Papilloni koeratõu teave ja omadused

GettyImages 919583490 e1692807780270

Papilloni koeratõug on tuntud mitte ainult oma kõrvade meenutavate liblikatiibade, vaid ka erakordse intelligentsuse ja elava iseloomu poolest. Nendes väikestes, ent iseseisvates koertes peitub võluv kaaslane, kes rõõmustab peremehe südant oma elegantse välimuse ja rõõmsameelse olemusega. Lisaks on papillonid õppimisvõimelised ning neid peetakse üheks kõige kiiremini kohanenud koeratõuks, olles seega suurepärane valik neile, kes soovivad aktiivset ja intelligentset lemmikut. Avastage papilloni koeratõu imelist maailma ja lugege edasi, et saada teada nende erakordsetest omadustest.

Täiskasvanud papillon pikali heites.

Papillon, väike mänguline koeratõug, millel on suured, liblikataolised kõrvad, põlvnes mänguasjatõugudest ja spanjelitest. Neid kujutati sageli 16. sajandi vanade meistrite maalidel. Papillonid on väga aktiivsed ja paistavad silma agility- ja kuulekusvõistlustel.

Papillonite sädelevad isiksused teevad neist kõigi, kes nendega kohtuvad, lemmikuks. Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole need koerad sülekoerad. Nad on aktiivsed ja mänguhimulised ning nad ei ole rahul terve päeva diivanil lebamisega. Kuid nad armastavad seltskonda ja püüavad alati olla seal, kus on nende inimesed. Kui olete pikki tunde päevast kodust eemal, pole see tõug teie jaoks. Kuid kui suudate nende vajadusi rahuldada, on teil armastav kaaslane, kes ei taha kunagi teie kõrvalt lahkuda.

Papilloni kaalumisel on soovitatav eelistada lapsendamist päästeorganisatsioonidelt või varjupaikadest, et pakkuda abivajavale koerale armastavat kodu. Kui aga otsustate osta papilloni kutsika, on oluline valida hea mainega kasvataja. Viige läbi põhjalik uurimine tagamaks, et kasvataja järgib eetilisi tavasid ja seab esikohale oma koerte heaolu. Mainekad papilloni kasvatajad seavad esikohale oma koerte tervise ja temperamendi, viivad läbi vajalikke terviseuuringuid ja pakuvad kutsikatele toitvat keskkonda. See aktiivne lähenemine tagab, et toote koju terve ja õnneliku kutsika, hoides samal ajal ebaeetilisi aretusviise.

Papilloni kiired faktid

  • Päritolu: Papillon on Prantsusmaalt pärit mänguspanjelite tõug. Arvatakse, et need põlvnesid kontinentaalsest mänguspanjelist, mille Hispaania kauplejad 16. sajandil Prantsusmaale tõid. Neid kasvatati algselt kuninglike ja aadlike seltsikoertena.
  • Suurus: Papillonid on väikesed koerad, tavaliselt 8–11 tolli pikkused õlast ja kaaluvad 4–8 naela. Neil on pikk, siidine karvkate ja sulelised kõrvad.
  • Eluaeg: Papillonite eluiga on 12-15 aastat. Need on üldiselt terved koerad, kuid mõned levinumad terviseprobleemid hõlmavad põlvekedra luksumist, progresseeruvat võrkkesta atroofiat ja hambaprobleeme.
  • Mantel: Papilloni karv on pikk, siidine ja voolav. See võib olla mis tahes värvi, kuid kõige levinumad värvid on valged musta, punakaspruuni või pruuni värviga. Harjake karvkatet iga päev, et vältida mattumist.
  • Temperament: Papillonid on rõõmsad, lahked ja intelligentsed isiksused. Nad on mängulised ja südamlikud koerad, kellele meeldib inimeste läheduses olla. Neid on ka positiivse tugevdusega suhteliselt lihtne treenida.
  • Treenimise vajadused: Nad vajavad vähemalt 30–60 minutit treeningut päevas. Neile meeldib tooma mängida, jalutada ja õues ringi joosta.
  • Nimi Papillon pärineb prantsuskeelsest sõnast liblikas, kuna nende kõrvad meenutavad liblika tiibu.
  • Papillonid on olnud mitmes filmis, sealhulgas “Wolf of Wall Street”, “Click” ja “Bordeaux’ käevõru”.

Papilloni koeratõu pildid

GettyImages 1330096186
GettyImages 108177556
GettyImages 531027171
GettyImages 171099972
GettyImages 1442325431
GettyImages 1031384544

Papilloni ülevaade

Papillon, mille nimi pärineb prantsuskeelsest sõnast liblikas, on ellu äratatud portree, väikeste spanjelite moodne kujutis, mida on sageli nähtud sajanditepikkustel maalidel. Kääbusspanjel, nagu teda kunagi tunti, on aastate jooksul välimuselt mõnevõrra muutunud, kuid ta on endiselt sama suurepärane kaaslane, kes nii palju aastaid tagasi daamide ja kuningate süles kaunistas.

Sõna papillon, mis tähendab “liblikas”, viitab tõu narmastega püstistele kõrvadele, mis meenutavad liblika laiali sirutatud tiibu. Seda tõugu on ka kõrvuti, mida nimetatakse phaleeniks, mis tähendab “liblikat”, mis on puhkeolekus tiivad voldiva liblika nõbu. Mõlemad sordid võivad sündida samas pesakonnas, kuigi populaarsem ja tunnustatum sort on Papillon.

Kuigi suuruse järgi võib teda liigitada sülekoera hulka, pole särav, usin ja uudishimulik Papillon kahanev liblikas. Kui soovite, et koer istuks telerit vaadates teie süles, pole ta tõenäoliselt parim valik. Tõenäoliselt lendab ta ringi ja otsib tegevust ning vabastab teie kodu ja õue rõõmsalt kõigist väikestest närilistest, kes seal varitsevad.

Ja see väike tugevas pakendis koer võtab tõsiselt oma kohustusi pere kaaslase ja eestkostjana. Tal on suure koera suhtumine ja erksuse tase, mis teeb temast supervalvekoera, kuid teie kaitsmisel on oluline tagada, et ta ei hammustaks rohkem, kui suudab närida. Tal pole aimugi, et ta kaalub vaid 4–9 naela.

Papillon on väljapeetud ja energiline. Ta armastab inimestega koos olla ja on rõõmus koer, kes jagab kõigile vabalt musi. Papilloni väiksus muudab teda hõlpsasti käsitsetavaks ja tema karv on küll rikkalik, kuid seda on lihtne hooldada ja see ei kooru liigselt.

Tema energiatase ulatub mõõdukast intensiivseni ja olles väga treenitav, on ta suurepärane valik, kui soovite osaleda koeraspordis nagu agility või ralli. Papillonid on suurepärased konkurendid ka kuulekusringis ja on sõnakuulelikkuse konkurentsis esikohal mänguasjatõug. Kõik Papilloni omanikud peaksid osalema kuulekusklassis juba ainult selleks, et nad ei rikuks oma võluvaid kaaslasi. Papilloonidel võib tekkida kangekaelne triip, kui varakult ei näidata, et selline käitumine ei ole talutav. Positiivne on see, et nende tahe meeldida ja soov läbi lüüa muudavad nad hästi trikkide õppimiseks või muuks, mida loominguline inimene neile õpetada saab. Papillonid võivad õppida isegi pisikest käru vedama ja tõmbavad seda uhkelt paraadil.

Jätka lugemist:  Drentsche Patrijshond koeratõu pildid, omadused ja faktid

Papillonid saavad hästi läbi teiste pere lemmikloomadega, sealhulgas kassidega, kui neid tutvustatakse noores eas. Kartmatu papillon juhib sageli endast palju suuremate koerte ümber ja see võib probleeme tekitada või mitte. Ei ole ebatavaline, et kõige väiksem koer on vastutav.

Papillonid armastavad lapsi, kuid pisikese koera ja väikese lapse kombinatsioon võib olla katastroofi retsept. Papillon võib lapse käest hüpata ja ennast vigastada, kui teda ei hoita õigesti, ning ta ei kõhkle end kaitsmast, kui teda koheldakse halvasti. Olenemata tõust, peavad koerad ja lapsed koos viibides alati järelevalve all olema.

See on pikaealine tõug. On tavaline, et papillonid elavad hästi teismeeas ja kui kaalute selle ostmist, peaksite seda arvesse võtma. Koer on teie pereliige veel aastateks.

Papillon tegi tõuajalugu 1999. aastal, kui esimest korda võideti Westminsteri kennelklubi näitusel Best In Show. Koer, Ch. Loteki Supernatural Being või tema sõpradele Kirby võitis ka 1998. aastal Soomes Helsingis toimunud maailmakoertenäituse ja Kanadas Royal Invitationali. Selle koera võidud tutvustasid tõugu paljudele, kes polnud kunagi papillonist näinud ega kuulnud ning on oma panuse andnud. tõu populaarsuse tõusule.

Sellegipoolest ei leia papilloni igal tänavanurgal. Ta ei ole haruldane tõug, kuid ta pole ka tavaline. Enamikul kasvatajatel on ootenimekiri, kuna papillonitel on tavaliselt väikesed pesakonnad. Papillonit on sajandeid aretatud parimaks kaaslaseks. Nad on äärmiselt inimestele orienteeritud ja nõuavad, et nad oleksid alati kaasatud oma inimese ellu.

Kui otsite elavat, energilist, lahkuvat ja seltskondlikku kaaslast, võib see olla teie jaoks sobiv tõug. Teie ja teie Papillon elate õnnelikult koos palju aastaid.

Papilloni esiletõstmised

  • Väike ja kaasaskantav. Papillonid on väikesed koerad, kes kaaluvad tavaliselt 4–8 naela ja on õlgadel 8–11 tolli pikad. Tänu sellele on neid lihtne transportida ja hooldada ning need mahuvad hõlpsalt väikesesse korterisse või majja.
  • Aktiivne ja mänguline. Papillonid on tuntud oma aktiivsete ja mänguliste isiksuste poolest. Neile meeldib joosta, tooma mängida ja jalutamas käia. Kuid nad võivad olla ka diivanikartulid ja nautida koos omanikega kaisutamist.
  • Arukas ja treenitav. Papillonid on intelligentsed koerad, keda on suhteliselt lihtne koolitada. Nad soovivad oma omanikele meeldida ja õppida uusi nippe.
  • Lojaalne ja südamlik. Papillonid on tuntud kui lojaalsed ja südamlikud koerad. Neile meeldib olla oma omanike läheduses ja nad järgivad neid kõikjal.
  • Hooldusvajadused. Papilloonidel on pikad, voolavad karvad, mis nõuavad regulaarset hooldamist. Neid tuleks harjata iga päev, et vältida mattumist, ning viia iga paari kuu tagant professionaalse hooldusmeistri juurde soengusse ja vanni tegema.

Üldiselt on papillonid suurepärased koerad, kes on suurepärased kaaslased igas vanuses inimestele. Nad on aktiivsed, mängulised, intelligentsed ja lojaalsed. Kui otsite väikest karvast sõpra, keda oma perre lisada, on Papillon suurepärane valik.

Papilloni ajalugu

Papillonit kujutati 16. sajandist pärinevatel portreedel, mis annab tunnistust tõu vanusest ja püsivusest. Rubens, Watteau, Boucher, Van Dyke, Rembrandt ja Fragonard kujutasid neid erinevates kunstiteostes, tavaliselt saatsid nad oma armukesi. Väikesed spanjelid olid õukonnadaamide lemmikkaaslased kogu Euroopas. Kaupmehed kandsid neid korvides muuladel läbi Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaania.

Varastel mänguspanjelitel, millest papillon põlvnes, olid rippuvad kõrvad, kuid 17. sajandi Louis XIV õukonnas töötati välja väike püstiste kõrvadega spanjel, millele anti liblika sarnasuse tõttu nimi Papillon. Teised nimed, mille all on seda tõugu sajandite jooksul tuntud, on Epagneul Nain (kääbusspanjel), mandri kääbusspanjelid, väikesed oravakoerad (kuna nende täielik, täidlane saba meenutas orava oma) või Belgia mänguspanjelid.

Peale kõrvade oli tõu välimuses ainus suurem muutus värvis. Algselt olid väikesed spanjelid ühevärvilised, kuid tänapäeval on nad valged ja värvilaikudega. Vastasel juhul näeb Papillon tänapäeval välja palju samasugune nagu see, mida võite näha Louvre’i maalil.

Phalene nime all tuntud tilkkõrvaline sort on endiselt olemas, kuigi teda pole nii sageli näha. Papillon on Ameerika Kennelklubi registreeritud 155 tõu ja sordi seas 35. kohal.

Papilloni suurus

Papillonid on 8–11 tolli õlal ja kaaluvad 4–9 naela.

Papilloni isiksus

Papillon on rõõmus, ergas ja sõbralik. Ta ei tohiks kunagi olla häbelik ega agressiivne. See on siiski mõõduka kuni intensiivse aktiivsusega väike koer. Ta on väga tark ja hästi treenitav ning teda kirjeldatakse kõige paremini kui tegijat, mitte kaisutajat. Temperamenti mõjutavad mitmed tegurid, sealhulgas pärilikkus, treenitus ja sotsialiseerumine.

Nagu iga koer, vajavad ka papillonid noorena varajast sotsialiseerumist – kokkupuudet paljude erinevate inimeste, vaatamisväärsuste, helide ja kogemustega. Sotsialiseerumine aitab tagada, et teie papilloni kutsikast kasvab hästi ümar koer. Tema kutsikate lasteaia klassi registreerimine on suurepärane algus. Tema sotsiaalseid oskusi aitab lihvida ka külastajate regulaarne kutsumine ja tema viimine elavate parkide, koertega kauplustesse ja rahulikele jalutuskäikudele, et kohtuda naabritega.

Jätka lugemist:  Treeing Walker Coonhound koeratõu teave

Papilloni tervis

Papillonid on üldiselt terved, kuid nagu kõik tõud, on ka neil teatud tervislikud seisundid. Kõik papilloonid ei haigestu mõnda või kõiki neist haigustest, kuid seda tõugu kaaludes on oluline neist teadlik olla.

  • Patella luksatsioon: Tuntud ka kui “libisenud põmm”, on see väikeste koerte tavaline probleem. See tekib siis, kui põlvekedra, millel on kolm osa – reieluu (reieluu), põlvekedra (põlvekate) ja sääreluu (vasikas) – ei ole korralikult joondatud. See põhjustab jalgade lonkamist või ebanormaalset kõnnakut, umbes nagu vahelejätmine või hüpe. See on seisund, mis esineb sünnihetkel, kuigi tegelik nihe või luksatsioon ilmneb alati alles palju hiljem. Patellar luksatsioonist põhjustatud hõõrdumine võib põhjustada artriiti, degeneratiivset liigesehaigust. Põlveliigese luksatsioonil on neli raskusastet, alates I astmest, mis on aeg-ajalt liigeses lonkamist põhjustav aeg-ajalt lonkamine, kuni IV astmeni, mille puhul sääreluu käändumine on tõsine ja põlvekedrat ei saa käsitsi ümber seada. See annab koerale kausliku välimuse. Tõsised põlvekedra luksatsiooni astmed võivad vajada kirurgilist parandamist.
  • Hüpoglükeemia: Hüpoglükeemia ehk madal veresuhkur on võimalik probleem kõigi mänguasjatõugu kutsikate puhul. Hüpoglükeemia on algstaadiumis kergesti ravitav, kuid ravi puudumisel võib see lõppeda surmaga. On oluline, et mänguasjatõugu kutsikate kasvatajad ja omanikud tunneksid ära märgid ja sümptomid, sest veterinaararstid võivad selle seisundi sageli valesti diagnoosida viirusliku hepatiidi või entsefaliidina. Hüpoglükeemiaga kutsikas aeglustub ja muutub loiduks, millele järgneb värisemine või värisemine. Pange talle keele alla mett ja viige ta kohe loomaarsti juurde. Kui olukorral lastakse jätkuda, kukub ta lõpuks kokku, satub krampi, langeb koomasse ja sureb. Iga kord, kui teie Papillon on loid, hallikassiniste igemete ja keelega, on see hädaolukord. Hüpoglükeemia tekib mänguasjade kutsikatel, kuna neil ei ole piisavalt rasvavarusid, et varustada piisavat glükoosi stressi ajal või kui nad ei söö regulaarselt.
  • Hingetoru kokkuvarisemine: Pole täielikult teada, kuidas see juhtub, kuid õhu kiire sissehingamine põhjustab hingetoru lamenemist ja raskendab õhu sisenemist kopsudesse, sarnaselt liiga jõulise soodakõrrega. See seisund võib olla pärilik; seda esineb teatud tõugudel ja seda kandvatel koertel on hingetoru rõngaste keemilise koostise kõrvalekalded, mille korral rõngad kaotavad jäikuse ega suuda säilitada oma ringikujulist kuju.
  • Progresseeruv võrkkesta atroofia (PRA): See on degeneratiivne silmahaigus, mis lõpuks põhjustab pimedaksjäämist, kuna fotoretseptorid kaovad silma tagaosas. PRA on tuvastatav aastaid enne, kui koer näitab pimedaksjäämise märke. Õnneks saavad koerad kasutada oma teisi meeli pimeduse kompenseerimiseks ning pime koer saab elada täisväärtuslikku ja õnnelikku elu. Lihtsalt ärge tehke harjumuseks mööblit ümber tõsta. Mainekad kasvatajad lasevad oma koerte silmad igal aastal veterinaar-silmaarsti poolt sertifitseerida ega kasvata selle haigusega koeri.
  • Ava Fontanel: Papillonid sünnivad pehme kohaga pea ülaosas. Tavaliselt sulgub pehme koht, nagu beebi tahtmine, kuid mõnikord ei sulgu see täielikult. Juhuslik löök sellele kohale peas võib sulgemata pehme kohaga papilloni tappa.

Papilloni hooldus

Papillonid on toakoerad ja ei sobi õues elamiseks. Nad on aga aktiivsed ja naudivad õue, kus nad saavad metsikuid ja kiireid ringe joosta. Kui see aga saadaval pole, lepivad nad teie maja läbi rebimisega ning mööbli peale ja maha hüppamisega. Neid kirjeldatakse sageli mägikitsedena, nii et ärge üllatuge, kui leiate oma köögilaualt või mõnelt muult kõrgelt kohalt.

Täiskasvanud vajavad kaks või kolm 20–30-minutilist jalutuskäiku või mänguaega päevas ja nad hindavad rohkem, kui saate seda pakkuda. Alustage kutsikate kasvatamist kahe või kolme 10–15-minutilise jalutuskäiguga ning suurendage järk-järgult aega ja vahemaad. Kutsikas või täiskasvanu, annavad nad peatudes või istudes teada, kui nad väsivad.

Kuigi nad kasvavad tugevateks väikesteks koerteks, võivad papilloni kutsikad olla haprad. Diivani seljatoest tõustes või voodist alla hüpates võivad nad kergesti jala murda, nii et proovige selliseid olukordi vältida, õpetades neid kasutama astmeid mööblile tõusmiseks ja sealt maha saamiseks või oodake, kuni te need maha tõstate.

Papillone on lihtne kodus treenida, kui hoiate neid ajakavas. Võtke need alati välja, kui nad hommikul ärkavad, pärast iga sööki, pärast uinakut, pärast mänguaega, pärast hooldusseanssi või vanni ja vahetult enne magamaminekut.

Kui te ei saa nende üle järelevalvet teostada, tuleks need panna aedikusse või paigutada kutsikakindlasse ruumi. Kastikoolitus on kasulik igale koerale ja on hea viis tagada, et teie Papilloniga ei juhtuks majas õnnetusi ega satuks asjadesse, mida ta ei peaks. Aedik on ka koht, kuhu ta saab uinakule tõmbuda. Kastikoolitus noores eas aitab teie Papillonil leppida sünnitusega, kui ta peaks kunagi pardale minema või haiglasse minema. Kuid ärge kunagi torkake oma Papillonit kogu päeva jooksul kasti. See ei ole vangla ja ta ei tohiks selles veeta rohkem kui paar tundi, välja arvatud siis, kui ta öösel magab.

Papillonid on inimeste koerad ja nad ei ole mõeldud veetma oma elu aedikusse või kennelisse lukustatuna. Treenige oma Papillonit, kasutades positiivseid tugevdamistehnikaid, nagu toidupreemiad, kiitus ja mäng, ning peagi leiate, et ta saab õppida kõike, mida saate õpetada.

Papilloni toitmine

Soovitatav päevane kogus: 1/4 kuni 1/2 tassi kvaliteetset kuivtoitu päevas, jagatuna kaheks toidukorraks. Märkus. Kui palju teie täiskasvanud koer sööb, sõltub tema suurusest, vanusest, kehaehitusest, ainevahetusest ja aktiivsusest. Koerad on isiksused, nagu inimesedki, ja nad ei vaja kõik võrdselt toitu. On peaaegu ütlematagi selge, et väga aktiivne koer vajab rohkem kui diivanikartulikoer. Samuti on oluline ostetava koeratoidu kvaliteet – mida parem on koeratoit, seda rohkem see teie koera toidab ja seda vähem peate seda oma koera kaussi raputama.

Jätka lugemist:  Rubarthi hepatiit koertel: sümptomid, diagnoos, ravi ja ennetamine

Papillonit on lihtne üle toita, kuid tal on õrnad põlved ja tal ei tohiks lasta paksuks minna. Hoidke oma Papillon heas vormis, mõõtes tema toitu ja toites teda kaks korda päevas, mitte jättes toitu kogu aeg välja.

Kui te pole kindel, kas ta on ülekaaluline, tehke talle praktiline test. Asetage käed tema seljale, pöidlad piki selgroogu, sõrmedega allapoole. Peaksite saama tema ribi tunda, kuid mitte näha, ilma et peaksite tugevalt vajutama. Kui te ei saa, vajab ta vähem toitu ja rohkem liikumist. Lisateavet Papilloni toitmise kohta leiate meie juhistest õige toidu ostmise, kutsika toitmise ja täiskasvanud koera toitmise kohta.

Papilloni karvkatte värv ja hooldus

Papilloni pikk, voolav karv on sirge, peen ja siidine, ilma aluskarvata. Tema rinnale langeb kaskaadiga alla sats karva. Tema kaunid liblikataolised kõrvad on ääristatud karvadega ja seestpoolt on kaetud keskmise pikkusega siidised karvad. Sulestik katab esijalgade tagakülge ja tagajalad on põlvpükstesse riietatud, reiepiirkonnas on pikkade karvade rand, mida tuntakse ka kui püksid. Kõige tipuks on pikk, voogav sabajupp, mida kantakse uhkelt kumerdunud üle keha.

Papillon on alati poolvärviline, valge, mis tahes värvi laikudega. Peas katab kõik muud värvid peale valge mõlemad kõrvad taga ja ees ning ulatub kõrvadest katkematult üle mõlema silma. Ideaalsel Papillonil on selgelt piiritletud valge lõhe ja ninarihm, kuid kindlalt märgistatud peaga on siiski suurepärane kaaslane. Nina, silmaääred ja huuled on mustad.

Karvkate ei kipu mattuma, kuid seda tuleks üks või kaks korda nädalas kammida ja harjata, et loomulikud naharasvad jaotuks ning juuksed ja nahk terved oleksid. Papillonil ei ole koeralõhna, nii et vannitage teda ainult vajaduse korral. Ta on pese-ja-mine-tüüpi koer.

Kärbi küüsi kaks-kolm korda kuus või vastavalt vajadusele. Kui kuulete neid põrandal klõpsimas, on need liiga pikad. Väikesed koerad on altid parodondihaigustele, seega alustage hambahügieeniga varakult. Papilloni hammaste harjamine kaks või kolm korda nädalas – võimaluse korral iga päev – aitab hoida neid puhtana ja hambakivivabana.

Papilloni lapsed ja muud lemmikloomad

Papillonid armastavad lapsi, kuid pisikese koera ja väikese lapse kombinatsioon võib olla katastroofi retsept. Papillon võib lapse käest hüpata ja ennast vigastada, kui teda ei hoita õigesti, ning ta ei kõhkle end kaitsmast, kui teda koheldakse halvasti.

Seadke reegliks, et väikesed lapsed saavad Papilloni käes hoida või silitada ainult siis, kui nad istuvad põrandal. Õpetage lastele alati, kuidas koertele läheneda ja neid puudutada, ning jälgige alati koerte ja väikelaste vahelist suhtlust, et vältida kummagi osapoole hammustamist või kõrva või saba tõmbamist. Õpetage oma last mitte kunagi lähenema ühelegi koerale, kui ta magab või sööb, ega proovima koera toitu ära võtta. Ühtegi koera ei tohi kunagi jätta koos lapsega järelevalveta.

Papillonid saavad hästi läbi teiste pere lemmikloomadega, sealhulgas kassidega, kui neid tutvustatakse noores eas. Kartmatu papillon juhib sageli endast palju suuremate koerte ümber ja see võib probleeme tekitada või mitte. Ei ole ebatavaline, et kõige väiksem koer on vastutav.

Papilloni päästerühmad

Papiljoneid ostetakse sageli ilma selge arusaamata, mis nende omamisega kaasneb. Lapsendamist ja/või kasvatamist vajavad paljud papilloonid. On mitmeid pääste, mida me pole loetlenud. Kui te ei näe oma piirkonna jaoks päästeteenust, võtke ühendust riikliku tõuklubi või kohaliku tõuklubiga ja nad saavad teid suunata Papilloni päästmise poole.

  • Ameerika Papilloni klubi
  • Papillon Haveni päästmine
  • Papillon Palsi päästmine

Papilloni tõuorganisatsioonid

Maineka koerakasvataja leidmine on üks olulisemaid otsuseid, mille teete uue koera toomisel oma ellu. Mainekad kasvatajad on pühendunud tervete, hästi sotsialiseeritud kutsikate aretamisele, kellest saavad suurepärased kaaslased. Nad kontrollivad oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes, sotsialiseerivad oma kutsikaid juba noorest east peale ja pakuvad teile eluaegset tuge. Teisest küljest on tagaaia kasvatajad rohkem huvitatud kasumi teenimisest kui tervete ja hästi kohanevate koerte kasvatamisest. Nad ei pruugi oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes läbi vaadata ja nad ei pruugi oma kutsikaid korralikult sotsialiseerida. Seetõttu on tagaaia kasvatajate kutsikatel tõenäolisem nii tervise- kui ka käitumisprobleemid.

Rohkem teavet teile

  • Lapsendamine
  • Parima koeranime valimine
  • Koera koju toomine
  • Jalutusrihma otsas kõndimise koolitus
  • Kodutreeningu kutsikad
  • Kutsika toitmine
  • Sisetegevused koertele
  • Oma koerale trikkide õpetamine
  • Kuidas oma koerast pilte teha

Kokkuvõttes on papillon üks erksamaid ja elegantsi kiirgavaid koeratõuge. Nende sihvakas kehaehitus, elavad silmad ja iseloomulikud liblikataolised kõrvad teevad nad kergesti äratuntavaks. Papillonid on väga intelligentsed ja kergesti koolitatavad, mistõttu sobivad nad suurepäraselt nii seltsi- kui ka võistluskoerteks. Nende sõbralikkus ja kohanemisvõime muudavad nad ideaalseks kaaslaseks igasuguse elustiiliga inimestele. Papilloni koera omades saab omanik nautida aktiivset ja rõõmsameelset kaaslast pikaks ajaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga