaliteetset kuivtoitu päevas, jagatuna kaheks toidukorraks. Kui palju teie täiskasvanud koer sööb, sõltub tema suurusest, vanusest, kehaehitusest, ainevahetusest ja aktiivsuse tasemest. Koerad on isiksused, nagu inimesedki, ja nad ei vaja kõik võrdselt toitu. On peaaegu ütlematagi selge, et väga aktiivne koer vajab rohkem kui diivanikartulikoer.

Hoidke oma Püreneed heas vormis, mõõtes tema toitu ja toites teda kaks korda päevas, mitte jättes toitu kogu aeg välja.

Kui te pole kindel, kas ta on ülekaaluline, tehke talle silmaproov ja praktiline test. Kõigepealt vaadake teda alla. Sa peaksid nägema vöökohta. Seejärel asetage käed tema seljale, pöidlad piki selgroogu, sõrmedega allapoole. Peaksite saama tema ribi tunda, kuid mitte näha, ilma et peaksite tugevalt vajutama. Kui te ei saa, vajab ta vähem toitu ja rohkem liikumist. Lisateavet Great Pyri toitmise kohta leiate meie juhistest õige toidu ostmise, kutsika toitmise ja täiskasvanud koera toitmise kohta.

Suurepärane Püreneede karvkatte värv ja hooldus

Suur-Püreneed peetakse olenevalt kliimast, kus nad elavad, keskmiseks kuni raskeks heidutajaks, seega eeldage, et teie riietel, mööblil, autol ja hambaharjal on valged karvad.

Vaatamata varisemisele on teda üsna lihtne hooldada ja ta vajab nädalas vaid umbes 30 minutit tööd. Kui tema siiditaolised juuksed määrduvad, kuivavad need kiiresti ja kammivad kohe välja. Tõsi, ta jätab teie põrandale valged siidised tolmused jänesed, kuid kui te need kokku kogute ja õue asetate, kasutavad linnud seda oma pesadeks – see on hea isolaator nende vastsündinud beebidele.

Suurtel Püreneedel on kahekordne karv, pealiskarv ja aluskarv. Pealiskate on pikk ja paks ning tekstuurilt jäme. See võib olla sirge või kergelt laineline, kuid see ei tohiks olla lokkis. Kaela ümber peaks olema lakk või ruff, mis on meestel rohkem väljendunud; ja sulestik säärte tagaküljel, moodustades reie tagumisel küljel püksirihma.

Saba peaks olema sulelise ning näol ja kõrvadel lühikesed peened juuksed. Aluskarv peaks olema tihe ja villane. Ta on valge või valge, märgid võivad olla mägra, punakaspruunid, hallid või punakaspruunid. Märgid võivad ilmuda peas, maskina, kõrvadele, sabale ja (mõnikord) kehale, kuid need ei tohiks kunagi katta rohkem kui kolmandikku kehast. Aluskarv võib olla kas varjutatud või valge.

Ärge lõigake Pyri juukseid kuuma ilmaga. Karv hoiab teda jahedana ja juukseid raseerides kahjustate tema loomulikku kaitset päikese eest. Peale harjamise vajab Great Pyrenees karv väga vähe hoolt. Tavaliselt lõigatakse kulmud, vurrud, kõrvad, kannad, käpad ja esijalad, kuigi see on tavaliselt kehaehitusega koertel.

Vannid võivad olla harvad (üks kord paari kuu jooksul), kuna tema karv kipub mustust maha laskma. Suurte Püreneede vannitamisel kasutage kvaliteetset koerašampooni, et vältida õlide eemaldamist koera karvkattelt ja nahalt.

Kontrollige tema kõrvu kord nädalas mustuse, punetuse või halva lõhna suhtes, mis võib viidata infektsioonile. Probleemide vältimiseks pühkige neid ka iganädalaselt õrna pH-tasakaalustatud kõrvapuhastusvahendiga niisutatud vatitikuga. Kuna tema floppy kõrvad blokeerivad õhuringlust, tuleb neid kõrvapõletike vältimiseks iga nädal kontrollida ja puhastada. Pühkige kõrv õrnalt välja vatitikuga, mis on niisutatud teie loomaarsti soovitatud puhastuslahusega. Ärge kunagi torkake vatitampooni ega midagi muud kõrvakanalisse, vastasel juhul võite seda kahjustada. Teie Pyril võib olla kõrvapõletik, kui kõrva sisemus lõhnab halvasti, näeb välja punane või tundub õrn või ta raputab sageli pead või kriibib kõrva.

Harjake Pyri hambaid vähemalt kaks või kolm korda nädalas, et eemaldada hambakivi ja selle sees peituvad bakterid. Igapäevane harjamine on veelgi parem, kui soovid ennetada igemehaigusi ja halba hingeõhku.

Kärbi tema küüsi regulaarselt, kui ta neid loomulikult ei kuluta. Kui kuulete neid põrandal klõpsimas, on need liiga pikad. Lühikesed, korralikult lõigatud küüned hoiavad teie käsi kriimustamast, kui teie Püreneed entusiastlikult teid tervitama hüppavad.

Alustage oma Pyri harjamise ja uurimisega, kui ta on kutsikas. Käsitsege tema käppasid sageli – koerad on jalgade suhtes tundlikud – ja vaadake tema suhu ja kõrvu. Muutke hooldamine positiivseks kogemuseks, mis on täis kiitust ja auhindu, ning paned aluse lihtsatele veterinaaruuringutele ja muudele toimingutele, kui ta on täiskasvanu.

Hoolitsedes kontrollige, kas nahal või jalgadel ning kõrvades, ninas, suus ja silmades pole haavandeid, lööbeid või infektsiooni tunnuseid, nagu punetus, hellus või põletik. Kõrvad peaksid lõhnama hästi, ilma liigse vaha või rämpsu sees, ja silmad peaksid olema selged, ilma punetuse ja eritisteta. Teie hoolikas iganädalane eksam aitab teil varakult märgata võimalikke terviseprobleeme.

Suurte Püreneede lapsed ja muud lemmikloomad

Pyr armastab lapsi ja on neile täielikult pühendunud. Ta kaitseb neid oma eluga ja tegelikult on ta õrn kõige väikese ja nõrga vastu. Väikesed lapsed aga nii suure koeraga rihma otsas hakkama ei saa, seega peaks temaga jalutama täiskasvanu või vanem laps.

Nagu iga tõu puhul, peaksite alati õpetama lastele, kuidas koertele läheneda ja neid puudutada, ning alati jälgima koerte ja väikelaste vahelist suhtlust, et vältida kummagi osapoole hammustamist või kõrva või saba tõmbamist. Õpetage oma last mitte kunagi lähenema ühelegi koerale, kui ta sööb või magab, ega proovima koera toitu ära võtta. Ühtegi koera, olgu ta kui tahes sõbralik, ei tohi kunagi jätta lapsega järelevalveta.

Suur pirukas saab üldiselt teiste maja loomadega hästi läbi, eriti kui teda on kutsikaeast koos nendega kasvatatud. Hästi sotsialiseeritud Pyr kipub teiste koertega läbi saama.

Suured Püreneede päästerühmad

Püreneed omandatakse sageli ilma ühegi selge arusaama sellest, mis koera omamisega kaasneb, ja need koerad satuvad sageli päästerühmade hoole alla, vajades lapsendamist või kasvatamist. Kui olete huvitatud Pyre adopteerimisest, on Great Püreneede päästerühm hea koht alustamiseks.

  • Riiklik Pyr-pääste
  • Ameerika suur Püreneede päästeklubi
  • Suurte Püreneede Lõuna-California päästeühendus
  • Suur-Chicago suur Püreneede päästmine

Suured Püreneede Tõuorganisatsioonid

Maineka koerakasvataja leidmine on üks olulisemaid otsuseid, mille teete uue koera toomisel oma ellu. Mainekad kasvatajad on pühendunud tervete, hästi sotsialiseeritud kutsikate aretamisele, kellest saavad suurepärased kaaslased. Nad kontrollivad oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes, sotsialiseerivad oma kutsikaid juba noorest east peale ja pakuvad teile eluaegset tuge. Teisest küljest on tagaaia kasvatajad rohkem huvitatud kasumi teenimisest kui tervete ja hästi kohanevate koerte kasvatamisest. Nad ei pruugi oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes läbi vaadata ja nad ei pruugi oma kutsikaid korralikult sotsialiseerida. Seetõttu on tagaaia kasvatajate kutsikatel tõenäolisem nii tervise- kui ka käitumisprobleemid.

Rohkem teavet teile

  • Lapsendamine
  • Suurte Püreneede koerte nimed
  • Koera koju toomine
  • Jalutusrihma otsas kõndimise koolitus
  • Kodutreeningu kutsikad
  • Kutsika toitmine
  • Sisetegevused koertele
  • Oma koerale trikkide õpetamine
  • Kuidas oma koerast pilte teha
  • Suured Püreneede kutsikad

Write a 50 to 100 words conclusion in Estonian about: “Suurte Püreneede koeratõugude teave ja omadused

Jätka lugemist:  Väikesed koerad hauguvad sagedamini kui suured koerad: tõsi või vale?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga