Kuvaszi koeratõu teave ja omadused

GettyImages 1448544277 e1694629203459

Kas olete kunagi kuulnud kuvaszi koeratõust? Haruldane ja aukartust äratanud, kuvaszid pärinevad Ungarist, kus neid on sajandeid hinnatud nende truuduse ja väljapaistva valvekoera instinkti poolest. Need muljetavaldavad valged hiiglased on tuntud oma sügava pühendumuse ja vapra südame poolest. Kui otsite koera, kes on loomulik kaitsja ja tõeline pere liige, siis võib kuvasz olla just see karvane kaaslane, kellest olete unistanud. Sukeldume sügavamale ja tutvustame teile selle väärika koeratõu omadusi ja eripärasid.

Kuvasz istub aias.

Kuvasz on Ungarist pärit suur valge karja valvekoer. Nad on oma rahva suhtes kaitsvad ja võõraste suhtes kahtlustavad. Need koerad mõtlevad ise ja nende treenimine võib olla keeruline. Ungari keeles on Kuvasz mitmus Kuvaszok.

Kuvaszok on suured ja kaitsvad, kuid neil on ka tundlik külg. Neile ei meeldi kaua oma perest eemal olla, seega ei saa nad hästi hakkama omanikuga, kes jätab nad pikkadeks tundideks tühjaks koju. Samuti ei sobi need hästi korterielanikele. Kuvaszok nõuavad kogenud omanikku, kes annaks neile jooksmiseks palju ruumi. Kui teil on aga suur kodu ja olete väljakutseks valmis, saab sellest kutsikast suurepärane valvekoer, nutikas treeningkaaslane ja ustav parim sõber kogu eluks!

Kuvaszi kaalumisel on soovitatav eelistada lapsendamist päästeorganisatsioonidelt või varjupaikadest, et pakkuda abivajavale koerale armastavat kodu. Kui aga otsustate osta Kuvaszi kutsika, on oluline valida hea mainega kasvataja. Viige läbi põhjalik uurimine tagamaks, et kasvataja järgib eetilisi tavasid ja seab esikohale oma koerte heaolu. Mainekad Kuvaszi kasvatajad seavad esikohale oma koerte tervise ja temperamendi, viivad läbi vajalikke terviseuuringuid ja pakuvad kutsikatele toitvat keskkonda. See aktiivne lähenemine tagab, et tood koju terve ja õnneliku kutsika, hoides samal ajal ebaeetilisi aretusviise.

Kiired faktid

  • Päritolu: Kuvasz on ungari koeratõug, mis on eksisteerinud sajandeid. Neid kasvatati algselt kariloomade eestkostjateks ja kasutatakse selleks otstarbeks ka tänapäeval.
  • Suurus: Kuvaszok on suured koerad, kelle isased on 28–30 tolli õlgadel ja kaaluvad 115 naela. Emased on veidi väiksemad, 27 tolli pikad ja 80 naela kaaluvad.
  • Eluaeg: Kuvaszi eluiga on 10-12 aastat.
  • Välimus: Kuvaszokil on valge kahekordne karv, mis on keskmise pikkusega ja laineline või lokkis. Nad vajavad korrapärast hooldust, et hoida oma karv puhtana ja mattideta.
  • Temperament: Kuvasz on kaitsev, lojaalne, intelligentne, sõltumatu ja õrn koer. Nad on tuntud oma rahuliku ja väärika käitumise poolest.
  • Energiatase: Kuvaszok on kõrge energiaga koerad ja vajavad palju treeningut. Nad naudivad pikki jalutuskäike, matku ja toomise mängimist.
  • Hoolduse vajadused: Kuvasz vajab iganädalast harjamist ja aeg-ajalt vanni. Neid võib olla vaja ka iga paari kuu tagant kärpida.
  • Koolitusvajadused: Kuvaszok on intelligentsed koerad ja neid saab treenida kuulekaks ja hästi käituma. Siiski võivad nad olla kangekaelsed ja iseseisvad, seega on varajane sotsialiseerimine ja kuulekuskoolitus hädavajalik.
  • Terviseprobleemid: Kuvaszok on üldiselt terved koerad, kuid nad on altid mõnele terviseprobleemile, nagu puusa düsplaasia, küünarliigese düsplaasia, puhitus ja allergiad.
  • Ungari kuningas Matthias I kinkis kaks Kuvaszokit Valahhia printsile Vlad Draculale ehk Vlad the Impalerile ehk krahv Draculale pulmakingiks.
  • 20. sajandi alguses peeti kuvaszit moekaks koeraks ja see kuulus jõukate eurooplaste hulka.
  • Väljasuremisohu ja väikese genofondi tõttu on mõned kuvaszokid segatud Suurte Püreneede või Maremmadega ning neid peetakse suurteks valgeteks koerteks ehk BWD-deks.

Kuvasz pildid

GettyImages 1470989567
GettyImages 1448544306
GettyImages 1256757763
GettyImages 1043918168
GettyImages 1279915143
GettyImages 542705230

Kuvaszi ülevaade

Kuvasz (hääldatakse KOO-vahss; mitmus on Kuvaszok, hääldatakse KOO-vah-sokk) on tõenäoliselt vanim kolmest iidsest ungari tõust. Neil on kuninglik laad ja ajalugu – mis hõlmab seost krahv Dracula endaga – sama keeruline kui nende isiksus. Nende mandlikujulised silmad, must nina ja tihe valge karusnahk teevad neist pilkupüüdva tõu.

Nii ka nende suurus. Isased võivad kaaluda kuni 115 naela või isegi rohkem. Nad on tugevad ja hästi lihaselised, väga tugevad ja suure vastupidavusega, kuid samas elegantsed. Paljud arvavad, et kuvasz liigub nagu hunt võimsa ja graatsilise sammuga. Kui nad traavivad või jooksevad, näivad nad libisevat, keha liigub vähe üles-alla. Kuna nende kõnnak on nii pingevaba, suudavad nad traavida 15 miili või rohkemgi ilma väsimata.

Kuvaszi valge kasukas on ilus vaadata ja on mõnikord aidanud kaasa tõu populaarsusele “moekoerana”. Kuid neid kasvatati valgete kasukatega muudel põhjustel kui ilu tõttu: nende värv aitas karjastel oma koeri huntidest eristada.

Kuvasz võib olla suurepärane, lojaalne ja kannatlik kaaslane, kuid need ei sobi kõigile. Kuna nad on aretatud valvama, võivad nad olla eemalehoidvad, sõltumatud ja võõraste suhtes kahtlustavad. Teie Kuvasz on vastuvõetud külaliste suhtes viisakas, kuid mitte enam – hoolimata sellest, kui kõvasti võõrad nendega sõbraks püüavad saada. Nende peaaegu fanaatiline lojaalsus muudab nad väga kaitsvaks; nad on alati valvsad igasuguste ohumärkide suhtes ja erutatuna võivad nad oma suurust arvestades üllatavalt kiiresti liikuda.

Jätka lugemist:  Kuidas õpetada oma koera rihma otsas kõndima?

Kuvaszok on äärmiselt intelligentsed, kuid neid pole lihtne treenida. Nende äge iseseisvus muudab nad väljakutseks isegi kogenud koeraomanikele. Kuvaszok Kutsikad on noorukieas mängulised, kuid vanemad koerad on tavaliselt rahulikud ja vaoshoitud. Liigne haukumine võib aga olenevalt konkreetsest koerast olla probleemiks igas vanuses.

Kuna nad on nii intelligentsed, kaitsvad ja tugevad, on eriti oluline oma Kuvaszide suhtlemine ja treenimine juba noorest east alates. Tõelises töökoera vaimus meeldib Kuvaszokidele teha tööd, olgu selleks siis kariloomade või laste valvamine. Tavaliselt on nad lastega õrnad ja armastavad nendega mängida. Tundub, et täiskasvanud koerad mõistavad oma suurt jõudu, kuid Kuvaszoki kutsikad, nagu lapsed, ei tea sageli oma piire, seega peaksite alati jälgima kutsikate ja laste mängu.

Kuvaszok on aktiivsed koerad, kes ei saaks hästi hakkama korteris või majas ilma õueta. Kui neid hoitakse kennelis või, mis hullem, lõas või aheldatud, võivad nad muutuda agressiivseks. Kuvaszok on sihikindel ja taluvad hästi valu, nii et maa-alune elektrooniline tara ei hoiaks neid tõenäoliselt kinni, kui nad tõesti tahaksid vabalt joosta. Kuid te ei tohiks neid alati õues hoida. Laske nad sisse, et nad saaksid oma perega koos olla. Kõik naudivad seda.

Kuvasz Highlights

Lojaalne ja kaitsev: Kuvaszok on tuntud oma lojaalsuse ja perede ja territooriumide kaitsmise poolest. Nad on suurepärased valvekoerad ja hauguvad, et hoiatada omanikke võimalike ohtude eest.

Intelligentne: Kuvaszok on intelligentsed koerad ja neid saab treenida kuulekaks ja hästi käituma. Samuti soovivad nad oma omanikele meeldida.

Õrn: Kuvaszok on õrnad ja armastavad koerad. Nad saavad hästi läbi laste ja teiste loomadega.

Suur suurus: Kuvaszok on suured koerad ja vajavad elamiseks palju ruumi. Korteris elamiseks need ei sobi.

  • Kõrge hooldusvajadus: Kuvaszok on suure hooldusega koerad ja vajavad regulaarset hooldamist ja treenimist.

Kuvaszi ajalugu

Kuvasz on võib-olla vanim Ungari kolmest iidsest koeratõust, ülejäänud kaks on puli ja komondor. Nad võisid saabuda koos madjarite hõimudega, kes tungisid Ungarisse umbes 1200 aastat tagasi, ja üks Ungari koeraajaloolane väidab, et nad olid seal palju sajandeid varem.

Nimi Kuvasz on väidetavalt türgi sõna rikutud kawasz, mis tähendab ihukaitsjat. Teine teooria viitab sellele, et see pärineb sumeri sõnast, ku assa, viidates koerale, kes valvas ja jooksis koos hobuste ja ratsanikega. Olenemata nende päritolust olid kuvaszokid 15. sajandiks Ungaris kõrgelt hinnatud valvekoertena, eriti kuningas Matthiase poolt. Matthias krooniti 29. märtsil 1464, kui ta oli kõigest 15-aastane.

Vaatamata oma noorusele oli Matthias kaval ja tark väejuht. Ta ehitas suure palgasõdurite armee, mis suutis Osmanid tagasi lüüa ja Ungari kuningriigi valdusi laiendada. Nagu sellistel segastel aegadel arvata võis, lokkas palee intriigid. Vanemad ja mõrvakatsed olid igapäevased. See oli aeg, mil kuningas ei saanud isegi oma perekonda usaldada, kuid Matthias tundis end turvaliselt seni, kuni tema Kuvaszokid olid lähedal.

Räägitakse, et ta võttis Kuvaszoki traksid endaga kõikjale, isegi magamiskambritesse. Matthias ehitas oma Siebenbuergeni mõisale tohutuid kenneleid, kus elas sadu kuvaszoke.

Lisaks kuninga kaitsmisele kasutati neid koeri mõisa kariloomade valvamiseks ja mõnikord ka suurulukite, näiteks karude ja huntide küttimiseks. Kuvaszokid olid kõrgelt hinnatud ja mõnikord kinkis kuningas Matthias kutsika külla tulnud aadlikule. Kuna neid seostati kuninglike inimestega, sai Kuvaszok väga populaarseks.

Üks aadlik, kes sellise kingituse sai, oli Valahhia prints Vlad Dracula. Vlad (tema eelistatud piinamismeetodi järgi tuntud ka kui Vlad the Impaler) oli eri aegadel kuningas Matthiase vasall. Ühel hetkel vangistas kuningas Matthias Vladi paljudeks aastateks kuninglikus tornis. Vlad töötas tagasi kuninga armude juurde ja abiellus pärast vabanemist väidetavalt kuningliku perekonna liikmega – tõenäoliselt kuningas Matthiase nõbuga.

Kuuldavasti andis kuningas Vlad Draculale ja tema pruudile pulmakingiks kaks Kuvaszokit. Pärast kuningas Matthiase surma langes tõu populaarsus kuninglike ja aadliperekondade seas, kuid jätkas oma traditsioonilist rolli kariloomade kaitsmisel põllumeeste ja ratsanike jaoks. 1800. aastate lõpus tundsid kasvatajad huvi tõu standardimise vastu.

1920. ja 1930. aastatel sai kuvaszist Ungaris ja Lääne-Euroopas kõige moekam suur koer. Teise maailmasõja ajal suri aga kuvasz, nagu paljud tõud, peaaegu välja. Toidupuudus võttis oma osa ja paljud kasvandused kärpisid või lõpetasid aretuse. Kui natside, siis nõukogude sõdurid Ungarist läbi liikusid, lasti vapraid Kuvaszoke sageli oma perede ja kariloomade kaitseks maha. Mõned ohvitserid viisid Kuvaszoki endaga koju kaasa, kuid sellest hoolimata oli tõug peaaegu hävitatud.

Sõja lõpuks oli Ungaris vähem kui 30 kuvazokit. Paljud Kuvaszi fännid olid surnud. Ungari okupeerinud venelased pidasid koerakasvatust aristokraatide luksuslikuks hobiks ja karistasid kasvatajaid. Vaatamata nendele raskustele kohtusid kasvatajad salaja, müües kutsikaid ja koeri sigarettide ja toidu jaoks. Kuid kuna toitu oli endiselt vähe, ei olnud Kuvaszok, nagu ka teised suured isudega tõud, populaarsed.

Jätka lugemist:  Mu koer kriibib oma korvis enne magamaminekut: miks?

Alates 1956. aasta Ungari revolutsioonist on tingimused Ungaris pidevalt paranenud ja kuvaszid on hakanud oma populaarsust taas võitma. Tänapäeval tegutsevad üle Euroopa laiali aktiivsed kuvaszide tõuklubid. See on aga olnud võitluslik, sest peaaegu väljasuremine jättis väga väikese genofondi, millest tõug uuesti üles ehitada, sundides mõningaid kasvatajaid kasutama oma programmide jätkamiseks teisi koeri, näiteks Püreneede koeri.

Kuvaszid näidati esmakordselt koertenäitusel 1883. aastal, kui krahv d’Esterházy, tõu tugev toetaja, demonstreeris Viinis kahte Kuvaszokit. 1884. aastal kirjutati tõu esimene Ungari standard. 1931. aastal registreeriti USA-s esimene Kuvasz. Kuvasz Club of America (KCA) asutati 1966. aastal ja Ameerika Kennelklubi andis talle 1993. aastal ametliku tõuklubi staatuse Ameerikas. Tänapäeval on tõul AKC tunnustatud tõugude ja sortide seas üsna madal populaarsus.

Kuvassi suurus

Isased on tavaliselt õlast 28–30 tolli pikad ja kaaluvad 100–115 naela. Emased on 26–28 tolli pikad ja kaaluvad 70–90 naela.

Mõned koerad võivad olla keskmisest suuremad või väiksemad.

Kuvaszi isiksus

Kuvasz on elava intelligentsuse, sihikindluse, julguse ja uudishimuga innukas koer, kes on tundlik kiituse ja süüdistamise suhtes. Nad on pühendunud oma pere, eriti laste kaitsmisele, ja on võõraste suhtes kahtlustavad. Kui mõni pereliige näib olevat ohus, tegutsevad nad omal algatusel.

Täiskasvanud kuvaszok on laste suhtes õrnad ja kannatlikud, kuid kutsikad võivad olla väikeste laste jaoks liiga tormakad. See on julge ja iseseisev koer, kes vajab enesekindlat ja kannatlikku koolitust. See ei ole tõug esmakordsele või pelglikule koeraomanikule.

Kuvasz Tervis

Kuvaszokid on üldiselt terved, kuid nagu kõik tõud, on neil teatud tervislikud seisundid. Mitte kõik Kuvaszokid ei haigestu mõnda või kõiki neist haigustest, kuid kui kaalute seda tõugu, on oluline neist teadlik olla. Kuvaszoki võivad mõjutada järgmised tingimused:

  • Koerte puusa düsplaasia: See on seisund, kus reieluu ei sobitu tihedalt puusaliigese vaagnapõhja. Puusa düsplaasia võib esineda kliiniliste tunnustega või ilma. Mõnel koeral on valu ja lonkatus ühel või mõlemal tagumisel jalal. Koera vananedes võib areneda artriit. Puusa düsplaasia sõeluuringu võib teha loomaarst. Puusa düsplaasiaga koeri ei tohiks aretada. Kui teie koeral on puusaliigese düsplaasia nähud, pidage nõu oma loomaarstiga. Puusaliigese düsplaasia avastamisel on teie koeral palju uusi ravimeetodeid.
  • Dissecans osteokondriit (OCD): see on luu degeneratsioon, mis asub liigeste kõhrekihi all. Seda on sageli näha suuremate tõugude noortel kiiresti kasvavatel koertel. Röntgenikiirgus on sageli ebaselge. OCD ilmneb tavaliselt noore koera kasvufaasis (kuue kuni üheksa kuu vanuselt) ja võib mõjutada õla-, pahkluu- või küünarliigest. Kuna see on valus, siis koer lonkab. Mööblilt maha hüppamine ja ülekaal võivad probleemile kaasa aidata. Teie loomaarst võib soovitada täielikku puhkust ja piiratud mängimist mitme nädala jooksul või operatsiooni, et eemaldada rebenenud kõhretükid.
  • von Willebrandi tõbi: See on pärilik verehaigus, mis on põhjustatud VIII hüübimisfaktori antigeeni (von Willebrandi faktori) puudulikkusest. Esmane märk on liigne verejooks pärast vigastust või operatsiooni. Samuti võivad esineda muud nähud, nagu ninaverejooks, igemete veritsemine või mao- või soolteverejooks. Enamik von Willebrandi tõvega koeri elab normaalset elu.
  • Mao laienemine-volvulus: Seda nimetatakse ka puhituseks või torsiooniks, see on eluohtlik seisund, mis võib mõjutada suuri sügava rinnaga koeri, nagu Kuvaszok, eriti kui neile antakse üks suur söögikord päevas, nad söövad kiiresti, joovad pärast söömist suures koguses vett või pärast söömist treenige jõuliselt. Mõned arvavad, et teguriks võivad olla ka kõrgendatud toidunõud ja teatud tüüpi toit. See on tavalisem vanemate koerte seas. GDV tekib siis, kui magu venitatakse gaasi või õhuga ja seejärel väänatakse (torsioon). Koer ei suuda kõhus liigsest õhust vabanemiseks röhitseda ega oksendada ning vere normaalne tagasivool südamesse on takistatud. Vererõhk langeb ja koer saab šoki. Ilma kohese arstiabita võib koer surra. Kahtlusta puhitus, kui teie koeral on kõht laienenud, ta eritab liigselt ja oksendab ilma oksendamata. Samuti võivad nad olla rahutud, depressioonis, loid ja nõrgad ning kiire südame löögisagedus. Oluline on viia koer võimalikult kiiresti loomaarsti juurde. On mõningaid viiteid sellele, et kalduvus GDV-le on pärilik, mistõttu on soovitatav, et koerad, kellel see haigus areneb, tuleks kastreerida või steriliseerida.

Kuvaszi hooldus

Kuvaszok on aktiivsed koerad, kes vajavad palju liikumist ja nad ei sobi korteritesse ega kodudesse, kus puudub juurdepääs suurele aiaga piiratud hoovile. Isegi õues peavad nad füüsiliselt küpseks saades treenimist, näiteks pikki jalutuskäike või jooksmisi. Pikaks ajaks üksi jättes võivad nad muutuda hävitavaks või agressiivseks.

Kärpige nende varvaste vahel kasvavat karusnahka ja vajadusel kärpige nende varbaküüsi. Kui kuulete neid põrandal klõpsimas, on need liiga pikad. Harjake oma koera hambaid vähemalt kaks või kolm korda nädalas, et eemaldada hambakivi ja bakterid. Igapäevane harjamine on veelgi parem, kui soovid ennetada igemehaigusi ja halba hingeõhku.

Kuvassi toitmine

Kui palju teie täiskasvanud koer sööb, sõltub tema suurusest, vanusest, kehaehitusest, ainevahetusest ja aktiivsuse tasemest. Koerad on isiksused, nagu inimesedki, ja nad ei vaja kõik võrdselt toitu. Hoidke oma Kuvaszid heas vormis, mõõtes nende toitu ja toites neid kaks korda päevas, mitte jättes toitu kogu aeg välja.

Jätka lugemist:  Saksa lambakoera rottweileri segakoera tõu pildid, omadused ja faktid

Kui te pole kindel, kas nad on ülekaalulised, tehke talle silmaproov ja praktiline test. Kõigepealt vaadake oma koera alla. Sa peaksid nägema vöökohta. Seejärel asetage oma käed nende seljale, pöidlad piki selgroogu, sõrmedega allapoole. Peaksite saama tunda, kuid mitte näha nende ribi, ilma et peaksite tugevalt vajutama. Kui te ei saa, vajavad nad vähem toitu ja rohkem liikumist.

Peate rääkima oma loomaarstiga oma koera toitumisvajadustest. Üldiselt soovitatav päevane kogus täiskasvanud Kuvaszile on 2,75–3,75 tassi kvaliteetset koeratoitu päevas, jagatuna kaheks toidukorraks. Kuvaszi toitmise kohta lisateabe saamiseks vaadake meie juhiseid õige toidu ostmise, kutsika toitmise ja täiskasvanud koera toitmise kohta.

Kuvasz karvkatte värv ja hooldus

Kuvaszi tihe valge karv võib kasvada kuue tolli pikkuseks. Soovitatav on harjata oma Kuvaszit paar korda nädalas, et vältida mattide moodustumist, kasutades hooldusreha, libisemisharja või tihvtiharja. Kui teie Kuvasz läheb matiks, kasutage suurte hammastega kammi ja konditsioneerimispihustit koos sõrmedega, et matt õrnalt lahti saada.

Kuvaszok pudeneb kevadel ja sügisel tugevalt ning vajab sel ajal sagedamini harjamist. Kuvasz karv on lõhnatu ja tõrjub mustust ja vett, nii et te ei pea neid sageli vannitama, välja arvatud juhul, kui nad on haiged või veerevad milleski haisvas. Tegelikult võib liiga sage suplemine eemaldada nende karvkatte looduslikest kaitsvatest õlidest, mistõttu teie koer määrdub kiiremini. Paljud kuvaszide omanikud puhastavad oma koerte kasukat, puistades kasuka sisse talgipulbrit või maisitärklist ja seejärel harjades selle välja.

Alustage oma Kuvaszide harjamise ja käsitsemisega harjumist, kui nad on kutsikas. Käsitsege nende käppasid sageli – koerad on jalgade suhtes tundlikud – ja vaadake oma suhu ja kõrvu. Muutke hooldamine positiivseks kogemuseks, mis on täis kiitust ja auhindu, ning paned aluse lihtsatele loomaarsti eksamitele ja hooldusseanssidele, kui nad on täiskasvanud.

Oma tiheda karvkatte tõttu võivad Kuvaszokid viibida õues parasvöötmes kuni külmas kliimas seni, kuni neil on peavarju, vett ja toitu. Kuid nagu iga koer, vajavad nad ka juurdepääsu majja, et nad saaksid olla oma pere lähedal. Soe ilm ja kõrge õhuniiskus muudavad need ebamugavaks.

Kuvasz lapsed ja muud lemmikloomad

Kuvaszokid armastavad lapsi ning võivad nendega olla õrnad ja kaitsvad. Kui teie lapsed mängivad sõpradega, on oluline jälgida, kas läheduses on Kuvasz. Nad võivad ekslikult pidada teiste laste mänge agressiivsusega ja hakkavad „oma“ lapsi kaitsma.

Kuvaszoki kutsikad võivad väikeste laste jaoks olla liiga tormakad. Nagu iga koera puhul, õpetage alati lastele, kuidas oma Kuvaszile ohutult läheneda ja seda puudutada, ning jälgige koerte ja väikelaste vahelist suhtlust, et vältida kummagi osapoole hammustamist või saba tõmbamist.

Kuvaszi päästerühmad

Kuvaszoke ostetakse mõnikord ilma selge arusaamata, mis nende omamisega kaasneb, ja need koerad satuvad sageli päästerühmade hoolde, kes vajavad adopteerimist või kasvatamist. Teised kuvaszokid satuvad päästetöödele, kuna nende omanikud on lahutanud või surnud. Kui olete huvitatud täiskasvanud Kuvaszi adopteerimisest, kes on juba läbinud hävitava kutsikafaasi ja võib olla juba koolitatud, on mittetulunduslik päästerühm hea koht alustamiseks.

  • Kuvasz Fanciers of America Rescue

Kuvaszi tõuorganisatsioonid

Maineka koerakasvataja leidmine on üks olulisemaid otsuseid, mille teete uue koera toomisel oma ellu. Mainekad kasvatajad on pühendunud tervete, hästi sotsialiseeritud kutsikate aretamisele, kellest saavad suurepärased kaaslased. Nad kontrollivad oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes, sotsialiseerivad oma kutsikaid juba noorest east peale ja pakuvad teile eluaegset tuge.

Teisest küljest on tagaaia kasvatajad rohkem huvitatud kasumi teenimisest kui tervete ja hästi kohanevate koerte kasvatamisest. Nad ei pruugi oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes läbi vaadata ja nad ei pruugi oma kutsikaid korralikult sotsialiseerida. Seetõttu on tagaaia kasvatajate kutsikatel suurem tõenäosus tervise- ja käitumisprobleemide tekkeks.

Rohkem teavet teile

  • Lapsendamine
  • Parima koeranime valimine
  • Koera koju toomine
  • Jalutusrihma otsas kõndimise koolitus
  • Kodutreeningu kutsikad
  • Kutsika toitmine
  • Sisetegevused koertele
  • Oma koerale trikkide õpetamine
  • Kuidas oma koerast pilte teha

Kokkuvõttes on kuvasz üks muljetavaldav koeratõug, mis on tuntud oma võimekuse poolest valve- ja karjakoerana. Nad on lojaalsed, julged ja sõltumatud, samas kui neid iseloomustab ka armastav ja kaitsv loomus oma perekonna suhtes. Selleks, et kuvaszi koer oleks rahul ja terve, on vajalik piisav liikumine ja vaimne stimulatsioon, samuti varajane sotsialiseerimine ja järjekindel treening. Kuvaszide omanikele pakub see tõug suurt rõõmu ja turvatunnet, ent nõuab pühendumust ja mõistmist tõu eripärade osas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga