Samojeedi koeratõu teave ja omadused

GettyImages 997016774 e1694111248101

Kas tunnete Samojeedi koeratõu magusat muiget ja lumivalget karva? See põhjamaade iludus pole mitte ainult silmailu, vaid ka tõeline multifunktsionaalne koer, kes võib kiiresti saada osaks teie perest. Samojeedid, tuntud oma sõbraliku iseloomu ja energilise oleku poolest, on ideaalsed kaaslased nii lastega peredele kui ka aktiivsetele inimestele. Sukeldume koos nende ajaloo, iseloomu ja tervisliku seisundi maailma, et mõista, miks samojeedi koer võiks olla teie uus parim sõber.

Mõnes lilles naeratav samojeed.

Algselt jahipidamiseks, kelkude vedamiseks ja põhjapõtrade karjamiseks aretatud samojeedi koeratõug osutus Loode-Siberi samojeedide rahvale väärtuslikuks kaaslaseks. Koerad matkasid ka oma karjadega, jälgisid ja soojendasid omanikke öösel nende peal magades.

Samojeedi koeratõug, töötav tõug, võib mõnikord olla tugeva tahtega, kuid nad on alati sõbralikud, õrnad ja pühendunud perekoerad. Nad on hellad peaaegu kõigiga, kuni uued inimesed ei pahanda samojeedi omamisega kaasnevate juuste väljalangemise ja hulkuvate juuste vastu.

Samojeedi kaalumisel on soovitatav eelistada lapsendamist päästeorganisatsioonidelt või varjupaikadest, et pakkuda abivajavale koerale armastavat kodu. Kui aga otsustate osta samojeedi kutsika, on oluline valida hea mainega kasvataja. Viige läbi põhjalik uurimine tagamaks, et kasvataja järgib eetilisi tavasid ja seab esikohale oma koerte heaolu. Mainekad samojeedi kasvatajad seavad esikohale oma koerte tervise ja temperamendi, viivad läbi vajalikke terviseuuringuid ja pakuvad kutsikatele toitvat keskkonda. See aktiivne lähenemine tagab, et tood koju terve ja õnneliku kutsika, hoides samal ajal ebaeetilisi aretusviise.

Kiired faktid

  • Päritolu: Samojeedi koeratõug ehk sammid on oma nime saanud Siberi samojeedi rahva järgi, kes kasutasid neid töökoertena. Arvatakse, et nad põlvnesid spitsikoerte perekonnast, kuhu kuuluvad ka sellised tõud nagu Siberi husky ja Alaska malamuut.
  • Suurus: Sammid on keskmise suurusega koerad, isased on veidi suuremad kui emased. Neil on hästi proportsionaalne keha paksu kahekordse karvkattega, mis aitab neid külma ilmaga soojas hoida.
  • Tõurühm: Nad on klassifitseeritud töökoerteks.
  • Eluaeg: Samojeedide eluiga on 12–15 aastat. See on koera jaoks suhteliselt pikk eluiga.
  • Mantel: Sammidel on paks topeltkate, mis on valge, kreemjas, biskviit (hallikaskollane) või valge ja biskviit. Aluskarv on pehme ja kohev, väliskarv aga jämedam ja sirgem. Samojeedid karjatavad kaks korda aastas, kevadel ja sügisel.
  • Temperament: Neil on sõbralik ja õrn temperament. Nad on ka väga pühendunud oma peredele ja on suurepärased kaaslased. Samojeedid ei ole tavaliselt agressiivsed, kuid nad võivad olla võõraste suhtes ettevaatlikud.
  • Treeningu vajadused: Samojeedid on aktiivsed koerad ja vajavad vähemalt 30–60 minutit treeningut päevas. See võib olla kõndimise, jooksmise ja mängimise kombinatsioon.
  • Koolitus: Sammi on suhteliselt lihtne treenida, kuid nad võivad mõnikord olla kangekaelsed. Parim on positiivne tugevdamine.
  • Hoolitsemine: Nad nõuavad palju hooldamist, eriti varisemisperioodil. Harjake oma Sammyt iga päev ja vannitage neid vastavalt vajadusele.
  • Floppybear ja Polabear, kaks samojeedi, kasutati 2014. aasta Sundance’i filmikülastajate meelitamiseks. Nende populaarsuse tõttu võitis dokumentaalfilm “Alive Inside” Hulu parima reklaami Sundance’i auhinna.
  • Rühm samojeede juhtis Roald Amundseni ekspeditsiooni 1911. aastal lõunapoolusele, kuna nad suutsid navigeerida karmides tingimustes.

Samojeedi pildid

GettyImages 1360288146
GettyImages 914737422
GettyImages 990077480
GettyImages 1478514211
GettyImages 1248247703
GettyImages 1208560788

Samojeedi ülevaade

Seda tuntakse kui “Sammy naeratust”, mis on samojeedi suu kerged, kuid märgatavad ülespoole pööratud nurgad. See on rõõmsameelne, heatujuline koer, kelle suhtumine ellu ja inimestesse, kellega ta koos elab, on pooleldi täis.

Samojeedi inimlembus tuleneb ilmselt tema lähedasest suhetest samojeedide (praegu tuntud kui nenetski) rahvaga, kes teda tuhandeid aastaid tagasi Siberis Taimõri poolsaarel aretasid ja kasvatasid. Koerad vedasid kelke, karjatasid põhjapõtru, küttisid uluki ja kaitsesid samojeede kiskjate eest. Koerad elasid ka inimestega kaasa, mängisid lastega (mida ta siiani naudib) ja aitasid neid külmas kliimas soojas hoida.

Tänaseni on samojeedi intelligentse, väärika perekoera maine igati ära teenitud. Ta valib sageli ühele erilisele inimesele leibkonnas, kuid ta on kiindunud kõigisse karjas. Kõige õnnelikum, kui ta on osa pereelust, peab see tõug inimestega koos olema. Tegelikult on samojeedi liiga palju üksi jätmine parim viis teda õnnetuks teha.

Koos naeratusega on Sammy iseloomulik tunnus tema ülipaks valge mantel. Talvekuudel on see nii tihe, et vaevu ei näe tema nahka selle all – mis tähendab kevadel tugevat nahakuivamist. Ja uskuge või mitte, samojeedi “vill” on kudujate lemmik; vill kraasitakse, kedratakse ja kootakse või kootakse soojaks ilusaks riideks.

Nii uhke kui see ka pole, on Sammy mantel karu hooldada. Omanikud peavad olema usinad harjajad, et see ei läheks sassi ega mattuks. Ja nagu võite arvata, võib väljalangemise ajal valgete juuste hulk majas, õues, mööblil ja riiete külge kleepunud olla tohutu. Sellegipoolest on hoolitsetud samojeed omanikule, kes saab vastutust kanda, vaade valutavatele silmadele.

Kuigi see tõug on sõbralik ja tark, on samojeedi omamine keeruline. Ta võib olla jutukas koer, kes väljendab oma meeldimisi ja mittemeeldimisi lõõtsa, ulgumise või haukumisega. Parim on hoida seda töökoera hõivatud, vastasel juhul hakkab ta tõenäoliselt kasutama tüütut või hävitavat käitumist, nagu kaevamine, aia hüppamine, prügisse sattumine või kingade närimine. Tema jahiinstinkt on tugev, mistõttu on tal raske vastu seista oravate, jäneste või isegi kasside tagaajamisele.

Jätka lugemist:  Kuidas kodus koerajäätmetega toime tulla?

Isegi hästi treenitud samojeedi ei saa rihma otsas usaldada. Samojeedi koolitamine on samuti keeruline. See tõug on tark ja õpib kiiresti, kuid koolitusele tuleb läheneda õige suhtumisega. Andke talle midagi välja mõelda; ära tüüta teda kordamisega. Agility ja jälgimine on samojeedi jaoks täiuslikud “mõtlemisharjutused”.

Samojeedi tipphetked

  • Sõbralik ja õrn: Samojeedid on tuntud oma sõbraliku ja õrna temperamendi poolest. Nad on oma peredele väga pühendunud ja on suurepärased kaaslased.
  • Aktiivne ja mänguline: Samojeedid on aktiivsed koerad ja vajavad vähemalt 30–60 minutit treeningut päevas. See võib olla kõndimise, jooksmise ja mängimise kombinatsioon.
  • Arukas ja kergesti treenitav: Sammi on suhteliselt lihtne treenida, kuid nad võivad mõnikord olla kangekaelsed. Neid on kõige parem koolitada positiivsete tugevdamismeetoditega.
  • Hoolduse nõuded: Samojeedid vajavad palju hooldamist, eriti varisemishooajal. Neid tuleks harjata iga päev, et eemaldada lahtised juuksed ja matid. Vajadusel tuleks neid ka vannitada.
  • Terviseprobleemid: Mõned terviseprobleemid, mis võivad samojeede mõjutada, on puusa düsplaasia, küünarliigese düsplaasia ja silmaprobleemid. Tähtis on viia oma samojeed regulaarselt loomaarsti juurde, et jälgida nende tervist.

Samojeedi ajalugu

Vastupidavat ja magusa iseloomuga samojeedi kasutati algselt Siberi samojeedide jahtimiseks, põhjapõtrade karjatamiseks ja kelkude vedamiseks. Väidetavalt kohtlesid samojeedid neid töökoeri lahkelt, võimaldades neil päeva lõpus peretegevustega kaasa lüüa. Just see lähedus tekitas tänaseni säilinud tõu vastu usalduse ja lojaalsuse.

Samojeedid rändasid Siberist välja 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses, et vedada kelku polaarekspeditsioonidel, sealhulgas Sir Ernest Shackletoni kuulsal Antarktikasse teekonnal. Need koerad kannatasid koos avastajatega, keda nad abistasid, kohutavaid raskusi. Sellistel ekspeditsioonidel elasid ellu ainult kõige tugevamad ja vormis koerad.

Väidetavalt toodi Inglismaale esimene samojeed nimega Antarktika Buck. Kuninganna Alexandra oli selle tõu entusiast ja paljud praegused inglise ja ameerika sammid põlvnevad tema kasvandustest. Esimene tõu standard võeti vastu Inglismaal 1909. aastal. Algne Samojeedi Ameerika Klubi asutati 1923. aastal, samal aastal võeti vastu Ameerika tõustandard.

Samojeedi suurus

Isased on 21–23,5 tolli pikad. Emased on 19–21 tolli pikad. Isased ja emased kaaluvad 50–60 naela.

Samojeedi isiksus

Hästi kasvatatud samojeed on intelligentne, õrn ja lojaalne koer. Ta on sõbralik ja südamlik oma pere, sealhulgas lastega, ning osaleb majapidamises hästi. Samojeed ei ole “üksik hundi” koer – talle meeldib lähedane suhtlemine nendega, keda ta elab, ning ta ei sobi vaimselt ja füüsiliselt üksi kennelisse või tagaaeda jätmiseks. Tema lojaalsus ja tähelepanelikkus teevad sageli hea valvekoera.

Hingelt on samojeed endiselt jahimees. Tõenäoliselt ajab ta taga väikseid loomi, keda ta peab saakloomaks. Tema turvalisuse huvides peaks ta alati rihmas olema, kui ta pole aiaga piiratud hoovis kodus. Temperamenti mõjutavad mitmed tegurid, sealhulgas pärilikkus, treenitus ja sotsialiseerumine.

Nagu iga koer, vajab samojeed varast sotsialiseerumist – kokkupuudet paljude erinevate inimeste, vaatamisväärsuste, helide ja kogemustega – kui nad on noored. Sotsialiseerumine aitab tagada, et teie samojeedi kutsikast kasvab hästi ümar koer. Tema kutsikate lasteaia klassi registreerimine on suurepärane algus. Tema sotsiaalseid oskusi aitab lihvida ka külastajate regulaarne kutsumine ja tema viimine elavate parkide, koertega kauplustesse ja rahulikele jalutuskäikudele, et kohtuda naabritega.

Samojeedi tervis

Samojeedid on üldiselt terved, kuid nagu kõik tõud, on neil teatud tervislikud seisundid. Kõik samojeedid ei haigestu mõnda või kõiki neist haigustest, kuid selle tõu kaalumisel on oluline neist teadlik olla.

  • Glaukoom: Glaukoomi defineerib silmasisese rõhu tõus ja seda võib esineda kahel kujul: esmane, mis on pärilik, ja sekundaarne, mis on põhjustatud muudest silmahaigustest tingitud vedeliku vähenemisest silmas. Sümptomiteks on nägemise kaotus ja valu ning ravi ja prognoos varieeruvad olenevalt tüübist. Glaukoomi ravitakse kirurgiliselt või silmatilkadega.
  • Puusa düsplaasia: See on pärilik seisund, mille korral reieluu ei sobitu tihedalt puusaliigesega. Mõnel koeral on valu ja lonkatus ühel või mõlemal tagumisel jalal, kuid teistel ei ilmne väliseid ebamugavustunde märke. (Röntgenuuringud on kõige kindlam viis probleemi diagnoosimiseks.) Mõlemal juhul võib artriit areneda koera vananedes. Puusa düsplaasiaga koeri ei tohiks kasvatada – nii et kui ostate kutsikat, küsige kasvatajalt tõendeid selle kohta, et vanemaid on puusaliigese düsplaasia suhtes testitud ja neil pole probleeme.
  • Samojeedi pärilik glomererulopaatia: See on geneetiline neeruhaigus. Seisund on raskem meestel, kes näivad tervena esimese kolme elukuu jooksul kuni sümptomite ilmnemiseni. Neerupuudulikkusest tingitud surm saabub tavaliselt 15 kuu vanuselt. Emastel tekivad kerged sümptomid 2–3 kuu vanuselt, kuid neil ei esine neerupuudulikkust. Praeguseks ei ole samojeedi päriliku glomerulopaatia geneetilist sõeltesti saadaval, kuid uuringud on käimas.
  • Patella luksatsioon: Tuntud ka kui libisenud põlvpüksid, on see väikeste koerte tavaline probleem. Patella on põlvekedra. Luksatsioon tähendab anatoomilise osa nihkumist (luuna liigeses). Patellar luksatsioon on siis, kui põlveliiges (sageli tagajalg) libiseb sisse ja paigast ära, põhjustades valu. See võib sandistada, kuigi paljud koerad elavad selle seisundiga suhteliselt normaalset elu.
  • Hüpotüreoidism: See on kilpnäärme talitlushäire. Arvatakse, et see põhjustab selliseid haigusi nagu epilepsia, alopeetsia (juuste väljalangemine), rasvumine, letargia, hüperpigmentatsioon, püoderma ja muud nahahaigused. Seda ravitakse ravimite ja dieediga.
  • Suhkurtõbi (DM): DM on haigus, mille puhul organism ei suuda veresuhkru taset reguleerida. Diabeediga koeral on tervislik isu, kuid ta kaotab kaalu, kuna toitu ei kasutata tõhusalt. Diabeedi sümptomiteks on liigne urineerimine ja janu, suurenenud söögiisu ja kaalulangus. Diabeeti saab kontrollida dieedi ja insuliini manustamisega.
  • Progresseeruv võrkkesta atroofia (PRA): See on silmahaiguste perekond, mis hõlmab võrkkesta järkjärgulist halvenemist. Haiguse alguses muutuvad haiged koerad ööpimedaks; nad kaotavad haiguse edenedes päeva jooksul nägemise. Paljud haigestunud koerad kohanevad oma piiratud või kadunud nägemisega hästi, kui nende ümbrus jääb samaks.
  • Subvalvulaarne aordi stenoos: See on südameprobleem, mille põhjustab kitsas ühendus vasaku vatsakese ja aordi vahel. See võib põhjustada minestamist ja isegi äkksurma. Küsige oma loomaarstilt selle tuvastamise ja õige ravi määramise kohta.
  • Vähk: Sümptomiteks on haavandi või punni ebanormaalne turse, haavandid, mis ei parane, verejooks mis tahes kehaavast ning hingamis- või eliminatsiooniraskused. Vähi ravi hõlmab keemiaravi, kirurgiat ja ravimeid.
Jätka lugemist:  Koera esmaabikomplekt: mida sellesse panna?

Samojeedi hooldus

Aktiivne samojeed ei sobi korterisse ega korterisse. Suure, turvaliselt tarastatud õuega kodu on parim valik, eriti samojeedi kutsika jaoks. Kuna samojeed on töökoer, vajab ta ruumi möllamiseks ja mängimiseks. Hoidke teda vaimsete väljakutsetega pideva koolituse ja koeraspordiga. Laske tal igavleda ja tõenäoliselt kaevab ta, põgeneb või närib end meelelahutuseks. Märkus. Samojeedi tuleks hoida rihma otsas alati, kui ta on avalikus kohas; ta suudab harva vastu seista väikeste siplevate loomade peibutisele.

Oma põhjamaise pärandiga samojeed sobib loomulikult külmasse kliimasse ja talle meeldib lumega mängida. Ja vastupidi, oma paksu karvaga võib ta olla kuumuse suhtes tundlik. Ärge lubage tal intensiivselt treenida, kui on väga palav – piirake kõrgetasemelist tegevust varahommikul või õhtul, kui on jahedam. Kuumal päeval hoidke oma Sammy ventilaatorite või konditsioneeriga sees.

Kui kasvatate samojeedi kutsikat, peate olema eriti ettevaatlik. Nagu paljud suurt tõugu koerad, kasvab samojeed kiiresti nelja kuni seitsme kuu vanuselt, muutes nad luuhaiguste ja vigastuste suhtes vastuvõtlikuks. Nad saavad hästi hakkama kvaliteetse madala kalorsusega dieediga, mis ei lase neil liiga kiiresti kasvada.

Lisaks ärge laske oma samojeedi kutsikal kõvadel pindadel (nt kõnniteel) joosta ja mängida, ülemäära hüpata ega raskeid koormaid tõmmata, kuni ta on vähemalt kaheaastane ja tema liigesed on täielikult moodustunud. Tavaline murul mängimine on hea, nii ka kutsikate agility klassid ühe tolli kõrguste hüpetega.

Teine oluline samm samojeedi kutsika treenimisel on sotsialiseerimine (protsess, mille käigus kutsikad või täiskasvanud koerad õpivad olema sõbralikud ning teiste koerte ja inimestega läbi saama). Nagu iga koer, võib ta muutuda pelglikuks, kui ta pole noorena korralikult sotsialiseerunud ega puutu kokku paljude erinevate inimeste, vaatamisväärsuste, helide ja kogemustega. Ametlikke kutsika- ja kuulekustunde soovitatakse ka samojeedidele õigete koerte kommete õpetamiseks.

Samojeedi toitmine

Soovitatav päevane kogus: 1,5–2,5 tassi kvaliteetset kuivtoitu päevas, jagatuna kaheks toidukorraks.

Märge: Kui palju teie täiskasvanud koer sööb, sõltub tema suurusest, vanusest, kehaehitusest, ainevahetusest ja aktiivsuse tasemest. Samojeedi kutsikad vajavad aeglast ja ühtlast kasvu. Sööda kvaliteetset toitu, mis sisaldab 22–24 protsenti valku ja 12–15 protsenti rasva.

Hoidke oma samojeedi heas vormis, mõõtes tema toitu ja toites teda kaks korda päevas, mitte jättes toitu kogu aeg välja. Kui te pole kindel, kas ta on ülekaaluline, tehke talle silmaproov ja praktiline test. Kõigepealt vaadake teda alla. Sa peaksid nägema vöökohta. Seejärel asetage käed tema seljale, pöidlad piki selgroogu, sõrmedega allapoole. Peaksite saama tema ribi tunda, kuid mitte näha, ilma et peaksite tugevalt vajutama. Kui te ei saa, vajab ta vähem toitu ja rohkem liikumist. Samojeedi toitmise kohta lisateabe saamiseks vaadake meie juhiseid õige toidu ostmise, kutsika toitmise ja täiskasvanud koera toitmise kohta.

Samojeedi karvkatte värv ja hooldus

Samojeedil on sirge pealiskarv ja pehme, paks aluskarv (mida nimetatakse sageli villaks). See võib olla puhasvalge, valge ja biskviit-, koor- või biskviit- ja pudeneb tugevalt. Hooldus võib olla hirmutav. Igapäevane harjamine on vajalik, kui karv on maha kukkumas; üks või kaks korda nädalas, kui seda pole.

Ta vajab vannitamist umbes kord kaheksa nädala jooksul või alati, kui ta veereb mudas või milleski haisvas kohas (väga tõenäoline). Samojeedi vannitamine on samuti ajaline kohustus, sest karvkatte põhjalik leotamine, šampooni välja loputamine ja täielikult kuivama laskmine ei ole kiire protsess. Paljud omanikud otsustavad palgata oma samojeedi jaoks professionaalse hooldaja. Kuigi see on kulukas, aitab see omanikult koormat maha võtta. Sellegipoolest tuleb regulaarselt harjata.

Harjake oma samojeedi hambaid vähemalt kaks või kolm korda nädalas, et eemaldada hambakivi ja selle sees peituvad bakterid. Igapäevane harjamine on veelgi parem, kui soovid ennetada igemehaigusi ja halba hingeõhku.

Jätka lugemist:  Austraalia kelpie koeratõu teave ja omadused

Lõika tema küüsi üks või kaks korda kuus, kui teie koer ei kanna neid loomulikul teel, et vältida valulikke pisaraid ja muid probleeme. Kui kuulete neid põrandal klõpsimas, on need liiga pikad. Koerte varbaküünte sees on veresooned ja kui lõikate liiga kaugele, võite põhjustada verejooksu – ja teie koer ei pruugi järgmisel korral koostööd teha, kui näeb küünekääride väljatulekut. Seega, kui te pole koera küünte lõikamises kogenud, küsige nõuandeid loomaarstilt või hooldajalt.

Tema kõrvu tuleks kord nädalas kontrollida punetuse või halva lõhna suhtes, mis võib viidata infektsioonile. Kui kontrollite oma koera kõrvu, pühkige need infektsioonide vältimiseks õrna, tasakaalustatud pH-tasemega kõrvapuhastusvahendiga niisutatud vatitükiga. Ärge sisestage midagi kõrvakanalisse; lihtsalt puhastage väliskõrv.

Alustage oma samojeedi harjamise ja uurimisega harjumist, kui ta on kutsikas. Käsitsege tema käppasid sageli – koerad on jalgade suhtes tundlikud – ja vaadake tema suhu. Muutke hooldamine positiivseks kogemuseks, mis on täis kiitust ja auhindu, ning paned aluse lihtsatele veterinaaruuringutele ja muudele toimingutele, kui ta on täiskasvanu.

Hoolitsedes kontrollige, kas nahal, ninas, suus, silmades ja jalgadel pole haavandeid, lööbeid või infektsiooni tunnuseid, nagu punetus, hellus või põletik. Silmad peaksid olema selged, ilma punetuse ja eritisteta. Teie hoolikas iganädalane eksam aitab teil varakult märgata võimalikke terviseprobleeme.

Samojeedi lapsed ja muud lemmikloomad

Samojeed on sügavalt kiindunud oma perekonda ja see hõlmab kindlasti lapsi. Õigesti sotsialiseerunud Sammy naudib tõeliselt noorte tähelepanu ja seltskonda, kui neid juhendatakse, kuidas koera hoolikalt ja lugupidavalt kohelda. Oma suuruse ja tugevuse tõttu võib samojeed kergesti ümber lükata väikese lapse, isegi teadmata, mis juhtus, nii et vastutustundlik täiskasvanu peaks jälgima kõiki laste ja koerte vahelisi suhtlusi.

Nagu iga tõu puhul, peaksite alati õpetama lastele, kuidas koertele läheneda ja neid puudutada, et vältida kummagi osapoole hammustamist või kõrva või saba tõmbamist. Õpetage oma last mitte kunagi lähenema ühelegi koerale, kui ta sööb või magab, ega proovima koera toitu ära võtta. Ühtegi koera, olgu ta kui tahes sõbralik, ei tohi kunagi jätta lapsega järelevalveta.

Tasavägine samojeed naudib ka teiste koerte seltskonda. See kehtib eriti siis, kui teda on varakult koos teiste koertega kasvatatud. (Nagu iga tõu puhul, ei pruugi steriliseerimata või kastreerimata samast soost koerad olla üksteise suhtes nii tolerantsed.) Pidage siiski meeles, et samojeedil on juhtmestik, et saaki jälitada. Kasside ja teiste tema majapidamises olevate loomadega harmooniliseks kooseksisteerimiseks on oluline koolitus, sotsialiseerimine ja korralik tutvustus. Pärast seda on soovitatav hoolikas järelevalve.

Samojeedi päästerühmad

Samojeede ostetakse sageli ilma selge arusaamata, mis nende omamisega kaasneb. Paljud samojeedid vajavad lapsendamist ja/või kasvatamist. On mitmeid pääste, mida me pole loetlenud. Kui te ei näe oma piirkonna jaoks päästeteenust, võtke ühendust riikliku tõuklubi või kohaliku tõuklubiga, et nad suunaksid teid samojeedi päästmise poole.

  • Riiklik samojeedi päästeteenistus
  • Buckeye samojeedi päästmine
  • Põhja-California kelgukoerte päästmine
  • Põhja-Illinoisi samojeedi abi
  • Texase samojeedi päästmine
  • San Francisco samojeedi päästeamet
  • St Louis samojeedi päästmine

Samojeedi tõuorganisatsioonid

Maineka koerakasvataja leidmine on üks olulisemaid otsuseid, mille teete uue koera toomisel oma ellu. Mainekad kasvatajad on pühendunud tervete, hästi sotsialiseeritud kutsikate aretamisele, kellest saavad suurepärased kaaslased. Nad kontrollivad oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes, sotsialiseerivad oma kutsikaid juba noorest east peale ja pakuvad teile eluaegset tuge. Teisest küljest on tagaaia kasvatajad rohkem huvitatud kasumi teenimisest kui tervete ja hästi kohanevate koerte kasvatamisest. Nad ei pruugi oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes läbi vaadata ja nad ei pruugi oma kutsikaid korralikult sotsialiseerida. Seetõttu on tagaaia kasvatajate kutsikatel tõenäolisem nii tervise- kui ka käitumisprobleemid.

Rohkem teavet teile

  • Lapsendamine
  • Parima koeranime valimine
  • Koera koju toomine
  • Jalutusrihma otsas kõndimise koolitus
  • Kodutreeningu kutsikad
  • Kutsika toitmine
  • Sisetegevused koertele
  • Oma koerale trikkide õpetamine
  • Kuidas oma koerast pilte teha

Kokkuvõtteks võib öelda, et samojeedi koeratõug on võluva välimuse ja sõbraliku iseloomuga. Nad on energilised, intelligentsed ja armastavad perekesksed kaaslased. Samojeedid vajavad regulaarset liikumist ja nad naudivad koostööd oma omanikega. Tõu karvastik nõuab pidevat hoolt, eriti karvavahetusperioodil. Oma positiivse hoiaku ja valvsusega sobivad samojeedid suurepäraselt peredele, kes hindavad aktiivset eluviisi ja soovivad energilist ning truud sõpra.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga