Hispaania veekoeratõu teave ja omadused

1706085414 GettyImages 1404804788 e1694828150648

Hispaania veekoer on tõug, mis on aastasadu olnud kalurite, karjaste ja jahimeeste ustav kaaslane Ibeeria poolsaarel. Oma kohanduvuse ja mitmekülgsete oskustega pole liialdus öelda, et see nutikas ja energiline neljajalgne sõber on üks ihaldatumaid koeratõuge. Nende lokilised karvad ja elav iseloom muudavad nad mitte ainult efektseks kaaslaseks, vaid ka erakordselt truuks pereliikmeks. Lähemalt tutvustame Hispaania veekoera omadusi ja nende tõu eripära, mis teeb neist ideaalse valiku nii toimekale perele kui ka aktiivsele üksikisikule.

Lähivõte mustast Hispaania veekoerast hallil taustal.

Hispaania veekoer ehk Perro de Agua Español on mitmekülgne ja vilgas tõug, mis on algselt aretatud Hispaanias karjatamiseks ja veega seotud ülesanneteks. Tuntud oma lokkis ja veekindla karvkatte poolest, on nad suurepärased töökoertena ning on südamlikud ja energilised kaaslased aktiivsetele peredele. Tänapäeval tunnustavad inimesed seda keskmise suurusega tõugu oma intelligentsuse ja vankumatu lojaalsuse pärast armastatud kaaslasena. Hoolimata nende sugupuu staatusest võivad varjupaigad ja päästjad mõnikord pakkuda Hispaania veekoerad adopteerimiseks, pakkudes võimalust neile, kes on huvitatud sellest veetlevast tõust.

Nendel koertel on aktiivne elustiil, mis peegeldab nende ajaloolist rolli oskuslike karjakasvatajatena. Piisavalt õues treenimise ja vaimse stimulatsiooni pakkumine on nende tegevuses hoidmiseks ja igavuse vältimiseks ülioluline. Nad loovad tugevad sidemed oma inimkaaslastega ja naudivad pidevat inimestevahelist suhtlust. Järelikult ei pruugi neil hästi minna leibkondades, kus inimesed on sageli pikemat aega ära. Nende elu rikastamine nii füüsiliste kui ka vaimsete väljakutsetega tagab rahuloleva ja elava kooselu nende tähelepanuväärsete kutsikatega.

Hispaania veekoera kaalumisel on soovitatav eelistada lapsendamist päästeorganisatsioonidelt või varjupaikadest, et pakkuda abivajavale koerale armastavat kodu. Kui aga otsustate osta Hispaania veekoera kutsika, on oluline valida hea mainega kasvataja. Viige läbi põhjalik uurimine tagamaks, et kasvataja järgib eetilisi tavasid ja seab esikohale oma koerte heaolu. Mainekad Hispaania veekoerakasvatajad seavad esikohale oma koerte tervise ja temperamendi, viivad läbi vajalikke terviseuuringuid ja pakuvad kutsikatele toitvat keskkonda. See aktiivne lähenemine tagab, et toote koju terve ja õnneliku kutsika, hoides samal ajal ebaeetilisi aretusviise.

Kiired faktid

  • Päritolu: Hispaania
  • Tõurühm: Karjatamine
  • Suurus: Keskmine
  • Kaal: 30-50 naela
  • Eluaeg: 10-12 aastat
  • Mantel: Lokkis ja villane
  • Värv: Must, pruun, beež, valge või osavärviline
  • Temperament: Arukas, lojaalne ja mitmekülgne
  • Treeningu vajadused: Kõrge
  • Koolitusvajadused: Soovitatav on varane ja järjepidev koolitus
  • Terviseprobleemid: Mõned levinumad terviseprobleemid hõlmavad puusa düsplaasiat, küünarliigese düsplaasiat ja silmaprobleeme.
  • Kuigi Hispaania veekoera esivanemad dokumenteeriti Pürenee poolsaarel juba aastal 1110 pKr, sai Hispaania kennelklubi ametliku tunnustuse hispaania põline tõug alles 1985. aastal.
Jätka lugemist:  Mastiit koertel: põhjused, sümptomid, ravi ja ennetamine

Hispaania veekoera pildid

GettyImages 1452538051
GettyImages 1439225677
GettyImages 1436936396
GettyImages 1409450136
GettyImages 517965106
GettyImages 1405195110

Hispaania veekoera ülevaade

Pürenee poolsaarelt pärit Hispaania veekoeral on rikas ajalugu oskusliku karjakasvataja ja farmitöölisena. Tänapäeval on see keskmise suurusega tõug tuntud oma intelligentsuse ja lojaalsuse poolest hinnalise kaaslasena. Nende iseloomulik lokkis karv ja tugev kehaehitus peegeldavad nende kui võimekate töötajate pärandit. Hispaania veekoertel on aktiivne elustiil ja nad vajavad nii füüsilist harjutust kui ka vaimset stimulatsiooni, et jääda õnnelikuks ja seotuks. Nad on tuntud oma südamliku olemuse ja tugevate sidemete poolest oma inimperekondadega, mistõttu on nad suurepärased valikud leibkondadele, mis pakuvad palju suhtlemist ja tegevust. Olenemata sellest, kas nad karjatavad või kaisutavad, pakuvad need koerad omanikele nii kasulikku kui ka seltsi.

Hispaania veekoerte esiletõstmised

Lojaalne kaaslane: Seda tõugu tunnustatakse vankumatu lojaalsuse pärast ning see on suurepärane ja pühendunud kaaslane.

  • Aktiivne elustiil: Hispaania veekoerad on kõige õnnelikumad, kui nad on aktiivse elustiiliga seotud, kuna neil on ajalooline karjakasvataja roll. Regulaarne treening ja vaimne stimulatsioon on nende heaolu jaoks hädavajalikud.
  • Lokkis mantlid: Seda tõugu iseloomustavad erinevad beeži, musta, valge ja pruuni tooni lokkis mantlid.
  • Hea lastega: Tänu nende sõbralikule ja südamlikule iseloomule peetakse neid üldiselt hästi sobivateks lastega leibkondadesse.
  • Mitte kauaks üksi: Need sotsiaalsed koerad ei saa hästi hakkama pika üksinduse perioodiga ja arenevad oma inimperekonnas.

Hispaania veekoerte ajalugu

On palju erinevaid teooriaid, mis spekuleerivad Hispaania veekoera täpse ajaloo üle; kuigi üldiselt ollakse arvamusel, et tõug ilmus tõenäoliselt Pürenee poolsaarele pärast seda, kui ta 10. sajandil Türgist üle toodi. Vaatamata koera ametlikule nimele oli intelligentne ja töökas Hispaania veekoer algselt mõeldud kariloomade karjatamiseks. Nad on olnud juba aastaid, kuid alles 1970. aastatel sai tõug nii populaarseks, eriti Hispaanias. 1985. aastal tunnustas Hispaania veekoera ametlikult Hispaania kennelklubi. 2015. aastal tunnustas Hispaania veekoer Ameerika Kennelklubi Herding Groupi raames.

Hispaania veekoera suurus

Enamik Hispaania veekoeri on õlgadel 15–20 tolli pikkused ja kaaluvad 30–50 naela. Emased hispaania veekoerad on sageli nähtavalt väiksemad kui isased hispaania veekoerad.

Kuid mõned koerad võivad olla oma tõu keskmisest väiksemad või suuremad.

Hispaania veekoera isiksus

Kui räägite kellegagi, kellel on hispaania veekoer, kuulete neid sageli mainimas, kuidas see tõug näib olevat ideaalne segu mängulisest ja hellusest.

Kuna Hispaania veekoerad on karjakasvatuse päritoluga tõug, on nad ülitargad ja neile meeldib väljakutsetele lahendusi leida, nii et soovite kindlasti lisada igapäevastesse mänguseanssidesse interaktiivseid mänguasju ja treeningharjutusi.

Tasakaalustades tõu loomulikku energiat ja optimistlikku suhtumist, loovad Hispaania veekoerad väga tugevad ja sotsiaalsed sidemed inimestega, kellega nad koos elavad. Eeldage, et teie koer soovib alati jälgida inimesi ja olla kõigi majapidamistoimingute keskmes. Tõug saab ka lastega hästi läbi ja tundub sageli teie lapse uue parima sõbrana.

Pidage meeles, et Hispaania veekoerad on väga sotsiaalsed olendid, seega olge ettevaatlik, kui jätate oma koera pikkadeks päevadeks üksi.

Tasuks hispaania veekoera vajaduste rahuldamise eest elate koos ülimalt mängulise ja väga südamliku koeraga, kes armastab tunda end pere võtmeliikmena.

Jätka lugemist:  Huskita segakoeratõu pildid, omadused ja faktid

Hispaania veekoerte tervis

Hispaania veekoerad säilitavad tavaliselt hea tervise, kuid nagu kõigi tõugude puhul, võivad nad olla teatud tervislike seisundite suhtes haavatavad. Kuigi kõigil inimestel ei teki neid haigusi, on selle tõu kaalumisel oluline neid mõista. Mõned Hispaania veekoerte puhul levinumad terviseprobleemid on järgmised:

  • Puusa düsplaasia: Puusaliigese düsplaasia on seisund, mille korral puusaliiges ei arene korralikult, mis põhjustab liigese ebastabiilsust ja valu. See võib mõjutada koera liikuvust ja põhjustada hilisemas elus artriiti.

  • Eksokriinne pankrease puudulikkus (EPI): Seisund, mille korral kõhunääre ei tooda piisavalt seedeensüüme, mis on vajalikud toidu õigeks lagunemiseks soolestikus. See seedeensüümide puudus võib põhjustada toitainete malabsorptsiooni, mille tagajärjeks on kaalulangus, kõhulahtisus ja toitumisvaegused.

  • Glaukoom: Glaukoom on silmahaigus, mida iseloomustab silmasisese rõhu tõus. Ravimata jätmise korral võib see põhjustada nägemise halvenemist või isegi pimedaksjäämist.

Nende võimalike terviseprobleemide teadvustamine võib aidata tagada Hispaania veekoerte varajase avastamise ja õige hoolduse, edendades nende üldist heaolu.

Hispaania veekoerte hooldus

Hispaania veekoera tõu eest hoolitsemisel on oluline pakkuda piisavalt aega väljas ja treenida. Püüdke iga päev vähemalt tund aega treenida ja mängida ning lisage segusse kindlasti treeningrutiinid, et koer püsiks vaimselt stimuleeritud ja erksana. Pidage meeles, et Hispaania veekoer on erakordselt nutikas koer, seega võite koerale pidevalt väljakutseid esitada!

Muud Hispaania veekoera vajadused hõlmavad hambahügieeni ja küünte hooldust. Harjake oma Hispaania veekoera hambaid vähemalt kaks või kolm korda nädalas, et eemaldada hambakivi ja sellega kaasnevad bakterid. Igapäevane on parem. Lõpuks kontrollige kord kuus oma Hispaania veekoera küüsi ja vaadake, kas neid on vaja lõigata.

Hispaania veekoerte toitmine

Ideaalne Hispaania veekoera dieet tuleks koostada kõrge energiatasemega keskmise tõu jaoks. Hispaania veekoertel on kalduvus kaalus juurde võtta, kui neile ei anta palju igapäevast liikumist. Hoidke oma koer heas vormis, mõõtes tema toitu ja toites teda kaks korda päevas, mitte jättes toitu kogu aeg välja. Nagu kõigi koerte puhul, muutuvad ka hispaania veekoera toitumisvajadused kutsikaeast täiskasvanueas ja muutuvad ka eakateks eluaastateks. Peaksite küsima oma veterinaararstilt soovitusi oma Hispaania veekoera toitumise kohta, kuna konkreetse soovituse andmiseks on üksikute koerte vahel liiga palju erinevusi, sealhulgas kaal, energia ja tervis.

Hispaania vesikoera karvkatte värv ja hooldus

Hispaania veekoeral on tavaliselt beeži, musta, valge ja pruuni kombinatsioon. Tavaliselt kirjeldatakse karvkatet kui villast ja lokkis. Huvitav on see, et tavaliselt soovitatakse vältida Hispaania veekoera karva harjamist; kuigi võib kaaluda iga-aastast karva pügamist. Hispaania veekoer saab hästi hakkama paljudes erinevates kliimatingimustes. Soojematel suvekuudel veenduge, et teie koer saaks piisavalt värsket vett, et olla jahe ja hüdreeritud. Kui tegemist on aasta külmema osaga, võite kaaluda koerajope lisamist oma Hispaania veekoera garderoobi.

Jätka lugemist:  Akita chow segakoeratõu pildid, omadused ja faktid

Hispaania veekoerte lapsed ja muud lemmikloomad

Hispaania veekoera peetakse tavaliselt heaks koeraks majapidamises, kus on väikesed lapsed. Veenduge, et toimuks varajane sotsialiseerimine ja et mõlema poole piirid oleksid õigesti seatud, ning jälgige alati mänguseansse, mis hõlmavad väga väikeseid lapsi. Kui rääkida teistest lemmikloomadest, siis Hispaania veekoer võib elada koos teiste loomadega seni, kuni toimub korralik sotsialiseerimine. Jälgige kindlasti kõiki uue koera ja olemasoleva lemmiklooma vahelisi esmaseid suhtlusi. Lõppkokkuvõttes tasub selle tõu puhul varajane sotsialiseerimine end ära. Premeerige alati oma Hispaania veekoera hea käitumise eest ja järgige õiget treeningrežiimi.

Hispaania veekoerte päästerühmad

Spetsiaalselt Hispaania veekoertele mõeldud päästevõimalusi võib olla raske leida. Ameerika Hispaania veekoerte klubi aitab paigutada ka seda tõugu adopteeritavaid koeri. Samuti võite alati pöörduda kohaliku varjupaiga poole ja proovida päästeteenust, mis teenindab igasuguseid koeri. Saate vaadata järgmist:

  • Wright-Way päästeteenistus
  • Inglid meie seas Lemmikloomade päästmine

Hispaania veekoerte tõuorganisatsioonid

Maineka koerakasvataja leidmine on üks olulisemaid otsuseid, mille teete uue koera toomisel oma ellu. Mainekad kasvatajad on pühendunud tervete, hästi sotsialiseeritud kutsikate aretamisele, kellest saavad suurepärased kaaslased. Nad kontrollivad oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes, sotsialiseerivad oma kutsikaid juba noorest east peale ja pakuvad teile eluaegset tuge.

Teisest küljest on tagaaia kasvatajad rohkem huvitatud kasumi teenimisest kui tervete ja hästi kohanevate koerte kasvatamisest. Nad ei pruugi oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes läbi vaadata ja nad ei pruugi oma kutsikaid korralikult sotsialiseerida. Seetõttu on tagaaia kasvatajate kutsikatel tõenäolisem nii tervise- kui ka käitumisprobleemid.

Rohkem teavet teile

  • Lapsendamine
  • Parima koeranime valimine
  • Koera koju toomine
  • Jalutusrihma otsas kõndimise koolitus
  • Kodutreeningu kutsikad
  • Kutsika toitmine
  • Sisetegevused koertele
  • Oma koerale trikkide õpetamine
  • Kuidas oma koerast pilte teha

Kokkuvõttes on Hispaania veekoer tugev ja mitmekülgne töökoer, kelle ajalugu ulatub sajandeid tagasi. Neid iseloomustavad nende lokkis karv, intelligentsus ja truudus. Hispaania veekoer on aktiivne ja armastav, sobides hästi perelemmikuna ning on tuntud ka oma valvsuse ja õpihimu poolest. Tõu hooldus nõuab teatavat pühendumist, eriti karvkatte eest hoolitsemisel. Mis kõige tähtsam, see tõug vajab piisavalt tegevust ja mõistmist, et olla õnnelik ja tervislik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga