Catahoula leopardikoera tõu teave ja omadused

GettyImages 621482340 e1694712115798

Catahoula leopardikoer, Ameerika Ühendriikide Louisiana osariigi ametlik koeratõug, on mitmekülgne ja ainulaadne neljajalgne sõber, kelle ajalugu on sama kirju kui tema silmatorkav karvamuster. Tuntud oma julguse, intelligentsuse ja truuduse poolest, on see koer ideaalne kaaslane aktiivsele inimesele, kes hindab kõrget energiataset ja töötahtmist. Catahoula leopardikoer ei paelu ainult oma välimusega, vaid ka oma eriliste omadustega, mis teevad temast suurepärase töökoera ja lojaalse pereliikme.

Lähivõte Catahoula Leopard koerast.

Catahoula leopardkoer ehk Catahoula Cur on silmatorkava välimusega tugeva tööeetikaga koer. Kuna nad on aretatud rabades ja metsades töötamiseks, on nad sitked koerad, kes vajavad kindlat ja järjekindlat juhti, kellel on aega, et neid hõivata. Huvitaval kombel on Catahoulad saanud oma nime Louisiana osariigi Catahoula kihelkonna järgi, kus neid esmakordselt aretati.

Kuigi need pojad on oma inimestesse väga hellad, vajavad nad palju treenimist. Järelikult saavad nad kõige paremini hakkama kodus, kus on suur aiaga piiratud hoov ja kogenud lemmikloomavanemad. Lisaks on Catahoula leopardkoerad tuntud ka oma ainulaadsete häälitsuste, sealhulgas haukumise, ulgumise ja karjumise poolest. Kokkuvõtteks võib öelda, et kui suudate nende vajadusi rahuldada, on teil armastav pereliige, kes hoiab teid oma kätel. Nagu iga koer, vajavad Catahoula kutsikad varajast sotsialiseerumist, et aidata neil selle põneva uue maailmaga kohaneda!

Catahoula leopardkoera kaalumisel on soovitatav eelistada lapsendamist päästeorganisatsioonidelt või varjupaikadest, et pakkuda abivajavale koerale armastavat kodu. Kui aga otsustate osta Catahoula kutsika, on oluline valida hea mainega kasvataja. Viige läbi põhjalik uurimine tagamaks, et kasvataja järgib eetilisi tavasid ja seab esikohale oma koerte heaolu. Mainekad Catahoula leopardkoerakasvatajad seavad esikohale oma koerte tervise ja temperamendi, viivad läbi vajalikke terviseuuringuid ja pakuvad kutsikatele toitvat keskkonda. See aktiivne lähenemine tagab, et toote koju terve ja õnneliku kutsika, hoides samal ajal ebaeetilisi aretusviise.

Müüa roosas särgis noor naine, kes hoiab oma Pommeri kutsikad.

“Kutsikad müügiks?” Kaaluge selle asemel lapsendamist

hea koerakasvataja husky kutsikaid kallistamas

Hea koerakasvataja leidmine

kutsika õppimine potialusel kodutreeninguid

Potiaeg: näpunäited kutsika kodutreeningute alustamiseks

Kuidas leida täiuslik koerasõbralik korter

Kuidas leida täiuslik koerasõbralik korter

Kiired faktid

  • Päritolu: Louisiana, Ameerika Ühendriigid. Catahoula leopardkoer on segu mitmest tõust, sealhulgas hispaania mastif, verekoer ja ameerika dingo. Algselt kasutasid neid põlisameeriklased ja prantsuse asunikud metssigade ja veiste jahtimiseks.
  • Kaal: 40-90 naela.
  • Kõrgus: 20-26 tolli.
  • Eluaeg: 10-14 aastat.
  • Värvid: Must, brindle, punane merle, must merle, punane.
  • Mantel: Lühike, sile või jäme.
  • Temperament: Arukas, uudishimulik, energiline, leebe, sõltumatu.
  • Energiatase: Kõrge. Catahoula leopardkoeri ei soovitata nende kõrge energiataseme tõttu korteris elamiseks. Nad vajavad vähemalt ühe tunni jõulist treeningut päevas.
  • Treenitavus: Mõõdukalt lihtne treenida. Nad vajavad varajast sotsialiseerumist ja koolitust, et teiste koerte ja inimeste läheduses hästi käituda.
  • Vajad: Igapäevane treening, varajane sotsialiseerumine, kindel, kuid õrn treening.
  • Catahoula leopardkoer on Louisiana osariigi koer.
  • Catahoulad aretati algselt sigade jahtimiseks, kuna seda Põhja-Ameerika osa vallutasid metssigad.
  • Kuigi nad pole retriiverid, on neil vööjalad, mis hõlbustab nendel soodes navigeerimist.

Catahoula leopardkoera pildid

GettyImages 640891203
GettyImages 470898694
GettyImages 477435328
GettyImages 1407531629
GettyImages 177761735
GettyImages 177751558

Catahoula leopardkoera ülevaade

Louisiana “sigakoer” on Ameerika põliskoerte, hispaania mastifide ja hurtade jambalaya. Catahoulad loodi metssigade ja veiste jälitamiseks ja ajamiseks, kui oli aeg neid lihutada, ning pole üllatav, et nad on oma töös agressiivselt otsustavad.

Sellel sitkel, kuid silmatorkavalt kaunil koeral võib olla mitmevärviline täpiline, särjas, ühtlane või laiguline karv. Muud silmapaistvad füüsilised omadused on nende vööga jalad, mis võimaldavad neil hästi ujuda ja töötada pehmetes, soistes kohtades, ning silmad, mis võivad olla sinised, rohelised, pruunid või merevaigukollased. Mõnel Catahoulal on silmad, millest igaüks on erinevat värvi või “mõranenud” silmad: kaks erinevat värvi ühes silmas.

Oma karja- ja sõidukoerte pärandile vastavad Catahoulad on võõraste suhtes ettevaatlikud. Nad kaitsevad oma perekondi ja arvavad, kes on ja kes ei ole usaldusväärne. Inimesed, kes nendega koos elavad, ütlevad, et nad on suurepärased iseloomu hindajad. Oodake, et pakute sellele töökale ja iseseisvale koerale iga päev vähemalt tund aega pingelist treeningut ning kindlat juhendamist treeningu ajal. Kui nende harjutus- ja juhtimisvajadused on täidetud, on Catahoulad armastavad, rahulikud ja pühendunud kaaslased.

Catahoula leopardkoera esiletõstmised

  • Intelligentsus: Catahoulad on tuntud oma intelligentsuse ja treenitavuse poolest. Nad on kiired õppijad ja neile saab õpetada erinevaid käske.
  • Lojaalsus: Catahoulad on lojaalsed ja pühendunud kaaslased. Nad loovad teadaolevalt tugevad sidemed oma omanike ja peredega.
  • Leebus: Catahoulad on õrnad ja südamlikud koerad. Nad on head laste ja teiste lemmikloomadega.
  • Energiatase: Catahoulad on kõrge energiaga koerad. Nad vajavad palju treeningut, näiteks jooksmist, matkamist või ujumist.
  • Ainulaadne välimus: Catahouladel on ainulaadne täpiline karv, mis võib olla mitmes värvitoonis, sealhulgas must, brindle, red merle ja black merle.
  • Ujunahkadega jalad: Catahouladel on vöödega jalad, mis aitavad neil ujuda ning liikuda läbi soode ja soode.
  • Töökoerad: Catahoulad on mitmekülgsed töökoerad. Neid on kasutatud jahil, karjatamisel, jälitus-, otsingu- ja päästetöödel ning teraapiatöödel.

Catahoula leopardkoerte ajalugu

Catahoula, mis sai nime Choctaw indiaani sõna järgi, mis tähendab “püha järve”, pärines Louisiana põhjaosast Catahoula järve lähedal. Tõenäoliselt on need saadud kohalike koerte ja Hispaania maadeavastajate poolt piirkonda toodud verekoerte, mastifide ja hurtade vahel.

Neid tuntakse mõnikord ka Catahoula curs’i, Catahoula leopard curs’i või Catahoula hagijatena, kuid nimi muudeti ametlikult Louisiana Catahoula leopardkoeraks, kui neist sai Louisiana osariigi koer.

Catahoulat kasutati metsades ringi liikunud metssigade jälitamiseks ja kogumiseks, sellest ka nimi sigade koer, kellest nad mõnikord mööda lähevad. Louisiana Catahoula Cur Association loodi 1976. aastal, millele järgnes National Association of Louisiana Catahoulas 1977. Teised organisatsioonid on Catahoula Cur Breeders Association, mis registreerib Catahoulasid ja American Catahoula Association, mis edendab ja säilitab tõu kehaehitust ja töövõime näituste, kliinikute, uuringute ja sertifitseeritud testimise kaudu. Ürituste hulka kuuluvad Treeing, Hog Bay, Cow Bay ja Cow Trials.

Tõug nimetati 1979. aastal Louisiana osariigi koeraks. United Kennel Club oli esimene riiklik koerte register, kes tunnustas Catahoulat 1995. aastal. Catahoula astus 1996. aastal Ameerika Kennelklubi Fondi aktsiateenistusse, mis haldab haruldaste tõugude arvestust. See ei ole veel täitnud AKC tunnustamise nõudeid ega pruugi AKC konformatsiooniüritustel osaleda.

Catahoula on ainulaadne koer, kellel on põnev pärand ja tugev töövõime. See ei sobi eluks iga perega, kuid kui võtate endale kohustuse ja loote nendega sideme, on teil vankumatu kaitsja ja kaaslane kogu eluks.

Catahoula leopardkoera suurus

Isased, 22–26 tolli õlgadest ja 65–90 naela; emased, 20–24 tolli õla juures ja 50–65 naela.

Catahoula leopardkoera isiksus

Õige Catahoula ei ole inimeste suhtes agressiivne. Nad on võõraste suhtes ettevaatlikud, kuid pole kunagi häbelikud. Pereliikmetega on nad armastavad ja kaitsvad. Isased võivad olla agressiivsed teiste isaste koerte suhtes ja catahoulad töötavad üldiselt agressiivselt, mistõttu on vaja ohjeldamatud sigad või veised kokku koguda.

Nende instinkt on ulukite jälitamine ja karjatamine ning kui see pole nende jaoks võimalik, vajavad nad oma energia jaoks mõnda muud väljundit. Catahoulad on suurepärased valvekoerad ja hoiatavad hoiatusi või on võõraste inimeste lähenemisel muul viisil valvsad.

Kohtle neid kindlalt, kuid õiglaselt. Nad ei aktsepteeri väärkohtlemist ega füüsilist väärkohtlemist. Temperamenti mõjutavad mitmed tegurid, sealhulgas pärilikkus, treenitus ja sotsialiseerumine.

Nagu iga koer, vajab ka Catahoula varast sotsialiseerumist – paljude erinevate inimeste, vaatamisväärsuste, helide ja kogemustega kokkupuudet – kui nad on noored, ning see peaks jätkuma kogu elu. Sotsialiseerumine aitab tagada, et teie Catahoula kutsikas kasvab hästi ümaraks koeraks. Nende registreerimine kutsikate lasteaia klassi on suurepärane algus. Külastajate regulaarne kutsumine ja nende viimine elavatesse parkidesse, kauplustesse, kus on koerad, ja rahulikel jalutuskäikudel naabritega kohtumiseks aitab neil samuti oma sotsiaalseid oskusi lihvida.

Catahoula leopardkoera tervis

Katahoulad on üldiselt terved, kuid nagu kõik tõud, võivad ka nende suhtes kehtida teatud tervisetingimused. Kõik katahoulad ei haigestu mõnda või kõiki neist haigustest, kuid selle tõu kaalumisel on oluline neist teadlik olla. Tõul võivad esineda järgmised probleemid:

  • Koerte puusaliigese düsplaasia (CHD): See on pärilik seisund, mille korral reieluu ei sobitu tihedalt puusaliigesega, põhjustades lõpuks lonkamist või artriiti. Puusaliigese düsplaasia röntgenuuringut teostab Loomade Ortopeediline Fond või Pennsylvania Ülikooli puusade parandamise programm (PennHIP). Puusa düsplaasiaga koeri ei tohiks aretada.
  • Kurtus: Kuna Catahoulas kannavad kurtusega seotud merle värvuse geeni, on tõu jaoks muret tekitav ühepoolne (ühepoolne) ja kahepoolne (mõlemad pooled) kuulmislangus. Enne ostmist testige kutsika kuulmist, seistes kutsika taga ja plaksutades käsi või tehes muud ootamatut häält ning vaadake, kas kutsikas reageerib. Samuti saate lasta koera kuulmist testida oma veterinaararsti soovitatud BAER-i (brainstem audity evoked response) asutuses.

Catahoula leopardkoerte hooldus

Catahoula ei ole koer, kelle saab õue kinni siduda ja omapäi jätta. Nad vajavad kaaslast ja liikumist ning peaksid olema teie kodu sisemusega sama tuttavad kui õue. Maa-alused elektroonilised aiad sellele tõule ei sobi. Catahoula ignoreerib šokki, kui ta näeb teist koera oma territooriumile lähenemas, ja tugeva barjääri puudumine tähendab, et teised koerad võivad õue siseneda, mis võib viia tõsise kakluseni.

Eeldage, et annate neile iga päev vähemalt tund aega trenni. Kaasake nende meelt koolituste või lõbusate tegevustega. Alustage treenimist päeval, kui tood oma Catahoula kutsika koju. Nad on intelligentsed ja õpivad kiiresti, kuid vajavad tugevat juhti. Parimate tulemuste saavutamiseks olge kannatlik, kindel ja järjekindel, et luua oma Catahoulaga tugevaim side. Andke neile teada, mida ootate, ja laske neil siis tööle minna. Otsige alati käitumist, mida saate rikkumiste eest karistamise asemel premeerida. Karmid parandused võivad kahjustada koera enesekindlust ja isiksust. Regulaarne treenimine ja sotsiaalne suhtlemine aitavad teil õnnelikult koos elada.

Igav või üksildane Catahoula on nende katsetes enda meelt lahutada hävitav. Kui olete järjekindel ja järgite ajakava, on kodutreeningud Catahoulasse kergesti kättesaadavad. Kastikoolitus aitab seda protsessi ja takistab teie Catahoula kutsikat närimast asju, mida ta ei tohiks, või sattumast muul viisil hätta, kui te pole läheduses, et jälgida. Kast annab neile ka turvalise varjupaiga, kuhu nad saavad taanduda, kui nad tunnevad end ülekoormatud või väsinuna. Ärge kunagi kasutage kasti karistuskohana.

Rihma treenimine on samuti oluline, eriti kuna teie Catahoula on tugev tõmbaja. Head jalutusrihma kombed on teie lihaste seisundi, teie enda õnne ja Catahoula ohutuse jaoks olulised. Neil on tugev saakloomade tung, nii et ärge kunagi tõmmake neid rihmast lahti üheski kohas, kus nad võivad kohata tundmatuid koeri või muid loomi.

Varajane ja sagedane sotsialiseerimine on selle tõu jaoks kohustuslik, eriti kui soovite, et teie Catahoula oleks teiste loomade, eriti teiste koerte suhtes sõbralik või vähemalt taluks. Kutsikate sotsialiseerimistunnid on suurepärane algus, kuid sotsialiseerimine ei tohiks sellega lõppeda. Külastage paljusid erinevaid koerasõbralikke poode, parke ja üritusi ning tutvustage neid võimalikult paljudele inimestele nii oma kodus kui ka avalikult. Nõuetekohase treenimise, järjepidevuse ja sotsialiseerumise korral on teie Catahoulast suurepärane pereliige, kes kaitseb armastab sind tingimusteta.

Catahoula leopardkoerte toitmine

Soovitatav päevane kogus: 3 3/8 kuni 5 1/8 tassi kvaliteetset koeratoitu päevas, jagatuna kaheks toidukorraks. Mao laienemise (tuntud ka kui puhitus) vältimiseks hoidke pärast intensiivset treeningut vähemalt tund aega söömata ja joomata. Kui palju teie täiskasvanud koer sööb, sõltub tema suurusest, vanusest, kehaehitusest, ainevahetusest ja aktiivsuse tasemest. Hoidke oma Catahoula heas vormis, mõõtes nende toitu ja toites neid kaks korda päevas, mitte jättes toitu kogu aeg välja.

Kui te pole kindel, kas nad on ülekaalulised, tehke neile silmaproov ja praktiline test. Esiteks vaadake neid alla. Sa peaksid nägema vöökohta. Seejärel asetage oma käed nende seljale, pöidlad piki selgroogu, sõrmedega allapoole. Peaksite saama tunda, kuid mitte näha nende ribi, ilma et peaksite tugevalt vajutama. Kui te ei saa, vajavad nad vähem toitu ja rohkem liikumist. Catahoula toitmise kohta lisateabe saamiseks vaadake meie juhiseid õige toidu ostmise, kutsika toitmise ja täiskasvanud koera toitmise kohta.

Catahoula leopardkoera karvkatte värv ja hooldus

Catahoula lühike kuni keskmise pikkusega ühekordne karv on keha lähedal. Selle tekstuur võib ulatuda siledast kuni jämedani. Catahoulasid leidub paljudes karvkattevärvides ja -mustrites. Neil võivad olla värvipunktid või kaunistused, mis paiknevad rinnal, põskedel, silmade kohal või jalgadel, keha all või saba all.

Leopardimustril on põhivärv, millel on ühe või mitme muu värvi kontrastsed laigud. Tahketel ainetel on ühekihiline värv. Brindlitel võib olla heledat või tumedat alusvärvi kontrastsete triipudega. Lapilise karvkattega katahouladel võib, kuid ei pruugi olla üks domineeriv ühevärviline üks või mitu erineva suurusega erinevat värvi ja varjundit, mis on kehale paigutatud juhuslikult. Rikkalikud, sügavad värvid on eelistatavamad heledamatele värvidele, kuid ükski karvkatte värv või muster pole väärtuslikum kui teine.

Iganädalane harjamine hoiab Catahoula karvkatte puhta ja läikivana ning aitab vähendada koorumist. Karvkate eraldub kergelt kuni mõõdukalt aastaringselt. Vannis on tavaliselt vaja vaid paar korda aastas.

Harjake oma Catahoula hambaid vähemalt kaks või kolm korda nädalas, et eemaldada hambakivi ja sellega kaasnevad bakterid. Igapäevane on parem. Kärbi nende küüsi üks või kaks korda kuus või vastavalt vajadusele. Kui kuulete, kuidas küüned põrandal klõpsavad, on need liiga pikad. Lühikesed küüned hoiavad jalad heas seisukorras ega jää vaiba vahele ega rebene.

Kontrollige kõrvu kord nädalas, et veenduda, et seal pole prahti, punetust ega põletikku. Vajadusel puhastage kõrvu vatitiku ja puhastusvahendiga, mida soovitab teie koera kasvataja või loomaarst. Pühkige ümber kõrvakanali välisserva ja ärge torkake vatitupsu sõrme esimesest sõrmenukist sügavamale.

Alustage oma Catahoula harjamise ja uurimisega harjumist, kui ta on kutsikas. Käsitsege nende käppasid sageli – koerad on jalgade suhtes tundlikud – ja vaadake oma suhu ja kõrvu. Muutke hooldamine positiivseks kogemuseks, mis on täis kiitust ja auhindu, ning paned aluse lihtsatele veterinaaruuringutele ja muudele toimingutele, kui nad on täiskasvanud.

Catahoula leopardkoerte lapsed ja muud lemmikloomad

Mõned kasvatajad kirjeldavad Catahoulat kui suurepärast lapsehoidjat lastele. Catahoula sobib lastega peredele, kuid vaatamata nende pere lojaalsusele ja kaitstusele tuleks neid alati jälgida väikelaste või väikelaste juuresolekul. Nad võivad olla tormavad ja võivad väikesed lapsed kogemata maha lüüa. Ja nagu iga koer, võivad nad ekslikult pidada lapsi silmade kõrgusel, et nad üritavad neid proovile panna.

Õpetage lastele alati, kuidas koertele läheneda ja neid puudutada, ning jälgige alati koerte ja väikelaste vahelist suhtlust, et vältida kummagi osapoole suuõõne, hammustamist või kõrva või saba tõmbamist. Õpetage oma last mitte kunagi lähenema ühelegi koerale, kui ta magab või sööb, ja mitte püüdma koera toitu ära võtta.

Ühtegi koera ei tohi kunagi jätta koos lapsega järelevalveta. Mõned catahoulad saavad teiste koerte ja kassidega hästi läbi, kui neid nendega koos kasvatatakse. Täiskasvanuna võivad nad vajada pikemat kohanemisperioodi, enne kui nad tervitavad teise koera seltskonda. Parima suhte tagamiseks vali vastassoost koer. Tehke tutvustusi oma kodust eemal neutraalses piirkonnas.

Catahoula leopardkoerte päästerühmad

Mõnikord omandatakse katahoulasid ilma selge arusaamata, mis nende omamisega kaasneb, ja need koerad satuvad sageli päästerühmade hoolde, vajavad adopteerimist või kasvatamist. Teised Catahoulad satuvad päästetöödele, kuna nende omanikud on lahutanud või surnud. Kui olete huvitatud täiskasvanud Catahoula adopteerimisest, kes on juba läbinud hävitava kutsikafaasi ja võib-olla juba koolitatud, on päästerühm hea koht alustamiseks.

  • Houlas & Heelers
  • Catahoula päästeteenistus kaguosas
  • Blackjacki päästmine
  • H3R koerte päästmine
  • Janeeni Catahoula leopardkoerte päästmine

Catahoula leopardkoeratõu organisatsioonid

Maineka koerakasvataja leidmine on üks olulisemaid otsuseid, mille teete uue koera toomisel oma ellu. Mainekad kasvatajad on pühendunud tervete, hästi sotsialiseeritud kutsikate aretamisele, kellest saavad suurepärased kaaslased. Nad kontrollivad oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes, sotsialiseerivad oma kutsikaid juba noorest east peale ja pakuvad teile eluaegset tuge.

Teisest küljest on tagaaia kasvatajad rohkem huvitatud kasumi teenimisest kui tervete ja hästi kohanevate koerte kasvatamisest. Nad ei pruugi oma aretusloomi terviseprobleemide suhtes läbi vaadata ja nad ei pruugi oma kutsikaid korralikult sotsialiseerida. Seetõttu on tagaaia kasvatajate kutsikatel suurem tõenäosus tervise- ja käitumisprobleemide tekkeks.

Rohkem teavet teile

  • Lapsendamine
  • Parima koeranime valimine
  • Koera koju toomine
  • Jalutusrihma otsas kõndimise koolitus
  • Kodutreeningu kutsikad
  • Kutsika toitmine
  • Sisetegevused koertele
  • Oma koerale trikkide õpetamine
  • Kuidas oma koerast pilte teha

Catahoula leopardikoer on mitmekülgne ja ainulaadse välimusega töökoeratõug, mida iseloomustavad selle kirev karvamuster ja tugev iseloom. Tõuaretuses rõhutatakse intelligentset, iseseisvat ja kaitseinstinktiga koera, mis teeb Catahouladest suurepärased karjakoerad ja truud kaaslased. Neil on stabiilne temperamendi ja hea treenitavus, kuid neil on samuti vajadus aktiivseks tegevuseks ja järjepidevaks sotsialiseerimiseks, et olla õnnelikud ja tasakaalustatud. Nõuetekohase juhtimise ja harimisega on Catahoula leopardikoer vääriline pereliige ja lojaalne kaaslane.

Jätka lugemist:  350+ Suurepärased nimed saksa lambakoertele

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga